Problemy z laptopem na czarnym ekranie w aktualizacji Creators Update [FIX]

Microsoft przyznaje, że istnieje inny błąd, który wpływa na szereg urządzeń z aktualizacją dla twórców.

Błąd czarnego ekranu

Aktualizacja Windows 10 Creators Update jest już uruchomiona na milionach urządzeń na całym świecie, ale wygląda na to, że Microsoft już potwierdził, że trzy różne urządzenia Dell często napotykają paskudny problem uniemożliwiający uruchomienie komputera na pulpicie po aktualizacji do Creators Update. Omawiane modele to Alienware 17 R4, Precision M7710 i Precision M6800. Według firmy może to dotyczyć także większej liczby laptopów.

Jak naprawić problemy z czarnym ekranem na laptopach

Microsoft twierdzi, że wymuszone ponowne uruchomienie spowoduje załatwienie sprawy i przywrócenie laptopa do stanu roboczego, ale błąd pojawi się ponownie, gdy spróbujesz obudzić się ze snu w pewnym momencie.

Po zainstalowaniu aktualizacji Windows 10 Creators Update następujące modele Dell mogą obudzić się na czarnym ekranie po zamknięciu i otwarciu pokrywy. Wymaga twardego restartu, aby przywrócić wyświetlanie. Ten problem pojawia się ponownie przy następnym zamknięciu i ponownym otwarciu pokrywy, wyjaśnia gigantyczna firma technologiczna.

Inżynier Microsoft potwierdził, że problem związany jest ze sterownikiem ekranu GeForce zainstalowanym na tych laptopach, a użytkownikom zaleca się pobranie i zainstalowanie najnowszych sterowników.

Nowa wersja sterownika jest dostarczana za pośrednictwem usługi Windows Update na te urządzenia, więc jeśli zaktualizujesz swój komputer, problem powinien zniknąć i nie będzie już widoczny czarny ekran.

Możesz pobrać najnowsze aktualizacje i sterowniki dla Windows 10 Creators Update, wykonując następujące kroki:

  • Uruchom aplikację Ustawienia
  • Przejdź do aktualizacji Bezpieczeństwo> Windows Update> Sprawdź dostępność aktualizacji.

Jeśli wersja sterownika NVIDIA nie pojawia się w Windows Update, należy pobrać aktualizację ze strony internetowej NVIDIA.

Link do głównej publikacji