15 najlepsze oprogramowanie do testowania baterii laptopa do użycia

Jednym z najważniejszych elementów w naszych laptopach jest żywotność baterii i zwykle nosimy ładowarki wszędzie, aby uniknąć czegoś nieprzyjemnego.

Najtrudniejsze obawy użytkowników dotyczące laptopów polegają na tym, że mogą pozostać bez baterii lub że może pojawić się jakiś okropny problem z elektrycznością lub że źródło ładowania ich laptopa zostanie w jakiś sposób zepsute.

Jak stać się bardziej świadomym stanu baterii laptopa

Założymy się, że przynajmniej raz Ty także mógł poczuć przerażające przeraźliwe uczucie strachu, gdy pomyślałeś, że w twoim notebooku wyczerpie się bateria w kluczowych momentach, kiedy naprawdę tego najbardziej potrzebujesz.

Innym irytującym problemem jest fakt, że niektóre laptopy po użyciu przez rok lub dwa zaczynają tracić wydajność, a bateria nie wytrzyma dłużej niż dwie lub trzy godziny.

Popraw wydajność komputera z systemem Windows 10 dzięki przydatnym wskazówkom z tego przewodnika!

Niestety możemy być mniej niż informowani o tym, jak naprawdę bateria naszego laptopa jest naprawdę. Możemy założyć, że działa dobrze, ale w końcu zauważają, że osiągnął koniec swojego użytecznego okresu użytkowania i musimy go wymienić.

System Windows nie oferuje zbyt wielu informacji na temat baterii, a większość z nich zazwyczaj można uzyskać w systemie operacyjnym to ikona na pasku zadań, procent naładowania i pozostały czas do całkowitego rozładowania.

Poza tymi szczegółami stan baterii laptopa lub bardziej zaawansowane i szczegółowe informacje praktycznie nie istnieją. System Windows nie jest w stanie w żaden sposób wyjaśnić, dlaczego bateria nie utrzymuje ładunku tak długo, jak powinna.

Nie będzie w stanie stwierdzić, czy zaczyna wykazywać oznaki zużycia. Z drugiej strony wiele baterii do laptopów będzie miało więcej informacji do udostępnienia niż Windows zdecyduje się pokazać, a to oznacza, że ​​wszystkie szczegóły, o których mówiliśmy powyżej, są dostępne, ale nie możesz ich dosięgnąć.

Na szczęście istnieje kilka rozwiązań, które dają nam możliwość przedłużenia żywotności baterii laptopa, dzięki czemu będzie on mógł trwać dłużej. Potrzebne są więc narzędzia innych firm, aby uzyskać dodatkowe informacje z baterii laptopa.

Narzędzia znajdujące się na poniższej liście zapewnią Ci maksymalną żywotność baterii notebooka. Pomogą ci uniknąć potencjalnego nieprzyjemnego wstrząsu, uświadamiając sobie wszystkie zmiany pojemności baterii w miarę upływu czasu.

Mogą także monitorować zużycie, które wytrzyma akumulator przy każdym intensywnym użytkowaniu.

Gwarantujemy, że biorąc pod uwagę te parametry, na pewno będziesz w stanie maksymalnie wykorzystać akumulator i wydłużyć jego ogólną żywotność. Tutaj są.

Najlepsze narzędzia do monitorowania baterii laptopa

 1. BatteryInfo View

To proste narzędzie zapewnia wystarczającą ilość informacji o akumulatorze w bardzo lekkiej obudowie. Narzędzie to małe bezpłatne oprogramowanie, które po prostu oferuje informacje niezbędne do naładowania baterii laptopa.

Będzie w stanie to zrobić. Jest to bardzo prosty format, podzielony na dwa główne komponenty.

Pierwszą częścią tego narzędzia jest ekran przedstawiający takie informacje, jak aktualna pojemność akumulatora, a także jego stopień zużycia. Drugi element to ciągły dziennik niezbędnych elementów, w tym napięcie, szybkość, wartość pojemności, stan mocy i pojemność.

