10 najlepszych przenośnych narzędzi skanera sieciowego do użycia

Jeśli pracujesz w sieci, na pewno znasz wartość informacji, ponieważ wiarygodne informacje doprowadzą do bezpiecznego i bezproblemowego systemu.

Kiedy myślisz o skanowaniu sieciowym, możesz pomyśleć o drogich produktach komercyjnych, na które niewiele osób może sobie pozwolić.

Nie musisz posiadać takiego programu, aby wykonać proste zadanie, takie jak znalezienie wolnych portów na komputerach z tej samej sieci lokalnej.

Za pomocą tych narzędzi będziesz w stanie dokładnie rozwiązywać problemy i diagnozować problemy z siecią.

Narzędzia do monitorowania i diagnostyki sieci są wykorzystywane przez dostawców usług internetowych do codziennych operacji zarządzania siecią, a także przez popularne aplikacje sieciowe, takie jak systemy peer-to-peer w celu optymalizacji wydajności.

Czasami wysokie koszty różnych technik monitorowania i diagnozowania mogą ograniczyć możliwości zastosowania narzędzi.

Zebraliśmy dziesięć narzędzi przenośnego skanera sieciowego, które będą przydatne.

Jakie są najlepsze narzędzia przenośnego skanera sieciowego?

  1. Zaawansowany skaner portów

Za pomocą zaawansowanego skanera portów będziesz mógł skanować setki adresów IP jednocześnie, ale także z najwyższą prędkością.

Narzędzie jest w stanie skanować porty komputerów sieciowych i może znajdować i otwierać znane porty TCP, a także nazwy i adresy komputerów.

Chcesz wiedzieć, jak skanować prawidłowe adresy IP w sieci LAN i zarządzać nimi? Sprawdź ten przewodnik, aby uzyskać więcej informacji.

Co więcej, narzędzie umożliwia zdalne zamknięcie lub wybudzenie wszystkich komputerów znalezionych w określonej sieci.

Zaawansowany skaner portów okaże się narzędziem, za każdym razem, gdy musisz znaleźć wolne porty na danym komputerze. Narzędzie działa w systemie Windows XP do Windows 7 i 10 zarówno w wersji 32-bitowej, jak i 64-bitowej.

Pakiet oprogramowania do pobrania zawiera wersje przenośną i instalacyjną. Jeśli wolisz uruchomić narzędzie bez instalowania się na komputerze, zdecydowanie powinieneś wybrać opcję przenośną po uruchomieniu programu.

  1. GFI LanGuard

Ten skaner bezpieczeństwa sieci i narzędzie do zarządzania poprawkami działa jako wirtualny konsultant ds. Bezpieczeństwa. Narzędzie obejmuje zarządzanie poprawkami dla systemów Windows, Mac OS i Linux.

Dodaje także funkcje, takie jak inteligentna kontrola sieci i oprogramowania, skanowanie w poszukiwaniu luk w komputerach i urządzeniach mobilnych oraz bezpłatna pomoc, dzięki czemu nie będziesz musiał samodzielnie rozwiązywać żadnych problemów.

Ponieważ zarządzanie łatkami ma kluczowe znaczenie dla Twojej firmy, a naruszenia bezpieczeństwa sieci są zwykle spowodowane brakującymi poprawkami sieci, narzędzie skanuje i wykrywa luki w zabezpieczeniach sieci, zanim zostaną ujawnione.

Zmniejszy to również czas potrzebny na załatanie maszyn z twojej sieci.

GFI LanGuard zapewnia także szczegółową analizę sieci, która obejmuje aplikacje i domyślne konfiguracje, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. W Twojej sieci przeprowadzanych jest ponad 60 000 ocen podatności.

To narzędzie skanuje system operacyjny, środowiska wirtualne i wszystkie aplikacje za pomocą baz danych do sprawdzania podatności. Pozwoli ci to przeanalizować stan bezpieczeństwa sieci oraz zidentyfikować zagrożenia i określić, w jaki sposób musisz podjąć działania, zanim będzie za późno.

