Spraw, aby instalacja systemu Windows 10 działała na maszynie wirtualnej: podstawowe wskazówki do naśladowania

Niedawno podzieliłem się z Tobą artykułem, w którym dyskutowano o problemach napotykanych przez użytkowników systemu Windows 10 podczas próby zainstalowania najnowszej wersji Virtual Box. Dzisiaj zebraliśmy kilka podstawowych wskazówek, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu.
instalacja Windows 10 VM
Prawdopodobnie chcesz zainstalować system Windows 10 na maszynie wirtualnej, abyś mógł zapoznać się z najnowszym systemem operacyjnym bez wpływu na maszynę główną. Zdecydowanie nie jesteś jedynym, który próbuje to zrobić, ale oczywiście są różne problemy, jak informuje ten użytkownik:

Używałem wcześniejszej kompilacji na maszynie wirtualnej, po prostu próbowałem zainstalować 9926 od zera na maszynie wirtualnej, aby dostać się do etapu „przygotowania” i po prostu tam pozostać na zawsze. Nie zawiesza się (ponieważ kółko kropek krąży w kółko), ale nigdy się nie kończy. Czy ktoś jeszcze miał taki problem?

Oto kilka podstawowych wskazówek, które możesz spróbować, aby działało. Jeśli masz wiedzę o innych, zostaw swój komentarz poniżej i daj nam znać:

  • Użyj opcji „Windows 8.1” dla instalowanej wersji systemu Windows. (Ogólna sekcja V-Box), zaznacz „Włącz APIC we / wy” (sekcja systemowa, płyta główna)
  • Jeśli włączenie PAE / NX nie wydaje się mieć znaczenia (sekcja systemowa, procesor), włącz VT-x / AMD-V i włącz zagnieżdżanie stronicowania (sekcja systemowa, przyspieszenie)
  • Włącz akcelerację 3D (sekcja wyświetlania, wideo) — rozszerzenia V-Box nie zostaną zainstalowane, chyba że to zrobisz. (Potrzebujesz rozszerzeń V-Box, aby zwiększyć rozdzielczość ekranu i uzyskać dostęp do sieci.)
  • Nie włączaj akceleracji wideo 2D
  • Jeśli V-Box w ogóle nie działa, może być konieczne włączenie wirtualizacji w systemie BIOS.

Rozwiązania są dostępne głównie dla Virtual Box, ale działają również dla Hyper-V. Jakie było twoje dotychczasowe doświadczenie? Czy udało Ci się bez problemu zainstalować system Windows 10 na maszynie wirtualnej?

Link do głównej publikacji