Wszystkie te parametry są śledzone tak często, jak je wybierzesz, i można je wyeksportować jako plik tekstowy, który będzie trwałym zapisem dotyczącym wydajności baterii.

To konkretne narzędzie zdecydowanie zostało zaprojektowane tak, aby skupiać się na funkcji, a wynik jest bardzo przydatnym narzędziem, które wykonuje swoją pracę bez większego zamieszania.

Te niesamowite narzędzia pozwalają monitorować stan baterii laptopa w systemie Windows 10. Sprawdź je tutaj!

 1. Monitor stanu baterii

To narzędzie działa jak mały, swobodny widget, który będziesz mógł przeciągnąć w dowolne miejsce na pulpicie. Wyświetli się pasek i procent stanu naładowania baterii.

Wystarczy kliknąć widżet prawym przyciskiem myszy, aby uzyskać dostęp do większej liczby opcji, takich jak zmiana schematu zasilania, hibernacja, tryb gotowości oraz bardzo przydatna opcja szybkiego wyłączenia ekranu laptopa.

To narzędzie jest bardzo przydatne, aby zaoszczędzić trochę czasu pracy baterii, gdy wychodzisz z komputera na minutę lub dwie.

Skalibruj baterię laptopa w systemie Windows 10 w kilku szybkich krokach. Sprawdź ten przewodnik, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

 1. BatteryLifeExtender

Jest to bardzo przydatna aplikacja dla użytkowników posiadających laptopa Samsung i chcących zwiększyć zużycie baterii. Ta optymalizacja pozwoli im zaoszczędzić trochę pieniędzy, odkładając zakup zamiennika.

Istnieje wiele metod, które można zastosować w celu przedłużenia żywotności baterii, a wśród nich jest zmniejszenie zapotrzebowania na energię, regularne ładowanie lub korzystanie z opcji oszczędzania energii w systemie Windows.

 1. BatteryMon

To narzędzie przedstawi pojemność akumulatora i jego szybkość rozładowania jako wykres. Z biegiem czasu naturalne jest to, że bateria laptopa zaczyna się zmniejszać, a do tego procesu przyczyniają się różnego rodzaju czynniki.

Dlatego koniecznie musisz być świadomy wszelkich zachodzących zmian. BatteryMon zrobi to dokładnie w najprostszy możliwy sposób, monitorując pojemność baterii laptopa i szybkość rozładowania oraz prezentując wyniki na wykresie w czasie rzeczywistym.

Jest to bardzo prosty sposób na znalezienie wszystkich niezbędnych informacji dotyczących stanu baterii i śledzenie jej w czasie.

Możesz ustawić, aby wyświetlał się jako mały widget na ekranie lub możesz po prostu skonfigurować powiadomienie e-mail na wypadek, gdyby określony parametr osiągnął określony kamień milowy.

Korzystając z funkcji rejestrowania tego narzędzia do prowadzenia rejestrów wydajności akumulatora, jego bieżącą pojemność można porównać z danymi zebranymi w przeszłości.

To jest właśnie powód, dla którego najlepiej jest zacząć korzystać z narzędzia na początku żywotności baterii.

Jeśli chcesz przedłużyć żywotność baterii, te przydatne wskazówki z pewnością Ci pomogą. Sprawdź je w tym poręcznym przewodniku. 

 1. Oszczędzanie baterii laptopa 5.9

Ta aplikacja może dwukrotnie wydłużyć żywotność baterii i wykonuje zaawansowane skanowanie systemu, dbając o jej wydajność.

Oszczędzanie baterii jest bardzo łatwe w użyciu, a po uruchomieniu narzędzia automatycznie zarządza i optymalizuje system, aby uzyskać maksymalną wydajność przy największej mocy.

 1. Informacje o akumulatorze notebooka

To narzędzie może wyświetlać graficzną reprezentację baterii na pasku zadań. Niestety program ten nie będzie oficjalnie działał na żadnej wersji systemu Windows powyżej XP, a szkoda.