  1. PortScan Rzeczy

PortScan Stuff to bezpłatne przenośne narzędzie do skanowania sieci, które jest w stanie zidentyfikować wszystkie istniejące aktywne urządzenia w sieci, a także pokaże wszystkie otwarte porty i dodatkowe informacje, takie jak adres MAC, nazwa hosta, HTTP, SMB, SMTP, iSCSI i usługi SNMP .

W przypadku zaangażowania większej sieci narzędzie wykorzystuje do 100 wątków w celu przyspieszenia działania.

Chcesz zmienić adres MAC w systemie Windows 10? Sprawdź najlepsze narzędzia do zmiany MAC w tym artykule.

Jedną z niezwykle przydatnych funkcji tego narzędzia jest funkcja Filtr, ponieważ może zawęzić wyniki skanowania w oparciu o kryteria użytkownika.

Na przykład użytkownik może łatwo wpisać 3389 w polu filtru, aby znaleźć wszystkie urządzenia, które mają włączony protokół pulpitu zdalnego, aby zdalnie zalogować się bez żadnych problemów.

Tak jak sama nazwa wskazuje, narzędzie może także wykonywać więcej czynności, w tym wyszukiwanie urządzeń, nawet jeśli nie znasz adresu IP.

Możesz także szukać urządzeń pingujących z trzema standardowymi rozmiarami pakietów ping w trzech różnych typach pingów. Za pomocą tego narzędzia można również szybko przetestować połączenie internetowe, pobierając i przesyłając dane do różnych serwerów.

  1. Nagios

Jest to bardzo potężne narzędzie do monitorowania, które zapewnia, że ​​wszystkie krytyczne systemy, usługi i aplikacje będą zawsze działały.

Narzędzie zapewnia funkcje, w tym ostrzeganie, raportowanie, a także obsługę zdarzeń. Sercem tej aplikacji jest rdzeń Nagios, który zawiera silnik monitorowania rdzenia, a także podstawowy internetowy interfejs użytkownika.

Co więcej, będziesz mógł wdrożyć wtyczki, które pozwolą Ci monitorować aplikacje, usługi, a także metryki, wykresy, dodatki do wizualizacji danych, dystrybucji obciążeń i obsługi bazy danych MySQL.

Jeśli chcesz wypróbować program bez konieczności instalowania i konfigurowania go od zera, zalecamy pobranie Nagios Xi i włączenie bezpłatnej wersji narzędzia.

Nagios XI jest wstępnie skonfigurowaną wersją klasy korporacyjnej opartą na Nagios Core. Jest to pakowane przez firmę komercyjną, która oferuje wsparcie i więcej funkcji, takich jak zaawansowane raportowanie i więcej wtyczek.

Darmowa wersja Nagios XI jest idealna dla mniejszych środowisk i będzie monitorować maksymalną liczbę siedmiu węzłów.

Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu Nagios musisz uruchomić Internet, interfejs użytkownika i możesz rozpocząć konfigurowanie grup hostów i grup usług.

Po tym, jak narzędzie monitoruje stan określonych hostów i usług, będzie w stanie pokazać, jak wygląda kondycja twoich systemów.

Aplikacja do monitorowania, zarządzania i analizy logów Nagios pozwala organizacjom na szybkie i łatwe przeglądanie logów z danych generowanych maszynowo. Serwer dziennika narzędzia został zaprojektowany do analizy, gromadzenia i przechowywania danych dziennika w oparciu o niestandardowe specyfikacje.

Zapewni również użytkownikom wgląd w wszystkie dane z infrastruktury ich sieci.

  1. Skaner sieciowy MiTeC

Skaner sieciowy MiTeC to darmowy wielowątkowy skaner ICMP, port, IP, NetBIOS ActiveDirectory i skaner SNMP z różnymi zaawansowanymi funkcjami.

Narzędzie jest skierowane zarówno do administratorów systemu, jak i ogólnych użytkowników, którzy są entuzjastami bezpieczeństwa komputerowego. Oprogramowanie jest w stanie wykonać przeglądanie pingów, skanowanie portów UDP i otwarcie TCP, udziałów zasobów i urządzeń.

W przypadku urządzeń z funkcją SNMP program wykryje wszystkie dostępne interfejsy i wyświetli podstawowe właściwości.

Co więcej, będziesz mieć możliwość edycji wyników, aby zapisać lub załadować je do lub z CSV i wydrukować listę urządzeń sieciowych.

Wszelkie informacje z dowolnej sekcji będą mogły zostać wyeksportowane do CVS. Narzędzie może także rozpoznawać nazwy hostów i automatycznie wykryje twój lokalny zasięg IP.

Sprawdź najlepsze symulatory sieciowe, które naśladują sieć komputerową na żywo na PC w tym przydatnym artykule.

Narzędzie oferuje trzy różne opcje: możesz automatycznie przeskanować sieć, możesz przeskanować Active Directory lub użyć wykrytego zakresu zgodnie z kartą zdefiniowaną przez użytkownika.

Cały proces skanowania nie zajmie dużo czasu, a aplikacja pokaże każdy adres IP wraz z bardziej użytecznymi szczegółami, takimi jak system operacyjny, procesor i jego opis, adres MAC, domena i użytkownik.

Skaner sieci MiTeC działa na wszystkich platformach Windows, w tym na wersjach serwerowych. Narzędzie jest bezpłatne zarówno do użytku komercyjnego, jak i osobistego.

Aplikacja nie zawiera podręcznika pomocy, co może być najważniejszą wadą, ponieważ użytkownicy zawsze potrzebują więcej dokumentacji na temat funkcji narzędzia.

  1. OpenNMS

OpenNMS to wysoce zintegrowana platforma typu open source, zaprojektowana do budowania rozwiązań monitorowania sieci. Narzędzie może wykrywać przerwy w świadczeniu usług i może mierzyć opóźnienie w wykresach i progach poprzez odpytywanie syntetyczne.

Oferuje obsługę wielu aplikacji z konfigurowalnymi monitorami serwisowymi. Może zdalnie monitorować aplikacje z perspektywy użytkownika. To narzędzie wykorzysta swoją elastyczną i rozszerzalną architekturę do rozszerzenia ram odpytywania usług i ram gromadzenia danych dotyczących wydajności.

OpenNMS zawiera aplikację kliencką na iPhone’a, iPada lub iPoda Touch, umożliwiającą dostęp w dowolnym miejscu, a także daje możliwość przeglądania węzłów, awarii, alarmów i dodania interfejsu do monitorowania.

Po zalogowaniu się do interfejsu internetowego narzędzia musisz użyć pulpitu nawigacyjnego, aby uzyskać szybki podgląd wszystkich powiadomień. Możesz przejść do szczegółów i uzyskać więcej informacji o dowolnych sekcjach z menu rozwijanego Status.

Po zakończeniu sekcja Raporty pozwoli Ci wygenerować raporty, które możesz wysłać e-mailem lub pobrać jako plik PDF.

  1. Capsa Free Network Analyzer

To bezpłatne narzędzie jest przeznaczone dla uczniów, nauczycieli, maniaków komputerowych i nie tylko. Jest to analizator sieci, który pozwala użytkownikom monitorować ruch w sieci, rozwiązywać problemy z siecią i analizować pakiety.

Jego funkcje obejmują obsługę ponad 300 protokołów sieciowych, a także możliwość tworzenia i dostosowywania protokołów.

Zapoznaj się z tym artykułem, aby znaleźć najlepsze rozwiązania równoważenia obciążenia dla stabilnej dystrybucji ruchu sieciowego.

To narzędzie jest niezbędnym analizatorem sieci do monitorowania, analizy i rozwiązywania problemów z siecią Ethernet. Zapewni to doskonałe doświadczenie w uczeniu się monitorowania aktywności w sieci, wskazywania problemów z siecią, zwiększania bezpieczeństwa sieci i nie tylko.

Jest to idealny wybór dla studentów uczących się protokołów i technologii sieciowych.

Narzędzie zaoferuje ci własny pulpit, a wszystkie ważne parametry będą znajdować się w jednym miejscu. Może rejestrować profil sieci, ustawić cel analizy, a także przeprowadzić analizę niestandardową.

  1. PRTG Network Monitor Freeware

To narzędzie monitoruje dostępność sieci i wykorzystanie sieci przy użyciu różnych protokołów, takich jak WMI, Netflow i SNMP. Jest to potężne narzędzie, które jest w stanie zaoferować łatwy w obsłudze interfejs oparty na sieci Web i aplikacjach przeznaczonych na Androida i iOS.

