Popraw wydajność OneDrive w systemie Linux, dostosowując ciąg agenta użytkownika

Agent użytkownika to oprogramowanie przeglądarki internetowej, które wysyła informacje o przeglądarce i systemie operacyjnym do witryn, które odwiedzasz. Witryny wykorzystują następnie te informacje, aby dostosować zawartość do możliwości komputera.

Innymi słowy, każda osoba łącząca się z Internetem ma unikatowego agenta użytkownika. Innymi słowy, to oprogramowanie działa jako pomost między użytkownikami a potężnym Internetem. Dane, które przesyła do witryn, które odwiedzasz, są bardzo ważne dla twórców stron. Te dane pozwalają im dostosować sposób użytkowania.

Po tym krótkim wstępie przejdźmy do głównej części tego artykułu. Wielu użytkowników Linuksa zgłosiło, że ich wrażenia z OneDrive pozwalają na wiele. Według ich raportów usługa Office 365 OneDrive działa wolno, a ładowanie zajmuje dużo czasu.

Na szczęście jeden zaradny użytkownik opracował ciekawe rozwiązanie, które poprawi wydajność OneDrive w systemie Linux.

Jak zwiększyć wydajność OneDrive w systemie Linux

1. Pobierz dedykowane rozszerzenie przeglądarki, aby zmienić ciąg agenta użytkownika. W zależności od przeglądarki możesz pobrać i zainstalować rozszerzenie Modyfikuj nagłówki dla Mozilla Firefox, rozszerzenie Modyfikuj nagłówki Google Chrome i tak dalej.

2. Zmień system operacyjny w ciągu agenta użytkownika, zastępując system Linux wersją systemu operacyjnego Windows. OneDrive powinien teraz działać szybciej.

Oto jak użytkownik, który wymyślił to rozwiązanie, opisuje ten proces:

Od kilku tygodni mam zainstalowany na moim laptopie Linux Mint 18.1. […] W tym projekcie korzystamy z onedrive na platformie Office 365. Na laptopie korzystam z najnowszej przeglądarki Firefox 52 i ściśle pracuję w Word Online, ponieważ zgodność dokumentu jest zawsze problemem […] Niestety, podczas przeglądania katalogu i pracy nad dokumentem napotkałem wiele problemów z wydajnością. […]

Potem zacząłem myśleć i próbować kilku różnych rzeczy. Jednym z pierwszych pomysłów, które wpadłem na pomysł, była zmiana ciągu klienta użytkownika. Zmieniłem ciąg klienta użytkownika na następujący: Mozilla / 5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv: 40.0) Gecko / 20100101 Firefox / 52

Użyłem następującego rozszerzenia w Firefoksie, aby je zmienić. Po zmianie klienta użytkownika problemy z wydajnością zostały rozwiązane. Interfejs OneDrive działał bezbłędnie. Jedyną rzeczą w kliencie użytkownika, która się zmieniła, był system operacyjny. Na początku myślałem, że to przypadek, ale nie. Wróciłem do normalnego klienta użytkownika i problem wrócił.

Niska wydajność OneDrive w systemie Linux jest naprawdę irytującym błędem. Microsoft naprawdę musi poprawić wykrywanie funkcji za pomocą ciągów agenta użytkownika.

Wielu użytkowników Linuksa pokusiłoby się, by powiedzieć, że Microsoft wprowadził to ograniczenie, aby sfrustrować i zdegradować bazę użytkowników, którzy przenieśli się na Linuksa. Tak jednak nie jest. Jeśli ustawisz swojego agenta użytkownika na IE 7 w systemie Windows XP, nastąpi przekierowanie do strony błędu z zaproszeniem do uaktualnienia przeglądarki. To pokazuje, że Microsoft nie może poprawnie wykryć Twojego klienta użytkownika.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wydajności OneDrive w systemie Linux, sprawdź ten wątek Reddit.

Link do głównej publikacji