Przedłużacz Wi-Fi nie akceptuje hasła

Jeśli nie możesz połączyć się z Internetem, ponieważ Twój przedłużacz Wi-Fi nie przyjmuje hasła, być może mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Ten problem występuje zwykle po awarii zasilania lub po wymianie routera. Bez dalszych ceregieli, oto co możesz zrobić, aby rozwiązać ten problem i podłączyć wzmacniacz sygnału.

Jak rozwiązać problemy z hasłem przedłużacza Wi-Fi

1. Zainstaluj najnowszą aktualizację oprogramowania układowego

Producent routera regularnie publikuje aktualizacje w celu poprawy wydajności i dodawania nowych funkcji. Uruchomienie przestarzałego oprogramowania może powodować wiele problemów technicznych, w tym problemy ze sprawdzaniem poprawności hasła. Aktualizacja urządzeń sieciowych jest jednym z najszybszych sposobów rozwiązania tego problemu.

Przejdź do witryny producenta routera za pomocą komputera, przejdź do Aktualizacji oprogramowania układowego i wybierz opcję „Aktualizuj router”.

Należy pamiętać, że podczas procesu aktualizacji nie należy przerywać aktualizacji ani otwierać nowej karty. Nie rób nic na komputerze, dopóki router nie uruchomi się ponownie. Oznacza to, że aktualizacja została pomyślnie zainstalowana. Sprawdź, czy Twój przedłużacz Wi-Fi akceptuje hasło teraz.

Uwaga: Dokładne kroki, które należy wykonać, różnią się w zależności od modelu routera. Aby uzyskać więcej informacji na temat aktualizacji routera, zapoznaj się z instrukcją obsługi routera.

  • Przeczytaj także: Zamień swój komputer w router Wi-Fi w kilku prostych krokach

2. Zresetuj urządzenie

Podłącz wzmacniacz sygnału do gniazda w pobliżu urządzenia Wi-Fi. Wykonaj reset do ustawień fabrycznych, przytrzymując przycisk resetowania za pomocą spinacza do papieru, wykałaczki lub innego ostrego przedmiotu. Lampka wzmacniacza sygnału powinna się zmienić. Poczekaj, aż światło zmieni kolor na zielony.

Teraz przejdź do listy sieci Wi-Fi i zlokalizuj swoją sieć. Jeśli nic się nie pojawi, odśwież listę. Wprowadź hasło, aby połączyć się z siecią. Poczekaj kilka minut, a następnie podłącz urządzenia do sieci Wi-Fi. Przenieś wzmacniacz sygnału w inne miejsce — sygnał powinien być teraz stabilny.

Proszę bardzo, jedno z tych dwóch rozwiązań powinno pomóc w rozwiązaniu problemu z hasłem przedłużacza Wi-Fi. Jeśli nic nie działało, spróbuj zmienić hasło do Wi-Fi.

Link do głównej publikacji