PRTG oferuje kompleksowe monitorowanie sieci, które oferuje ponad 170 typów czujników do monitorowania aplikacji, monitorowania QoS, monitorowania SLA i monitorowania serwera wirtualnego.

Jego elastyczne funkcje alarmowania obejmują 9 różnych metod powiadamiania, alarmy limitów, alarmy statusu, alarmy progowe, harmonogramy alarmów i alarmy warunkowe.

Narzędzie ma dogłębną funkcję raportowania, która ma możliwość tworzenia raportów w formatach HTML / PDF, raportów predefiniowanych, szablonu raportów i raportów zaplanowanych. Powinieneś wiedzieć, że darmowa wersja tego narzędzia jest ograniczona do 10 czujników.

Po uruchomieniu narzędzia musisz przejść bezpośrednio do kreatora konfiguracji, aby rozpocząć.

Spowoduje to przejście przez niezbędne ustawienia konfiguracji wymagane do uruchomienia aplikacji i obejmie dodanie serwerów do monitorów oraz wymaganych czujników, których musisz użyć.

  1. Koleś

Monitor sieci Dude to nowa aplikacja MikroTik, która może znacznie poprawić jakość zarządzania środowiskiem sieciowym.

To automatycznie skanuje wszystkie urządzenia w określonych podsieciach, rysuje mapę układu twoich sieci, monitoruje usługi twoich urządzeń i ostrzega również w przypadku problemów z niektórymi twoimi usługami.

Chcesz zapewnić bezpieczeństwo swojej firmie? Sprawdź tę listę z najlepszym programem antywirusowym do ochrony sieci.

Narzędzie oferuje automatyczne wykrywanie sieci i układ oraz jest w stanie wykryć dowolny typ lub markę urządzenia. Zawiera ikony SVG dla urządzeń, a także obsługuje niestandardowe ikony i tła.

Aplikacja oferuje łatwą instalację i jest bardzo łatwa w użyciu. Co więcej, pozwala rysować własne mapy i dodawać niestandardowe urządzenia, oferując również bezpośredni dostęp do narzędzi zdalnego sterowania do zarządzania urządzeniami.

Obsługuje zdalny serwer Dude i lokalnych klientów i działa w środowisku Linux Wine, Windows i MacOS Darwine.

  1. Xirrus Wi-Fi Inspector

Xirrius Wi-Fi Inspector to narzędzie, którego można używać do wyszukiwania sieci Wi-Fi, zarządzania i rozwiązywania problemów z połączeniami, weryfikacji zasięgu Wi-Fi, lokalizowania urządzeń Wi-Fi i wykrywania nieuczciwych punktów dostępu.

Zawiera szczegółowe informacje na temat każdej wykrytej sieci, w tym SSID sieci, siłę sygnału, tryb sieci, typ szyfrowania, częstotliwość i kanał.

To narzędzie ma ponad milion pobrań i stało się standardem pomagającym organizacjom z całego świata w szybkim i łatwym uzyskaniu widoczności w swoich sieciach.

Program ma na celu monitorowanie stanu sieci bezprzewodowej w czasie rzeczywistym. Narzędzie zapewni, że uzyskasz najwyższą dostępną wydajność z sieci bezprzewodowej.

Interfejs użytkownika Inspektora Wi-Fi obejmuje różne tryby, takie jak widok radaru, który wyświetla najbliższe sieci, widok wszystkich sieci z ich szczegółami oraz widok historii.

Narzędzie jest licencjonowane jako bezpłatne dla systemu Windows i jest dostępne dla wszystkich użytkowników oprogramowania do bezpłatnego pobrania.

Zaprezentowaliśmy te narzędzia, aby ułatwić ci życie. Wszystkim uda się monitorować urządzenia, usługi, porty i protokoły, a także będą analizować ruch w sieci.

Sprawdź je wszystkie, a my gwarantujemy Ci, że znajdziesz co najmniej jeden klejnot wśród powyższych narzędzi.

Jeśli masz dodatkowe sugestie lub pytania, zostaw je w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji