3 najlepsze oprogramowanie, które parafrazuje zdania, aby naprawić blok pisarzy

Parafrazowanie to metoda przepisywania własnymi słowami słów lub pomysłów innej osoby. Z tej techniki korzystają prawie wszyscy pisarze, zajmując się tematem, który został już opisany w publikacji online.

Jeśli napotykasz trudności w skutecznym parafrazowaniu tekstu, być może będziesz musiał zwrócić większą uwagę na oryginalny fragment. Ponowne odczytanie oryginalnego fragmentu może pomóc Ci w pełni zrozumieć kontekst tekstu.

Po zrozumieniu tematu możesz szybko napisać pomysł autora własnymi słowami.

Jest to przydatne, jeśli jesteś twórcą treści lub masz blog, który wymaga konsekwentnego publikowania treści. Aby zachować świeżość dla powracających gości.

Jednak niepoprawne parafrazowanie oryginalnego tekstu może prowadzić do plagiatu w przypadku artykułów ogólnych. Nie trzeba dodawać, że parafrazowanie dotyczy tylko artykułów ogólnych, a nie materiałów badawczych, ponieważ trzeba będzie zacytować źródła, aby podziękować oryginalnemu autorowi.

Z drugiej strony, dla niektórych pisarzy parafrazowanie jest również sposobem na ulepszenie ich artykułów za pomocą poprawnych angielskich idiomów i synonimów, aby uzupełnić fragmenty zdań.

Niezależnie od przypadku możesz skorzystać z rozwiązań programowych, które parafrazują zdania jednym kliknięciem, aby dopracować artykuł, aż będzie on idealny.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszemu oprogramowaniu, które parafrazuje zdania i pozwala urozmaicić tekst nowymi odmianami do następnego artykułu.

Pisz z łatwością za pomocą tych narzędzi, które parafrazują zdania

1

Gramatycznie

Gramatycznie

  • Cena £ — Darmowy / Premium

Gramatyka to głównie internetowe narzędzie do korekty pisowni i gramatyki, które może pomóc Ci znaleźć wszystkie błędy w tekście lub artykule. Jest dostępny zarówno w wersji darmowej, jak i premium.

Oprócz parafrazowania, z pewnością potrzebujesz dobrego oprogramowania do korekty. Sprawdź nasze najlepsze typy.

Darmowa wersja oferuje krytyczną kontrolę gramatyki i pisowni online. Użytkownicy premium mają również dostęp do natywnej aplikacji komputerowej dla systemu Windows macOS, integrację z pakietem Microsoft Office (tylko Windows) oraz dostęp do osobistego edytora za pośrednictwem strony grammerly.com.

Inne funkcje oferowane przez Gramatyka obejmują sprawdzanie plagiatu, dostęp do zapisanych dokumentów na urządzeniu, zobacz definicję i synonimy za pomocą podwójnego kliknięcia, możliwość dodawania słów do osobistego słownika, zobacz objaśnienia zasad gramatyki i uzyskaj statystyki wydajności przez e-mail.

Po napisaniu artykułu lub podczas jego pisania, Gramatyka zaproponuje użycie synonimów lub tekstu alternatywnego, aby poprawić znaczenie tekstu. Zasugeruje również, aby przeformułować całe zdanie i wyróżnić zdania z fragmentacją w razie potrzeby.

Wszystkie pisemne dokumenty są zapisywane w chmurze i można uzyskać do nich dostęp z dowolnego urządzenia. Edytor pokazuje również inne informacje, takie jak liczba słów, wynik czytelności, mów i czytaj czas.

  — Pobierz teraz Gramatycznie za darmo  

Gramatycznie jest doskonałym narzędziem dla codziennych pisarzy. Nie jest jednak wolny od wad. Czasami narzędzie może sugerować synonimy, które mogą całkowicie zmienić kontekst tekstu lub nie wychwycić błędów ortograficznych, jeśli bezpośrednio skopiujesz wklej artykuł z edytora tekstu do Gramatyki.

Nie zachowuje również formatów tekstu sformatowanego (jeśli są używane). Te problemy występują jednak najczęściej, jeśli jesteś w piśmie technicznym.

2)

Replikator zdań imbirowych

Replikator zdań imbirowych

  • Cena £ — Bezpłatna / Premium zaczyna się od 7,49 USD / mc (plany roczne)

Ginger Sentence Rephraser to wysokiej jakości oprogramowanie do redagowania tekstu dla komputerów z systemem Windows, które pomaga lepiej pisać, sugerując synonimy, idiomy i frazy, aby urozmaicić tekst.