Umieści grafikę baterii na pasku zadań, który aktualnie pokazuje stan naładowania. Najedzie na niego myszką i wyskoczy małe okienko z dodatkowymi szczegółami, w tym schematem zasilania, ilością ładunku i zużyciem.

 1. BatteryCare

To bezpłatne narzędzie pomoże Ci w ponownej kalibracji wskaźnika baterii podczas międzynarodowego cyklu rozładowywania. Aby zachować optymalną wydajność akumulatora, bardzo ważne jest zrozumienie najlepszych praktyk dotyczących rozładowywania.

Wielu ekspertów sugeruje, że nie należy dopuszczać do całkowitego wyczerpania baterii, ponieważ może to spowodować długoterminowe szkody. Zamiast tego radzimy pozwolić, aby wyczerpało się tylko częściowo i częściej ładować.

Z drugiej strony, tego rodzaju jazda na rowerze może czasem utrudniać miernikowi baterii śledzenie tak dokładnie, jak to możliwe, ile energii magazynuje.

Może to prowadzić do niedokładnych odczytów baterii. To narzędzie zostało zaprojektowane, aby rozwiązać ten konkretny problem, a także będzie mogło zaoferować więcej informacji na temat baterii i jej pojemności.

Jeśli całkowicie naładujesz akumulator, a następnie spuścisz go do najniższego bezpiecznego poziomu, będziesz mógł ponownie skalibrować jego wskaźnik i zapewnić dokładne odczyty.

Przedłuż żywotność baterii laptopa dzięki tym niesamowitym narzędziom, które zatrzymują ładowanie baterii.

 1. PowerPanel Personal Edition

Zauważysz, że to oprogramowanie jest zawarte w wielu produktach UPS CyberPower. To narzędzie pozwoli ci kontrolować i monitorować użycie UPS, dzięki czemu system będzie możliwie najbardziej bezpieczny wraz ze wszystkimi danymi, komponentami i urządzeniami peryferyjnymi.

Najważniejsze cechy tego konkretnego narzędzia obejmują autotestowanie, zarządzanie środowiskiem wykonawczym, rejestrowanie zdarzeń, a także zaplanowane wyłączenia.

Chcesz wiedzieć, jak zaplanować zamknięcie systemu Windows 10? Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem i dowiedz się, jak to zrobić.

 1. BatteryBar

To lekkie narzędzie paska narzędzi oferuje szybki dostęp do niezbędnych informacji o baterii. Bateria laptopa już zawiera ikonę baterii, ale ta informacja udostępnia tylko minimalną ilość informacji.

Narzędzie oferuje akceptowalny kompromis, dostarczając najważniejsze dane na miejscu, nie zajmując dużo miejsca na ekranie, a także bez konieczności ograniczania zasobów.

Kliknięcie ikony baterii spowoduje wyświetlenie cennych danych, takich jak poziom zużycia baterii i jej ogólna pojemność.

Podstawowa wersja tego narzędzia jest bezpłatna, ale możesz również zapłacić 4 USD za dostępną wersję Pro, która dodaje wszystkie rodzaje opcji dostosowywania. Oba warianty to świetne sposoby szybkiego i bezproblemowego uzyskiwania najważniejszych informacji o baterii.

Sparuj narzędzie akumulatorowe z optymalizatorem komputerowym, aby utrzymać urządzenie w najlepszych warunkach. Znajdź najlepsze otimizery tutaj.

 1. Oszczędzanie baterii Vista

Ten mały program może zaoszczędzić do 70% baterii laptopa. Aby to osiągnąć, spowoduje wyłączenie niektórych funkcji systemu Windows.

Nawet jeśli został stworzony do pracy w systemie Windows Vista, działałby doskonale również w systemie Windows 7, a aplikacja wyłączy zarówno narzędzie Windows Aerotool, jak i pasek boczny systemu Windows. Oba mogą mieć wpływ na całkowity czas pracy baterii.

 1. Optymalizator baterii

Wszyscy chcemy mieć więcej życia bez konieczności podłączania laptopa przez cały czas. W tym momencie pojawia się to przydatne narzędzie. Dzięki zaawansowanemu skanowaniu żywotność baterii można zarządzać za pomocą prostych technik optymalizacji.

