To najlepsze oprogramowanie do porównywania zdjęć dla systemu Windows 10

Czy szukasz najlepsze oprogramowanie do porównywania zdjęć? Mamy 7 doskonałych programów do wypróbowania.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak trudno jest dostrzec różnicę na dwóch identycznych zdjęciach, czasami może wydawać się prawie niemożliwe, aby zauważyć różnicę tylko według wartości nominalnej. Technikę tę zastosowano w kilku grach do identyfikacji zdjęć, takich jak Polowanie na zdjęcia dzięki czemu musisz dostrzec różnicę na dwóch lub więcej zdjęciach.

Te obrazy można łatwo przeanalizować za pomocą oprogramowanie do porównywania zdjęć. Ponadto wiele osób robi zdjęcia i ma duplikaty określonego zdjęcia, co może prowadzić do niepotrzebnego wykorzystania miejsca na dysku twardym.

Oprogramowanie do porównywania zdjęć ma na ogół funkcje, które mogą pomóc w zlokalizowaniu i usunięciu tych zduplikowanych zdjęć, oszczędzając czas i wysiłek. Adobe Photoshop to konwencjonalny sposób analizowania lub porównywania obrazów; jednak, ponieważ jest to głównie oprogramowanie graficzne, jest to skomplikowane dla początkujących i drogie.

Jakie są narzędzia do porównywania zdjęć na komputery PC?

1

ACDSEE Ultimate 2018

oprogramowanie do porównywania zdjęćACDSEE to pakiet zdjęć cyfrowych, który ma wiele interesujących funkcji. Wykorzystuje oprogramowanie oparte na GPU, które wykorzystuje profesjonalne cyfrowe narzędzia do zarządzania. Pakiet zdjęć ma kilka narzędzi, które pozwalają na surową edycję zdjęć i umożliwiają łatwą manipulację zdjęciami. Możesz także porównywać różne zdjęcia i manipulować zdjęciami według własnych preferencji.

ACDSEE to oprogramowanie klasy premium o koszcie 74,95 USD i może być drogie, jeśli chcesz tylko wykonać porównanie zdjęć lub usunąć zduplikowane zdjęcie.

    — Pobierz teraz ACDSEE Ultimate 2018 z oficjalnej strony internetowej

 • CZYTAJ TAKŻE: Rozmyte zdjęcia? 7 super narzędzi, które pomogą Ci to naprawić

2)

Porównywarka obrazów

oprogramowanie do porównywania zdjęćWizerunek Porównywacz by Bolide Soft to unikalne i proste narzędzie używane przez wielu do skanowania, zarządzania i usuwania zduplikowanych obrazów. Oprogramowanie wykorzystuje algorytm analityczny do wykrywania twoich zdjęć i automatycznie identyfikuje najlepsze zdjęcie z twoich duplikatów. Podobnie jak inne oprogramowanie z tej listy, możesz ustawić różne parametry wyszukiwania.

Image Comparer umożliwia wyszukiwanie obrazów o zmienionym rozmiarze, obróconych i poddanych edycji. Zwykle osiąga się to za pomocą wbudowanego narzędzia podobieństwa wizualnego, które pozwala na wysoki stopień dokładności.

Narzędzie to również szybko skanuje urządzenie pamięci i obsługuje ponad 7 formatów plików graficznych, w tym GIF, PNG, TIFF, TGA, RAW, JPEG i BMP. Image Comparer firmy Bolide Soft jest kompatybilny z Windows O.S od Windows XP do Windows 10.

Pobierz narzędzie do porównywania obrazów

3)

ImageDiff

ImageDiff to oprogramowanie oparte na graficznym interfejsie użytkownika, powszechnie stosowane do porównywania różnych obrazów. Oprogramowanie jest lekkie i łatwe w użyciu. Proces instalacji jest szybki, a użytkownicy mogą łatwo uzyskać dostęp do różnych funkcji rozmieszczonych w oknie głównym. Możesz dostosować poziomy progów, co zapewnia lepszą wizualizację obrazów.

Istnieją cztery różne tryby, w których można przeglądać porównanie obrazów: rentgen, drapieżnik, termiczny i monochromatyczny. Te tryby umożliwiają prawidłowe rozpoznanie różnic w obrazach w zależności od preferencji.

Ważne jest, aby pamiętać, że ImageDiff wymaga określonego wizualnego Microsoft do uruchomienia, którym jest MSVCR71.dll. Jednak; ten plik DLL nie jest dostarczany z plikiem wykonania, ale można go łatwo pobrać online.

Pobierz ImageDiff

 • 4

  DuplicatePhotoFixer

  oprogramowanie do porównywania zdjęćTo łatwe w użyciu oprogramowanie zostało zaprojektowane specjalnie do usuwania duplikatów określonego zdjęcia z systemu. Jest jednak wyposażony w funkcje porównywania zdjęć, z atrakcyjnym interfejsem użytkownika i prostymi w użyciu poleceniami, jest to wyjątkowy program.

  Podczas instalacji możesz łatwo dodawać foldery zawierające zduplikowane zdjęcia za pomocą prostego narzędzia przeciągnij i upuść w menu głównym. Funkcja wyszukiwania jest bardzo zaawansowana, ponieważ można dostosować poziomy dopasowania do preferowanych wyników. Wyniki te mogą być następnie łatwo porównane lub zróżnicowane przez użytkownika.

  Program ma również narzędzie do odzyskiwania obrazu, za pomocą którego można odzyskać utracony obraz i obsługuje zewnętrzne urządzenia pamięci masowej.

  Pobierz DuplicatePhotoFixer

  • 5

   Duplikat Wyszukiwarki zdjęć

   oprogramowanie do porównywania zdjęćWyszukiwarka zduplikowanych zdjęć, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia użytkownikom łatwe skanowanie i identyfikowanie zduplikowanych zdjęć w systemie. Oprogramowanie obsługuje ponad 10 formatów obrazów i posiada możliwości głębokiego skanowania. Podczas instalacji oprogramowanie zapewnia wiele opcji porównywania zdjęć w systemie. Interfejs użytkownika jest prosty w obsłudze, a wszystkie opcje są przedstawione w menu głównym. Możesz szybko wyszukiwać podobne zdjęcia, zmieniać rozmiar duplikatów lub obracać duplikaty.

   Unikalny asystent wyboru pozwala użytkownikom wybierać zdjęcia na podstawie grup, dat lub lokalizacji na dysku twardym. Jeśli jednak musisz porównać dwa obrazy, możesz to zrobić za pomocą wbudowanej przeglądarki obrazów, która umożliwia porównywanie obrazów obok siebie. Duplicate Photo Finder to doskonałe oprogramowanie do porównywania zdjęć, ponieważ zawiera wiele funkcji, a także intuicyjny interfejs użytkownika.

   Pobierz Duplicate Photo Finder

   • CZYTAJ TAKŻE: 8 najlepszych programów do edycji zdjęć na PC w 2018 roku

   6

   Wyszukiwarka duplikatów plików

   oprogramowanie do porównywania zdjęćTo narzędzie jest lekkim narzędziem zaprojektowanym do wykrywania różnych formatów plików utraconych w pamięci komputera. Może być również używany jako oprogramowanie do porównywania zdjęć, ponieważ zawiera funkcje, które mogą pomóc wykryć różnice między dwoma obrazami.

   Wyszukiwarka duplikatów plików opracowana przez Auslogics wykorzystuje unikalny algorytm do wyszukiwania zduplikowanych plików obrazów, które zapewniają prawie dokładne wyniki przez większość czasu. Masz również pełne dostosowanie oprogramowania i możesz ustawić parametry obrazu zgodnie z własnymi preferencjami. We wszystkich Wyszukiwarka duplikatów plików jest idealną, wszechstronną wyszukiwarką plików.

   Pobierz Wyszukiwarka duplikatów plików

   • 7

    Duplikat Photo Cleaner

    oprogramowanie do porównywania zdjęćDuplicate Photo Cleaner to lekkie narzędzie zaprojektowane specjalnie do skanowania, zarządzania i usuwania zduplikowanych obrazów z komputera. Jedną z unikalnych funkcji programu Duplicate Photo Cleaner jest to, że w przeciwieństwie do innych konwencjonalnych programów do czyszczenia zdjęć, które używają nazwy pliku lub daty.

    Korzysta z innego algorytmu, w którym może wyszukiwać edytowane, przycięte i obrócone obrazy na komputerze użytkownika z dużą dokładnością. Wyniki wyszukiwania są szybkie, a narzędzie daje różne opcje opcji wyszukiwania, możesz ustawić podobieństwo plików w różnym stopniu, jednak domyślną wartością jest 50%.

    Wreszcie możesz używać oprogramowania jako oprogramowania do porównywania zdjęć; unikalny tryb porównywania folderów umożliwia porównywanie obrazów z folderu źródłowego i docelowego. Ułatwia to zarządzanie duplikatami i zachowanie oryginalnych plików na podstawie wyników.

    Pobierz Duplicate Photo Cleaner

    Wniosek

    Te wymienione powyżej programy do porównywania obrazów mają podobne podstawowe funkcje, ale różnią się pod pewnymi względami od prostego ImageDiff do bardziej złożonego ACDSEE. Dlatego zalecamy wybranie oprogramowania, które najlepiej zaspokoi Twoje potrzeby w danym momencie.

Link do głównej publikacji