Ginger Sentence Rephraser to nie tylko narzędzie do wyrażania zdań. Oferuje także możliwość korekty, tłumaczenia tekstu i obsługi zamiany tekstu na mowę.

Oprogramowanie współpracuje również z Desktopem, pakietem Microsoft Office Suite, przeglądarkami internetowymi takimi jak Chrome i Safari, a także platformą mobilną, w tym Androidem i iOS.

Korzystanie z oprogramowania jest łatwe. Instalacja wymaga pobrania oprogramowania online i zarejestrowania konta. Kreator głosowy przeprowadzi Cię po raz pierwszy przez wszystkie kroki i funkcje.

Możesz zacząć pisać tekst w edytorze narzędzia Ginger Sentence Rephraser. Możesz wybrać zdanie lub pełny tekst i kliknąć przycisk Przeformuj, aby znaleźć lepsze słowo, które zastąpi oryginalny tekst.

Kliknięcie ikony głośnika aktywuje funkcję zamiany tekstu na mowę, która jest dostępna tylko w abonamencie premium.

Ginger Sentence Rephraser oferuje tłumacza z obsługą ponad 60 języków. Inną ciekawą funkcją zapewnianą przez narzędzie jest wbudowany słownik. Korzystając z funkcji Definiuj, możesz znaleźć znaczenie dowolnego słowa, wykonując proste wyszukiwanie. Ponadto możesz znaleźć synonimy tych słów, a także nauczyć się je wymawiać za pomocą funkcji zamiany tekstu na mowę.

    — Pobierz teraz Ginger Sentence Rephraser za darmo 

Inne funkcje oferowane przez narzędzia obejmują możliwość dodawania dowolnych słów do zakładki Ulubione, dodawania osobistego słownika i frazy dnia, w którym oprogramowanie wyświetla losowo kilka fraz, takich jak Blaze a Trail lub Face the Music, aby poprawić swoje słownictwo.

Ginger Sentence Rephraser to coś więcej niż narzędzie do wyrażania zdań, ponieważ oferuje wiele funkcji, których potrzebujesz jako pisarz, bez konieczności ciągłego korzystania ze słownika lub Google.

Potrzebujesz niezawodnego oprogramowania do pisania akademickiego? Oto nasze najlepsze typy.

3)

QuillBot

Quillbot

  • Cena £ — Darmowy / Premium

QuillBot to oprogramowanie do przeredagowywania zdań, które umożliwia ponowne sformułowanie zdań z tekstu za pomocą jednego kliknięcia. QuillBot jest dostępny zarówno w wersji darmowej, jak i premium, a niektóre funkcje są ograniczone tylko do zarejestrowanych użytkowników.

Korzystanie z usługi jest łatwe. Po prostu skopiuj i wklej tekst, który chcesz przeformułować, i kliknij Quill It, aby rozpocząć. Domyślnie QuillBot używa trybu Standardowego do przeformułowania zdania, które zachowuje równowagę między zmianą tekstu a zachowaniem znaczenia.

Możesz także użyć trybu gramatyki i trybu kreatywnego, aby uzyskać więcej opcji. Istnieją jeszcze dwa tryby, Concision i Sugestia, w których priorytetem jest długość zdania i zmiana tekstu ponad wszystko. Te funkcje są jednak dostępne tylko dla użytkowników premium.

Pobierz QuillBot 

Wniosek

Całe oprogramowanie wymienione w tym artykule może pomóc w przeformułowaniu zdań, aby stworzyć unikalną treść.

Jednak ważne jest, aby zrozumieć, że oprogramowanie do przeforsowania nie jest ludźmi i przy całym zaawansowaniu w sztucznej inteligencji narzędzia te wciąż są podatne na błędy podczas przeredagowywania dużej liczby zdań.

Aby upewnić się, że ponowne sformułowanie zostało wykonane poprawnie, zawsze sprawdź tekst po zakończeniu procesu ponownego formatowania. Sprawdź także, czy w tekście nie ma śladów plagiatu, korzystając z bezpłatnego lub wbudowanego narzędzia do sprawdzania plagiatu, aby uniknąć problemów z prawami autorskimi.

Link do głównej publikacji