Optymalizator baterii może także zapisywać i ładować profile dla wszystkich podanych sytuacji. Bardzo ważne jest, aby uzyskać jak największą żywotność baterii, gdy jesteś daleko od gniazdka, a to narzędzie zostało opracowane, aby zrobić to doskonale.

Potrzebujesz narzędzia do testowania wydajności na komputerze z systemem Windows 10? Sprawdź tę listę z naszymi najlepszymi typami.

 1. Kalibracja baterii MSI

To narzędzie wymaga, aby użytkownicy mieli zainstalowany system Windows 7, Windows 8 lub Windows 10, aby działać poprawnie. Ekskluzywna technologia zarządzania energią MSI ECO Engine zapewnia dużą elastyczność baterii laptopa.

Pakiet instalacyjny zazwyczaj instaluje około trzech plików, a program ma zwykle rozmiar około 667,3 KB. Jest bardzo popularny, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Francji. Narzędzie ma na celu zwiększenie żywotności baterii.

Jeśli chcesz przedłużyć żywotność baterii, skorzystaj z tych przeglądarek, które z pewnością pomogą Ci oszczędzać baterię.

 1. Oszczędzanie baterii systemu Windows 10

To jest wbudowane narzędzie baterii dla systemu operacyjnego Windows 10. Jeśli używasz najnowszej wersji systemu operacyjnego, uzyskasz dostęp do nowego narzędzia do baterii, które było jednym z nowych elementów systemu operacyjnego.

Możesz uzyskać do niego dostęp, otwierając aplikację Ustawienia. Następnie należy przejść do System> Oszczędzanie baterii> Ustawienia oszczędzania baterii i tutaj należy zaznaczyć pole i wybrać żądany poziom naładowania baterii, aby funkcja zaczęła działać.

Narzędzie zostało początkowo wprowadzone na Windows Phone i ogranicza procesy w tle na twoim urządzeniu, aby mieć pewność, że możesz w pełni wykorzystać swoją baterię.

Będziesz mógł go włączyć, kiedy tylko chcesz, ale upewnij się, że nie wpłynie to negatywnie na wydajność komputera. Najlepiej jest zachować go tylko na sytuacje, w których może brakować energii.

Jeśli masz problemy z otwarciem aplikacji Ustawienia, zapoznaj się z tym artykułem, aby rozwiązać problem.

Rozwiń swoją baterię w systemie Windows 10, wykonując proste kroki w tym przewodniku!

 1. Podwajacz baterii

Jakiś czas temu jedynym rozwiązaniem zapewniającym przyzwoitą żywotność baterii było kupowanie dodatkowego. Teraz masz lżejsze i bardziej wydajne rozwiązanie, które jest również tańszą alternatywą, a to jest podwajacz baterii.

Nie korzysta ze standardowych technik, takich jak przyciemnianie podświetlenia ekranu, ale dowiaduje się, co nie jest używane i je wyłącza.

Będziesz w stanie osiągnąć podwójną aktywność bez konieczności rezygnacji z wygody. Ta usługa może wyłączyć usługi, które nie są używane, takie jak porty HDMI lub USB. Powie ci również pozostały czas i więcej rutynowych zadań.

 1. Rejestrator baterii

To narzędzie rejestruje procent naładowania baterii i pomaga diagnozować złe baterie, a także informuje, w jaki sposób laptop reaguje na zachowanie baterii.

Aplikacja została zaprojektowana do uruchamiania z komputerem i rejestrowania ewolucji poziomu naładowania baterii. Jest także w stanie przewidzieć całkowitą ilość baterii. Jest to bardzo przydatne do diagnozowania złych baterii.

Jeśli chcesz rozwiązać problemy z baterią urządzenia Surface, ten przewodnik krok po kroku będzie przydatny.

Wszystkie te narzędzia pomogą Ci maksymalnie wykorzystać akumulator laptopa, a także wydłużą jego ogólną żywotność.

Jeśli masz inne pytania lub sugestie, sięgnij do sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji