Uruchom Office 2000, Office 2003 na Windows 8, 8.1, 10: Możliwe?

Kilku moich dobrych znajomych pytało mnie, czy ich stare programy pakietu Office 2000 będą działać na ich laptopach z systemem Windows 8, a nawet najnowszym Windows 8.1. Przeczytaj poniżej krótkie i proste wyjaśnienie tej odpowiedzi.
Office 200 Windows 8.1
Krótka odpowiedź na twoje pytanie brzmi: nie, oficjalnie nie możesz biegać Office 2000 na Windows 8 lub Windows 8.1. Po pierwsze, to stare oprogramowanie nie jest kompatybilne z najnowszymi wersjami systemu Windows i, oczywiście, zostało to zrobione przez samego Microsoft w celu zwiększenia sprzedaży nowych wersji. Jednak każdy ma prawo do korzystania ze starszego oprogramowania, prawda? Weźmy na przykład program Outlook Express, który został wycofany, ale może nadal działać w systemie Windows 8 z niektórymi programami innych firm.

Czytaj także: WordPad w Windows 8 staje się fajny dzięki funkcjom sprawdzania pisowni

Pierwszą rzeczą, którą postaram się zrobić, jest poinformowanie Cię o przejściu na nowszą wersję pakietu Office. Mówiąc poważnie, spójrz na Office 2000 i Windows 8.1 — między nimi jest ogromna dychotomia. Office 2000 po prostu sprawia, że ​​Windows 8 wygląda źle. Jeśli jednak udało Ci się go zainstalować i zdecydowałeś się na niego, moją pierwszą sugestią byłoby spróbować go uruchomić Tryb zgodności. Wybierz poprzednią wersję systemu Windows, a najlepszym pomysłem byłoby skorzystanie z systemu Windows XP. Nie zapomnij też uruchomić jako administrator.

Office 2000, 2003 w systemie Windows 8, 8.1 to kwestia szczęścia

Jeśli uruchomiony w trybie zgodności plik .exe niektórych aplikacji z pakietu Office 2000 nie działał, spróbuj zastosować to tuż przed samą instalacją. Chodzi o to, że nie ma idealnego rozwiązania, które działałoby dla wszystkich użytkowników, więc musisz próbować dalej. Niektórzy użytkownicy Office 200 zgłaszali, że działa w trybie zgodności, ale są pewne usterki:

Zainstalowałem pakiet Office 2000 na Windows 8.1 i działam w trybie zgodności. Wszystko działa dobrze, z wyjątkiem tego, że podczas kończenia słowa informuje mnie, że słowo napotkało problem i musi zostać zakończone. Jednak wszystkie dane są zapisywane poprawnie, a przy następnym otwarciu duplikatu są one wyświetlane idealnie. Więc nic wielkiego !!!! Nie znalazłem jeszcze problemu z programem Excel 2000. Jeśli to zrobię, opublikuję aktualizację. jak ktoś wcześniej informował, podczas instalacji proces instalacji zgłasza komunikat o błędzie, ale jeśli będziesz nadal naciskać przycisk ponownej próby, ostatecznie zniknie i zgłosi pomyślną instalację.

Więc jeśli myślisz, że będziesz miał więcej szczęścia z pakietem Office 2003, wtedy się mylisz. Kiedy kończy się wsparcie dla Windows XP, wtedy Microsoft zabije także wsparcie dla aplikacji Office 2003. Więc nie, produkty pakietu Office 2003 również nie są kompatybilne. Możesz także wypróbować sztuczkę kompatybilności, ale nie ma gwarancji, że zadziała. Jeśli jednak uda się zmusić pakiet Office 2000 lub Office 2003 do pracy w systemie Windows 8 i Windows 8.1 i nadal występują błędy podczas próby zapisywania dokumentów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że praca została faktycznie zapisana. Mam tylko nadzieję, że masz szczęście.

Jeśli udało Ci się sprawić, aby pakiet Office 2000 lub Office 2003 działał na urządzeniu z systemem Windows 8 lub Windows 8.1, sugeruję, abyś zrobił to, aby wyłączyć pobieranie aktualizacji, ponieważ Microsoft może wydać taki, aby „zniszczyć” stare oprogramowanie który nie jest kompatybilny. Ale widziałem raporty o aktualizacji i możliwościach korzystania ze starszych wersji pakietu Office bez żadnych problemów.

Czytaj także: Poprawka: mysz, klawiatura (USB, sieć bezprzewodowa) nie zostały wykryte w systemie Windows 8

Link do głównej publikacji