Te funkcje są na dobre w wersji Windows 10 1809

Microsoft jest gotowy na uruchomienie kolejnej dużej aktualizacji, Windows 10 wersja 1809 w październiku.

Chociaż powinna to być dobra wiadomość dla obecnych użytkowników systemu Windows 10, Microsoft ogłosił również, że nadchodząca aktualizacja anuluje kilka funkcji, a kilka kolejnych zostanie odznaczonych z cyklu rozwojowego, co oznacza, że ​​będą one wkrótce porzucone.

Firma oświadczyła jednak, że każda funkcja, która jest anulowana, nie stworzy nieważności jako takiej, ponieważ albo zostały one zastąpione przez coś lepszego, albo są w trakcie.

To powiedziawszy, wszystkie aplikacje, a ściślej kod, który zależy od anulowanych funkcji, odtąd będą traktowane jako śmieci.

Funkcje nie są już obsługiwane w aktualizacji systemu Windows 10 z października 2018 r

Funkcje ustawione tak, aby włączyć rozruch Skanowanie biznesowe (nazywany również Zarządzanie skanowaniem rozproszonym lub DSM) i Ustawienie FontSmoothing w unattend.xml ponieważ oba stały się przestarzałe.

Moduł zaufanej platformy (TPM) konsola zarządzania do jest w drodze, a informacje, które były dostępne w konsoli, są teraz dostępne w Strona bezpieczeństwa urządzenia w Centrum bezpieczeństwa Windows Defender.

Dalej, limpet.exe to pozwala Dostęp TPM do łączności Azure odtąd staje się open source. Dlatego też znajduje się teraz na liście funkcji zbywalnych.

Poza tym Microsoft poinformował również, że nie będzie wprowadzał żadnych nowych aktualizacji Serwer WEDU.

Oznacza to, że nie będzie żadnych nowych aktualizacji Windows Embedded Standard 8 i Windows Embedded 8 Standard przez Windows Embedded Developer Update.

Która jest najnowszą wersją systemu Windows 10? Dowiedz się z naszego stale aktualizowanego artykułu!

Zamiast tego użytkownicy mogą pobierać odpowiednie aktualizacje z Katalog Microsoft Update.

The Aplikacja Hololens również przestanie istnieć, wraz z Przeglądarka rzeczywistości mieszanej zamiast tego zajmuje jego miejsce. To samo dotyczy Aplikacja Phone Companion które przestaną istnieć po aktualizacji 1809 wersji.

Zamiast tego będą nowe Strona telefonu pod Ustawienia miałoby to w dużej mierze podobną funkcjonalność, jak synchronizacja telefonu komórkowego z komputerem z systemem Windows 10.

Podobnie funkcje, które nie są dalej rozwijane, obejmują Usługa OneSync, Blokada dynamiczna urządzenia towarzyszącego APIS i Narzędzie do wycinania.

Link do głównej publikacji