Ten torrent zawiera pliki, które mogą uszkodzić komputer

Pobieranie plików za pomocą klientów torrent i dzięki sieci peer-2-peer jest dostępne od wieków. Jednak oprócz oczywistych zalet (nie odnoszących się do bezpłatnego pirackiego oprogramowania i mediów), istniały obawy dotyczące bezpieczeństwa. Z tego powodu większość, jeśli nie wszyscy klienci torrentów, poinformują cię o możliwych zagrożeniach w momencie próby uzyskania dostępu do pliku.

Jak ważna jest ta wiadomość i co ona oznacza? Wyjaśniliśmy poniżej.

Niebezpieczny monit o plik w kliencie torrent? Oto co robić

Jednym z oczywistych wad pirackiego oprogramowania jest niebezpieczeństwo włamania do systemu. Pewnie, wiele z tych plików wywoła fałszywy alarm, ponieważ aplikacje bezpieczeństwa wykrywają pęknięcia jako złośliwe oprogramowanie. Jest jednak uzasadnienie. Wszystkie są plikami wykonywalnymi, a każdy plik „exe” z niezaufanego źródła stanowi potencjalne zagrożenie dla twojego systemu. Niezależnie od tego, czy jest to potencjalny keylogger, wirus, a nawet porywacz — nie jest bezpieczny w pracy i nie można mu ufać ślepo.

  • Z tego powodu, nawet zanim usługi ochrony systemu skanują nowe pliki, klient torrent poinformuje cię o możliwych zagrożeniach. Dotyczy to głównie instalacji, ale plik „Ten torrent zawiera pliki, które mogą uszkodzić komputer” rzadko pojawia się w przypadku plików multimedialnych.

    Nie popieramy torrentów i piractwa, ale czasami jest to nieco przesadne. Problemy nie zaczną się po otwarciu folderu zawierającego. Mogą potencjalnie zostać uruchomione po uruchomieniu pliku wykonywalnego. Nawet jeśli pobrane pliki będą próbowały przeniknąć lub uszkodzić system samodzielnie, program antywirusowy natychmiast je zapobiegnie.

    Musisz tylko nie otwierać pliku. Najpierw przeskanuj folder zawierający. Nie rozpakowuj zarchiwizowanych plików, po prostu wykonaj skanowanie, a następnie możesz zrobić, co chcesz z plikiem. Jeśli rzeczywiście zawiera jakieś złośliwe oprogramowanie — powinieneś je usunąć; lub jeśli go nie instaluje lub nie używa, w zależności od celu.

    • Aby przeskanować określony katalog, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz skanowanie za pomocą Windows Defender. Ta opcja w menu kontekstowym dotyczy również wszystkich rozwiązań antywirusowych innych firm. Po zakończeniu skanowania możesz używać plików bez obaw.

      Otóż ​​to. Jeśli masz dodatkowe pytania na ten temat, możesz nas zapytać w sekcji komentarzy poniżej. W razie potrzeby chętnie rzucimy trochę światła.

Link do głównej publikacji