Recenzja MyTrip na Windows 8, 10: Lepsze planowanie podróży

MyTrip to bardzo przydatna aplikacja do planowania podróży na urządzenia z systemem Windows 10. Niektórzy z was, którzy nie lubią zimna, mogą chcieć pojechać w cieplejsze klimaty na zimowe wakacje, a taka podróż wymaga dużo planowania i ścisłego harmonogramu. Od transportu, przez atrakcje turystyczne, po lokalną pogodę i inne informacje, wszystkie te informacje muszą być wzięte pod uwagę.

Trudno jednak śledzić taką ilość informacji w notatniku, więc jaka byłaby kolejna najlepsza rzecz? Jeśli powiedziałeś aplikację, masz rację! Aplikacje są łatwe w użyciu (przez większość czasu), niezawodne (z pewnymi wyjątkami) i zawsze są z nami na naszych urządzeniach. Jedną z takich aplikacji jest MyTrip, Windows 8 i Windows 10 planista podróży który pozwala zaplanować podróż i ustalić harmonogram odwiedzin.

mytrip3

Korzystanie z MyTrip — Co o tym myślimy

Miałem duże nadzieje na tę aplikację, która jest aplikacją podróżniczą, musi oferować wiele funkcji planowania, a przede wszystkim szczegółowych informacji o każdym kraju i każdym miejscu, które warto odwiedzić. Ale tak jak powiedziałem, właśnie to powinna mieć aplikacja. Niestety tak nie jest! To, co ma, to zbiór pozornie przypadkowych miejsc (są one pogrupowane przynajmniej według kraju) z pewnymi informacjami z Wikipedii na boku.

Po rozpoczęciu planowania podróży możesz dodać dowolną liczbę miejsc (kliknij prawym przyciskiem myszy, gdy miejsce zostanie otwarte i kliknij „Dodaj do podróży”), a po zakończeniu wybierania wszystkich miejsc, które możesz chcieć możesz zacząć od utworzenia kalendarza podróży, w którym kategoryzujesz miejsca, które chcesz odwiedzić w dniach.

moja wycieczka

Jak wspomniałem, aplikacja ma informacje przechowywane w poszczególnych krajach, więc najpierw wybierasz kraj, a następnie to, co Cię interesuje (muzea, budynki, zabytki itp.), Dodajesz je do listy i gotowe. Ponadto w aplikacji zintegrowana jest mapa (obsługiwana przez Nokia Maps), która pokazuje dość szczegółowy widok dowolnego miasta.

Jednak opcja wyszukiwania na mapie jest daleka od dobrej, wyniki pokazują, ale przejście do wybranego miejsca zajmuje około 20 kliknięć i 2-3 minut i nie ma przycisków powiększania i pomniejszania. Ponadto w całej aplikacji przycisk „Wstecz” nie zmienia koloru i przez większość czasu jest ledwo widoczny i trudny do kliknięcia. Ponadto mapa pozwala pokazywać choroby, a raczej obszary, w których występują niektóre choroby — to może być dobry pomysł, ale bardzo wątpię, aby była zbyt dokładna.

mytrip6

Informacje Wikipedii na temat każdego elementu nie uległy żadnej zmianie (zwykłe kopiowanie / wklejanie), a czasami programiści nie kopiowali całego akapitu, a ty kończysz na czytaniu, a tekst nagle kończy się w środku zdania. Ponadto nie ma żadnych zewnętrznych linków do podanych informacji (w niektórych miejscach są teksty „więcej informacji”, które nie mają linków — prawdopodobnie w wyniku skopiowania / wklejenia z Wikipedii) i zdjęć użytych dla interesujących miejsc lub regiony mają niewiarygodnie niską jakość.

Pewnego razu aplikacja uległa awarii podczas testów i wszystkie planowane podróże zniknęły i nie było sposobu, aby je przywrócić. Mimo że miejsca dodane do paska ulubionych nadal tam były, cała podróż (w tym przypadku wycieczki) musiała zostać przerobiona.

mytrip5

Szybkie podsumowanie MyTrip

  • Zawiera wiele miejsc na całym świecie (choć brakuje wielu)
  • Mapa ze szczegółowymi informacjami
  • Informacje nieedytowane (skopiuj / wklej z Wikipedii)
  • Intuicyjny interfejs użytkownika (jednak ma pewne wady i wady projektowe)
  • Nierzetelne — awaria i utrata danych
  • Zbyt wiele zdjęć w niskiej rozdzielczości
  • Trudna w nawigacji mapa
  • Prawie żadnych informacji o hotelach
  • Dodaj interesujące miejsca do menu Start systemu Windows

mytrip2

Końcowe przemyślenia

Po użyciu aplikacji i sprawdzeniu jej wszystkich funkcji poczułem niechęć. Nie mogę przestać myśleć, że aplikacja została stworzona jako projekt weekendowy, a programista nie miał poważnego zamiaru, aby była to dobra i niezawodna aplikacja, ale tylko jako coś, co zabija czas.

Mam nadzieję, że się mylę, a aplikacja jest w trakcie aktualizacji, ale nie mogę powiedzieć, że jest to dobra aplikacja (od tej pory). Istnieje potencjał, pomysł jest dobry, konstrukcja jest prosta i bardzo dobrze przemyślana, ale wykonanie aplikacji jest słabe. Czy mógłbym użyć aplikacji do zaplanowania następnej podróży? Absolutnie nie! Przynajmniej nie, dopóki nie otrzyma aktualizacji, dzięki którym będzie lepiej.

Aktualizacja

Zgodnie z obietnicą twórcy MyTrip, aplikacja została gruntownie odnowiona. Chociaż istnieje kilka innych miejsc, w których wymaga retuszu, MyTrip jest znacznie lepszy niż w momencie, gdy przeglądaliśmy oryginalną aplikację. Przy odrobinie pracy uważamy, że może stać się jedną z najlepszych aplikacji do planowania wakacji ze wszystkich. Kontynuujcie dobra prace!

Jeśli jednak szukasz innej aplikacji do planowania podróży, zalecamy zapoznanie się z naszą listą najlepszych programów do planowania podróży.

Link do głównej publikacji