3 najlepsze oprogramowanie do ochrony kamery internetowej

Kamery internetowe pozwalają nam łatwo komunikować się z rodziną i przyjaciółmi, przeprowadzać wywiady z ludźmi z innego zakątka świata, a nawet robić interesy.

Niestety hakerzy mogą używać kamer zintegrowanych z naszymi laptopami i komputerami stacjonarnymi, aby zakradać się do naszego prywatnego świata i rejestrować bardzo wrażliwe zdjęcia i filmy. Upiorny, prawda?

Nic dziwnego, że ludzie tacy jak demaskator NSA Edward Snowden, dyrektor FBI James Comey i założyciel Facebooka Mark Zuckerberg zakrywają swoje kamery internetowe, aby chronić swoją prywatność. Pytanie brzmi: czy należy zrobić to samo? Jakie są nasze opcje, aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych kamer internetowych?

Bitdefender 2018 zawiera antispy kamery internetowej, która została zaprojektowana w celu przeciwdziałania wszelkim cyberatakom, które mogą dotyczyć twojego aparatu. Kup teraz i zabezpiecz swój komputer.

Co to jest złośliwe oprogramowanie do kamer internetowych?

Istnieje wiele przykładów złośliwego oprogramowania do kamer internetowych zaprojektowanego specjalnie do atakowania kamer internetowych, aby hakerzy mogli potajemnie obserwować swoje ofiary. Jednym z najbardziej znanych programów był Blackshades, trojan zdalnego dostępu (RAT), który pozwala hakerom przejąć kontrolę nad kamerami użytkowników.

Jak chronić kamerę przed hakerami

  • Zakryj to — oto jedne z najlepszych osłon kamer, jakie możesz kupić.
  • Zamknij laptopa lub wyłącz komputer kiedy go nie używasz.
  • Włącz lampkę powiadomienia LED — niektóre kamery internetowe są wyposażone w diody LED, które włączają się, gdy kamera jest aktywna. To znacznie ułatwia wykrycie, jeśli ktoś używa aparatu bez Twojej wiedzy.
  • Zmień domyślnego administratora i hasło jeśli używasz samodzielnej kamery internetowej.
  • Zaktualizuj oprogramowanie wewnętrzne kamery internetowej.
  • Używaj zapór ogniowych — oto niektóre z najlepszych zapór ogniowych, których można używać w systemie Windows 10.
  • Regularnie skanuj komputer, aby wykrywać i usuwać potencjalne zagrożenia.
  • Używaj specjalistycznych oprogramowanie do ochrony kamery internetowej.

Oto najlepsze narzędzia do ochrony kamery internetowej na PC

Zapora szpiegowska (zalecane)

główne okno SpyshelteraSpy Shelter to obecnie najlepsze oprogramowanie anty-keylogger i ochrony sieci. Może zapobiegać niestandardowym lub komercyjnym keyloggerom w czasie rzeczywistym, zapewniając bezpieczeństwo i czystość komputera. Ponieważ Spy Shelter nie opiera się na żadnej bazie danych odcisków palców, będziesz bezpieczny przed „złośliwym oprogramowaniem zero-day”. Spy Shelter rozumie, jak działa złośliwe oprogramowanie i nie polega na żadnej antywirusowej bazie danych — jest wystarczająco sprytny.

Żadne oszustwa internetowe ani żadne inne zagrożenia nie będą stanowić zagrożenia dla korzystania z kamery internetowej. Możesz nie być fizycznie przykryty, ponieważ nie można mieć z tym problemów na straży Schronienia Szpiega.

Podczas korzystania nie będziesz odczuwał presji na zasoby komputera, ponieważ Spy Shelter jest mocno zoptymalizowany. Możesz robić, co chcesz — nie spowolni to systemu.

  • Pobierz teraz Spy Shelter Firewall Darmowa wersja
  • Pobierz teraz Spy Shelter Firewall Pełna wersja

Bezpieczna kamera internetowa

Głównym zastosowaniem tego oprogramowania jest monitorowanie w czasie rzeczywistym wbudowanej kamery internetowej na żywo na autoryzowanym komputerze. Narzędzie jest również wyposażone w przycisk wyłączania sprzętowego urządzenia kamery internetowej w menu. Możesz także użyć przycisku wyjścia, aby w dowolnym momencie zamknąć aplikację, a element menu informacyjnego wyświetli informacje o oprogramowaniu dotyczące numeru wersji aplikacji.

Oprogramowanie używa domyślnego sterownika Windows kamery sprzętowej kamery internetowej i sprawdza kamerę internetową w trybie przesyłania strumieniowego. Sprawdzi także, czy kamera internetowa jest włączona, i można ją wyłączyć za pomocą przycisku w menu. Pasek stanu pokaże, czy sprzęt jest bezpieczny czy niebezpieczny.

Kompatybilne systemy operacyjne obejmują Windows 7/8/10. Możesz pobrać SecureWebcam za darmo z MajorGeeks.

Osłona kamery internetowej

To narzędzie zapobiegnie potajemnemu oglądaniu, słuchaniu i rejestrowaniu aktywności przez hakerów i stróżów za pośrednictwem kamery internetowej i wbudowanego mikrofonu komputerowego. Możesz teraz chronić prywatność kamery internetowej za pomocą jednego kliknięcia, ponieważ oprogramowanie oferuje możliwość zapobiegania próbom włamania się kamery internetowej przez hakerów z Internetu, hakerów i innych. Narzędzie będzie chronić wrażliwe porty wideo i audio.

Kompatybilne systemy operacyjne to Windows 98 / Me / NT / 2000 / XP / 2003 / Vista / 7/8. Możesz pobrać Webcam Protector z Cnet.

Zabezpieczone

Czy wiesz, że ktoś może potajemnie obserwować ciebie lub twoje dziecko przez kamerę internetową podczas naszej rozmowy? Czy warto podjąć takie ryzyko? Oprogramowanie uniemożliwia drapieżnikom seksualnym, hakerom i innym osobom zdalne kontrolowanie kamery internetowej i obserwowanie Ciebie i Twojej rodziny bez Twojej zgody. Chroni kamerę internetową i zawsze ostrzega, gdy jest używana.

Kompatybilne systemy operacyjne to Windows 98 / Me / NT / 2000 / XP / 2003 / Vista / Server 2008/7/8. Możesz pobrać Safetized za darmo z Cnet.

Koniecznie nie wariuj, bo nawet jeśli istnieje możliwość zhakowania kamery internetowej, niekoniecznie oznacza to, że tak się stanie. Ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć, nie zapomnij zainstalować jednego z wymienionych wyżej programów, aby chronić prywatność kamery.

Link do głównej publikacji