Kontrola aplikacji w systemie Windows 8, 10: Al Jazeera

Al Jazeera jest jednym z najlepszych kanałów informacyjnych na Bliskim Wschodzie, ale powoli poprawiła się, stając się światową obecnością z milionami czytelników. Wraz z EuroNews i aplikacją RT „Russia Today”, jest to jedna z najlepszych aplikacji informacyjnych, które można wypróbować na urządzeniu z systemem Windows 8, czy to na tablecie, czy na pulpicie
aplikacja Windows 8 al jazeera
Al Jazeera jest dostępny w sklepie Windows Store dla użytkowników Windows 8 i Windows 8.1 od ponad roku, ale postanowiliśmy przejść do jego głównych funkcji dopiero dziś, na prośbę naszych czytelników. Aplikacja Al Jazeera na Windows 8, o której tu porozmawiamy, jest wersją angielską, ale jest też jedna w języku arabskim. Do obu z nich podamy linki do pobrania na końcu artykułu. Aplikację można pobrać całkowicie za darmo ze Sklepu Windows i ma ona rozmiar mniejszy niż dwa megabajty, więc nawet nie poczujesz, że tam jest.

Czytaj także: Aplikacja eBay na Windows 8 Pobiera krytyczne poprawki błędów

Mieszkańcy Bliskiego Wschodu z pewnością słyszeli o Al Jazeera, ale kanał telewizyjny stał się dość popularny na całym świecie dzięki profesjonalnemu raportowaniu oraz jakości wiadomości i programów. Spojrzałem na aplikację dla siebie przez kilka dobrych minut i możesz zobaczyć na filmie od dołu, jak działa.

al jazeera windows 8

Al Jazeera English dla Windows 8.1 zawiera wszystkie najnowsze wiadomości i transmisje na żywo z Al Jazeera English, bezpłatnie. 24-godzinny kanał informacyjny i bieżący jest pierwszym międzynarodowym anglojęzycznym kanałem informacyjnym nadawanym na całym świecie z Bliskiego Wschodu. Globalny zasięg Al Jazeera stale rośnie i obecnie nadaje ponad 260 milionom gospodarstw domowych na sześciu kontynentach w ponad 100 krajach.

Pomimo faktu, że Aplikacja Al Jazeera na Windows 8 można pobrać całkowicie za darmo, nie widziałem żadnych bloków reklamowych w aplikacji, więc to jest naprawdę miłe. Możesz śledzić swoje wiadomości i ulubione kanały oraz zasięg bez konieczności martwienia się o reklamy. Istnieje również wiele nowości z filmami o naprawdę dobrej jakości. Kolejna niesamowita funkcja tej aplikacji.

al jazeera aplikacja na Windows 8

To, co mi się nie podobało, to fakt, że podczas pracy nad danym artykułem nie można było zmienić jego czcionki, zwiększyć lub zmniejszyć rozmiaru i mieć dostępu do innych funkcji, takich jak dodawanie opowiadań do późniejszej kolumny „obejrzyj” lub ulubione. Ponadto nie udało mi się uruchomić transmisji na żywo, ale może to jest problem lokalny. Al Jazeera twierdzi, że jest to pierwszy międzynarodowy anglojęzyczny kanał informacyjny nadawany na całym świecie z Bliskiego Wschodu, w tym profilu jest nieco podobny do aplikacji „Rosja na dziś” w Windows 8 RT.

Mówi się, że kanał nadaje do ponad 260 milionów gospodarstw domowych na sześciu kontynentach, które obejmują ponad 100 krajów. Kolejną fajną funkcją aplikacji jest fakt, że jest ona wyposażona w funkcję zamiany tekstu na mowę do słuchania artykułów prasowych. Dość dużym minusem jest jednak fakt, że aplikacja nie jest obecnie dostępna dla użytkowników Windows RT, ale mam nadzieję, że zajmie się tym kolejna aktualizacja. Możesz także zapoznać się z najlepszymi aplikacjami Koranu na urządzenia z systemem Windows 8. Kliknij poniższy link, aby pobrać i zainstalować go na urządzeniach dotykowych i stacjonarnych z systemem Windows 8 i Windows 8.1.

Pobierz aplikację Al Jazeera na Windows 8, Windows 8.1

Link do głównej publikacji