Microsoft wykorzystuje to, co najlepsze w Google i Apple w strategii Windows 8

Mówią, że Microsoft staje się coraz bardziej podobny do Apple. Mówiąc przez nich, mam na myśli nawet CEO Microsoft Steve Ballmer. A kiedy się nad tym zastanowić, ma to sens: Microsoft sprzedaje tablet Surface, który produkuje samodzielnie, w tym oprogramowanie. Brzmi podobnie? Mówiliśmy o tym w naszym poprzednim artykule i jesteśmy pewni, że Surface zasługuje na to, by być godnym przeciwnikiem iPada.

logo google firmy apple microsoft

Coś od Apple i Google w Microsoft

Microsoft jest hybrydą Google-Apple

Microsoft naśladuje sposób działania Apple i Google. Apple ma własny system operacyjny i własne produkty, ale nie udziela licencji innym. Microsoft ma własny system operacyjny i tworzy własne urządzenia, ale udziela licencji innym Microsoft bardziej jak Google ponieważ Google ma swoją linię Nexus, smartfon i 7-calowy tablet. Oczekujemy, że wkrótce pojawi się również 10-calowy tablet.

Dzięki temu Microsoft wygra, ponieważ użytkownicy są już przyzwyczajeni do sposobu działania. Kupują tablety z Androidem, ale wiedzą, że Google ma specjalny; zrobią to samo z Windows 8 i Windows 10. Trudno jednak wyobrazić sobie, że Microsoft będzie w stanie promować i sprzedawać swoje urządzenia Surface tak samo jak Apple. Mimo to Microsoft naciska i promuje system Windows 8 znacznie lepiej niż Apple robi to z iOS lub macOS.

Czy to się podoba, czy nie, Apple staje się trochę nudne: ludzie wiedzą, że jest iPhone, iPad i iOS, a ich produkty są stopniowo aktualizowane — nic rewolucyjnego w dzisiejszych czasach. Przynajmniej nie odkąd zmarł Steve Jobs. Microsoft zrobił duży ruch z Windows, a nawet Bill Gates się z tym zgadza. Pomyśl o tym: ile kosztuje Windows ewoluował od Microsoft 95 do tej pory i ile ewoluowało Apple z systemem OS X?

Windows 8 i Windows 10 pojawił się dzięki iPadowi i Androidowi

Google to kolejna rzecz i jeszcze bardziej inna niż te dwie, to nadal firma oparta na reklamach, z której większość swoich przychodów. Ale powoli staje się firmą produkującą produkty i mają już w swoim portfolio:

iPad i iPhone Windows 8iPad i iPhone Windows 8

Powiedz dzięki, Microsoft

  • Chromebook
  • Smartfon Nexus
  • Tablet Nexus

I nie mogliśmy zapomnieć, że Motorola jest teraz własnością Google, nawet jeśli wielu twierdzi, że została kupiona za ogromne portfolio, ponieważ Motorola po prostu wynalazła telefon komórkowy. Mimo to Google nie jest jeszcze firmą, która może polegać na fizycznych produktach, ale Microsoft uczy się od nich. W jaki sposób? Przez zrozumienie jak ważny jest telefon komórkowy. Zasadniczo firmy takie jak Google sprawiły, że urządzenia mobilne są tak ważne i kluczowe w przełomie technologicznym. Microsoft to zrozumiał i nie czekali zbyt długo i wymyślili Windows 8 i Windows 10.

Czytaj także: Jak tworzyć aplikacje Windows 8 i Windows Store

Microsoft był odważny — świat nie jest jeszcze w pełni mobilny, dotykowy ani przenośny, ale dzięki postawieniu Google na urządzenia mobilne i śmiałości Apple’a wobec iPada Redmond opracował system Windows 8 i 10. Zasadniczo, Windows 8 i Windows 10 to owoc iPada i internet, choć może to nie brzmieć dziwnie. Apple stworzyło pierwszy dostępny na rynku, dobrze dopracowany tablet na świecie, zmuszając innych producentów OEM do tworzenia tabletów. Google stale ulepszał wyszukiwanie i opracowywał Androida, poważnie przyczyniając się do rozwoju smartfonów poza stocznią Apple. Ale teraz iPad obawia się, do czego się przyczynił.

[Aktualizacja]

Produkty Windows

Windows wypuścił serię tabletów i laptopów, które konkurują z produktami Apple i Google. Windows Central wspomniał, że pięć lat temu Microsoft wypuścił tablet Surface — bestseller, a teraz przygotowują się do uruchomienia nawet wersji LTE swojego Surface Pro, produktu bardzo podobnego do iPada Pro. Rzućmy okiem na inne produkty wydane od 2012 roku:

  • Powierzchnia
  • Surface Pro
  • Surface Laptop
  • Surface Book
  • Surface Studio

Te i wiele innych produktów pokażą zdolność Microsoft do dostosowania się do rynku i jego świeżość dla konsumentów. Mamy nadzieję, że Microsoft będzie kontynuował to w przyszłości, czerpiąc inspirację z innych firm.

Link do głównej publikacji