Jak usunąć Locky ransomware na dobre

Locky to złośliwe oprogramowanie ransomware wprowadzone na rynek w 2016 r. Mimo stosunkowo młodego wieku, Locky zdążyło już wyrobić sobie markę — i to nie jest pozytywne.

To oprogramowanie ransomware jest ponownie w centrum uwagi z powodu niedawnego zagrożenia pliku .svg.face na Facebooku. Dla przypomnienia, Locky rozprzestrzenia się ostatnio jak błyskawica w sieci społecznościowej, dotykając wielu użytkowników Facebooka. Wirus unika białej listy Facebooka, udając, że jest plikiem graficznym .SVG i jest wysyłany głównie z zainfekowanych kont Facebook.

Jesteśmy pewni, że nie jest to ostatni poważny atak Locky, dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak usunąć to oprogramowanie ransomware z komputera. Oczywiście lepiej zapobiegać niż leczyć i zalecamy jak najszybsze zainstalowanie jednego z tych narzędzi antyhakerskich na swoim komputerze.

W końcu w tej chwili nie można odszyfrować plików Locky. Dlatego jego ofiary nie mają innego wyboru, jak kupić klucz deszyfrujący, jeśli chcą odzyskać swoje pliki.

Usuń Locky ransomware z komputera

1. Uruchom program do usuwania złośliwego oprogramowania

Pobierz i zainstaluj program anty-malware i przeskanuj swój komputer. Malwarebytes to jedno z najbardziej niezawodnych i wydajnych narzędzi. Możesz pobrać jego wersję próbną i zainstalować ją w ciągu kilku minut.

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz pobierać Malwarebytes, możesz również wypróbować jedno z następujących narzędzi: Hitman Pro, Spybot Search Zniszcz lub SUPERAntiSpyware. Nie zapomnij również przeprowadzić pełnego skanowania systemu za pomocą głównego programu antywirusowego.

2. Uruchom system Windows w trybie awaryjnym z obsługą sieci

  1. naciśnij SHIFT + Uruchom ponownie z ekranu Zaloguj się. Windows 10 uruchomi się ponownie.
  2. Iść do Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Ustawienia uruchamiania i kliknij Uruchom ponownie przycisk.
  3. Po ponownym uruchomieniu komputera wybierz Tryb bezpieczny w sieci naciskając odpowiedni klawisz.
  4. Zaloguj się i pobierz rozwiązanie antymalware. Zainstaluj narzędzie i uruchom pełne skanowanie systemu, aby usunąć wszelkie pozostałości oprogramowania ransomware.

3. Wykonaj przywracanie systemu

Przywracanie systemu pozwala cofnąć niechciane zmiany w systemie, przywracając komputer do poprzedniego stanu roboczego. Innymi słowy, ta czynność przywróci konfigurację systemu do momentu, w którym Locky zinfiltrował komputer. To rozwiązanie działa, jeśli przed zainfekowaniem utworzono już punkt przywracania na komputerze.

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start> wybierz Panel sterowania
  2. Wyszukaj odzyskiwanie w Panelu sterowania
  3. Wybierz Odzyskiwanie> Otwórz przywracanie systemu> Dalej
  4. Wybierz punkt przywracania związany z problematycznym atakiem ransomware> wybierz Dalej> Zakończ.

Mamy nadzieję, że te trzy obejścia pomogą Ci pozbyć się Locky. Jeśli natrafiłeś na inne obejścia, aby usunąć ransomware Locky, wypisz kroki rozwiązywania problemów w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji