Poprzednie posiadanie tego semafora wygasło

Jeśli otrzymujesz kod błędu „ERROR_SEM_OWNER_DIED 105 (0x69)” z „Poprzednie posiadanie tego semafora wygasło”, Wykonaj poniższe kroki rozwiązywania problemów, aby to naprawić.

Podobnie jak w przypadku wszystkich powiązanych błędów systemowych semaforów, błąd ten odnosi się do posiadanych procesów Windows. Ten dokładny błąd może powodować awarie podczas korzystania z programów lub usług związanych z systemem. Może się to zdarzyć głównie z powodu awarii kodu, ale są też inne rzeczy, które mogą wpłynąć na system i spowodować ten lub podobny błąd. Są to alternatywne czynniki, które mogą powodować ten błąd:

 • Wadliwe lub nieaktualne sterowniki i BIOS
 • Brakuje plików EXE, DLL lub SYS.
 • Uszkodzony rejestr.
 • Obecność złośliwego oprogramowania.
 • Nieudana instalacja programu związanego z systemem.

„Błąd 105” pojawia się na większości platform Windows, w tym Windows 10. Z tego powodu twoje podejście może się różnić, ale ogólnie powinieneś być w stanie rozwiązać dany problem za pomocą kilku prostych obejść. Kolejną rzeczą, o której warto wspomnieć, jest to, że czas wystąpienia jest niezbędny do dalszego rozwiązywania problemów.

Jeśli więc wystąpił ten błąd, zalecamy zwrócenie szczególnej uwagi i przestrzeganie poniższych instrukcji. Mamy nadzieję, że wspólnie rozwiążemy problem.

Napraw błąd „Poprzednie posiadanie tego semafora wygasło”

znany również jako ERROR_SEM_OWNER_DIED 105 (0x69)

Rozwiązanie 1 — Sprawdź sterowniki

Sterowniki to niezbędne łącze łączące oprogramowanie i sprzęt na komputerze. Możesz mieć pewność, że bez odpowiednich sterowników system nie będzie działał zgodnie z przeznaczeniem, co obejmuje sporadyczne występowanie różnych błędów systemowych. Łącznie z błędem systemowym 105. Dlatego najważniejsze jest pobranie i zainstalowanie odpowiednich sterowników, zanim przejdziemy do bardziej delikatnych kroków.

Ponadto wraz z wprowadzeniem systemu Windows 7 sterowniki są automatycznie instalowane za pomocą funkcji Windows Update. Sprawy stają się jeszcze bardziej ekstremalne dzięki obowiązkowym aktualizacjom systemu Windows 10. Nie zrozumcie nas źle, to może być fajna funkcja, ale czasami jest niepoprawna i może zmienić działające sterowniki na wadliwą alternatywę. W tym celu zalecamy wykonanie poniższych kroków i potwierdzenie, że wszystko działa tak, jak powinno:

 1.  Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu kontekstowego otwórz Menedżera urządzeń.
 2. Jeśli znajdziesz dowolny sterownik z żółtym wykrzyknikiem, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Aktualizuj oprogramowanie sterownika.
 3. Ponadto możesz przejść do witryny OEM i pobrać sterowniki dla różnych urządzeń.

W przypadku głównych urządzeń, które są niezbędne do bezproblemowego działania systemu, zalecamy pobieranie sterowników wyłącznie z oficjalnej strony lub zaufanych źródeł. Jeśli nie masz pewności, jaka jest dokładna nazwa urządzenia, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Kliknij prawym przyciskiem Start i wybierz Menedżer urządzeń.
 2. Kliknij urządzenie prawym przyciskiem myszy i otwórz Właściwości.
 3. Na karcie Szczegóły z menu rozwijanego wybierz opcję HardwareId.
 4. Skopiuj wartości z pola i wklej je do preferowanej przeglądarki.
 5. Powinieneś zobaczyć dokładną nazwę swojego urządzenia i odpowiednio postępować.

To powinno zrobić, jeśli chodzi o sterowniki. Teraz możemy przejść do błędów systemowych.

Rozwiązanie 2 — Skanuj system za pomocą SFC

Błędy systemowe są często powodowane przez uszkodzenie plików systemowych. Powodów jest wiele, a najczęstszą z nich jest infekcja wirusowa. Jak zapewne wiesz, wirusy infiltrują system i uszkadzają pliki, które mają ogromne znaczenie dla ogólnej wydajności systemu.

