System Windows samonaprawiający naprawia problemy z roczną aktualizacją aktualizacji

Pojawienie się rocznicowego systemu operacyjnego Windows 10 okazało się dla wielu użytkowników kompletnym koszmarem. Najpoważniejsze problemy to irytujące zawieszenia systemu, które dotknęły dziesiątki tysięcy użytkowników.

Firma Microsoft oficjalnie uznała ten problem, ale nie była w stanie zaoferować stałej poprawki, która pomogłaby użytkownikom systemu Windows 10 rozwiązać ten problem raz na zawsze. Według Insiderów gigant technologiczny opracował już narzędzie do naprawy problemów z zawieszaniem aktualizacji rocznicowej. Nazwa narzędzia to Windows Samoleczenie, i wciąż jest w fazie testowania. Właśnie dlatego Microsoft nie opublikował go jeszcze podczas wdrażania aktualizacji systemu.

Istnienie tego narzędzia zostało ujawnione przez Insider, który skontaktował się z pomocą techniczną Surface, aby rozwiązać problemy z zawieszaniem się na swoim urządzeniu Surface. Ujawnił, że narzędzie można pobrać z tego adresu, a cały proces rozwiązywania problemów może trwać około 40 minut.

Windows Samonaprawianie wyświetla serię monitów, prowadząc użytkowników systemu Windows przez serię sprawdzeń i poprawek, a następnie prosi ich o ponowne uruchomienie. Narzędzie może również poprosić o potwierdzenie strefy czasowej, w której się znajdujesz.

Następnie, jeśli poprawnie zainstalował i naprawił uszkodzenie i brakujące pliki, poprosi (tak jak dla mnie) o sprawdzenie opcji wykonania nowej aktualizacji systemu. Zrobiłem to i uruchomiłem ponownie dwa razy. JEDNAK po wykonaniu tych czynności, które zajęły około 40 minut na mojej 512 Surface Book, MS Tech kazał mi przejść do narzędzia do rozwiązywania problemów i uruchomić, jako zaawansowany / administrator, narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update. Wróciło, że nadal brakuje lub są uszkodzone pliki rejestru i zostałem poproszony o wybranie opcji ZASTOSOWANIA FIX. Zrobiłem to i całe zamrażanie ustało.

Ponieważ narzędzie samonaprawiające się systemu Windows jest wciąż w fazie testowania, powoduje również własne problemy, mniej poważne niż rzeczywisty system zawiesza się. Znawcy zgłosili, że ekran losowo miga po uruchomieniu narzędzia naprawczego. Nie jest to bardzo denerwujący problem, błyski trwają tylko przez ułamek sekundy, pokazując prostokątne okno, które pojawia się po ponownym załadowaniu systemu operacyjnego.

Jeśli nadal występuje zawieszanie się systemu operacyjnego, ale nie chcesz przywracać poprzedniej wersji systemu operacyjnego Windows, możesz uruchomić narzędzie do samodzielnego leczenia systemu Windows na własne ryzyko.

Link do głównej publikacji