Użyj tego narzędzia, aby ograniczyć pobieranie podczas przesyłania strumieniowego

Czy streamujesz media, takie jak filmy z YouTube? Jeśli tak, może się okazać, że pobieranie innego oprogramowania lub aktualizacji podczas przesyłania strumieniowego może mieć znaczący wpływ na przesyłane treści. Wtedy możesz nie być w stanie przesyłać strumieniowo zawartości lub mogą wystąpić przerwy, ponieważ inne pobieranie ogranicza całą przepustowość. Jak więc ograniczyć pobieranie podczas przesyłania strumieniowego, aby zwolnić większą przepustowość dla przesyłanych treści?

NetBalancer to pakiet oprogramowania, który umożliwia regulację i ograniczenie przepustowości do uruchamiania programów. Za pomocą tego programu możesz skutecznie ograniczyć szybkość pobierania przeglądarki lub inne procesy, aby zmniejszyć wpływ, jaki ma ona na przesyłane treści. Jest to idealne narzędzie do ograniczania pobrań i chociaż nie jest to dokładnie pakiet darmowy, możesz dodać bezpłatną wersję do systemu Windows na 15-dniowy okres próbny bez żadnych ograniczeń. Po tym okresie próbnym nadal możesz ustawić maksymalnie trzy priorytety i reguły oraz pięć filtrów za pomocą NetBalancer. W ten sposób możesz ograniczyć pobieranie za pomocą oprogramowania.

  • Najpierw kliknij niebieski Pobierz NetBalancer przycisk na stronie internetowej oprogramowania, aby zapisać kreatora konfiguracji programu.
  • Otwórz kreatora instalacji, aby dodać NetBalancer do systemu Windows.
  • Musisz także ponownie uruchomić system Windows, aby otworzyć okno NetBalancer na poniższej migawce.

netbalancer

  • Powyższe okno zawiera przegląd procesów uruchomionych podczas uruchamiania systemu oraz ich szybkość pobierania i wysyłania. Teraz wybierz przeglądarkę lub inny program w tym oknie.
  • Następnie kliknij Ustaw ograniczenie prędkości pobierania dla wybranych procesów przycisk pokazany na zdjęciu poniżej.

netbalancer2

  • Ten przycisk otwiera okno na poniższej migawce. Zmniejsz liczbę Limit w tym oknie, a następnie kliknij dobrze przycisk.

netbalancer3

  • Alternatywnie możesz ustawić aplikacje strumieniowe na wyższy priorytet. Możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy aplikację do przesyłania strumieniowego i wybrać Pobierz priorytet > Wysoki z menu kontekstowego.

netbalancer4

  • Zmniejsz priorytet pobierania dla innych programów, wybierając Niska z Pobierz priorytet podmenu menu kontekstowego.

Dzięki NetBalancer możesz teraz skutecznie ograniczyć prędkości pobierania wybranych pakietów oprogramowania, aby nie zmonopolizować przepustowości. Zmniejszy to wpływ pobierania na media strumieniowe. Jeśli więc oprogramowanie, takie jak Steam, aktualizuje się podczas przesyłania strumieniowego wideo na YouTube, wideo powinno być kontynuowane bez zauważalnego opóźnienia.

Link do głównej publikacji