Oprócz szybkiego, szczegółowego skanowania za pomocą oprogramowania antymalware, możesz użyć różnych narzędzi wiersza poleceń, aby rozwiązać ten problem. Jednym z najbardziej znanych narzędzi musi być narzędzie SFC. Kontroler plików systemowych po uruchomieniu sprawdzi, czy pliki systemowe nie są uszkodzone i je naprawi.

Jeśli nie masz pewności, jak korzystać z tego fajnego polecenia i pozbyć się kodu błędu 105, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz Wiersz polecenia (administrator) w menu kontekstowym.
 2. W wierszu polecenia wpisz lub skopiuj i wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • sfc / scannow
 3. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Narzędzie powinno sprawdzić integralność plików i odpowiednio je naprawić.

Rozwiązanie 3 — Użyj DISM

Jeśli problem nadal występuje i przy różnych okazjach napotykasz błąd, możesz przenieść rozwiązywanie problemów na wyższy poziom i przejść do DISM. Narzędzie do obsługi i zarządzania obrazami wdrażania jest zaawansowanym narzędziem wiersza poleceń, które jest krok dalej przed SFC, jeśli chodzi o rozwiązanie problemu uszkodzenia plików systemowych.

To narzędzie można uruchomić w standardowy sposób, korzystając z zasobów systemowych, ale można również użyć zewnętrznego nośnika instalacyjnego jako źródła. Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej, aby rozwiązać problem z narzędziem DISM:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy Start, a następnie z menu kontekstowego uruchom Wiersz polecenia (administrator).
 2. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Poczekaj, aż skanowanie zostanie wykonane Może to potrwać około pięciu do dziesięciu minut.
 4. Po zakończeniu skanowania DISM uruchom ponownie komputer.

Po zakończeniu procedury każdy błąd systemowy powinien zostać rozwiązany. Jeśli jednak błąd nadal występuje często, należy przejść do alternatywnych kroków.

Rozwiązanie 4 — Zainstaluj ponownie program, którego dotyczy problem

Po wielu próbach należy wziąć pod uwagę całkowitą ponowną instalację problematycznego programu. Konieczne jest użycie CCleaner lub podobnego narzędzia do czyszczenia innej firmy i usunięcie danych rejestru. Co więcej, nie zapomnij wykonać kopii zapasowej rejestru, zanim przejdziesz do procedury czyszczenia.

Wreszcie niektóre programy oferują opcję naprawy, która jest po prostu lepsza niż ponowna instalacja. Jeśli masz szansę naprawić instalację, zrób to. Z drugiej strony, jeśli musisz ponownie zainstalować program, niech tak będzie. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami i powinieneś iść za kilka minut, w zależności od rozmiaru programu:

 1. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy, a następnie w opcjach administracyjnych otwórz Panel sterowania.
 2. W widoku kategorii wybierz opcję Odinstaluj program w lewym dolnym rogu.
 3. Przejdź do problematycznego programu związanego z systemem Windows, który spowodował wyświetlenie okna dialogowego błędu.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i odinstaluj.
 5. Usuń pozostałe foldery i wyczyść rejestr (wykonaj kopię zapasową przed uruchomieniem narzędzia do czyszczenia).
 6. Uruchom ponownie komputer.
 7. Zainstaluj program i poszukaj zmian.

Powinno to zapobiec w przyszłości wystąpieniu błędu systemowego z kodem 105. Jeśli jednak nadal pojawia się komunikat „ERROR_SEM_OWNER_DIED 105 (0x69)”, nadal możesz coś zrobić.

Rozwiązanie 5 — Przywróć system

To obejście dotyczy wszystkich wersji systemu produkowanych przez giganta z Redmond, z wyjątkiem systemu Windows 10. Podczas korzystania z systemu Windows 10 zawsze istnieje szansa, że ​​coś pójdzie nie tak. Jest to spowodowane wadliwym sterownikiem, uszkodzeniem systemu, infekcją złośliwym oprogramowaniem lub zwykłym niewłaściwym użyciem. Na szczęście zawsze możesz użyć określonej funkcji podróży w czasie i przywrócić system do wcześniej zapisanego punktu przywracania.

Oczywiście, jeśli wcześniej wyłączyłeś ochronę systemu dla partycji systemowej, istnieje szansa, że ​​nie będziesz mógł przywrócić do preferowanego punktu przywracania. Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej, aby przywrócić system do poprzedniego, bezbłędnego punktu przywracania:

 1. W Wyszukiwarce Windows wpisz właściwości systemu i otwórz Właściwości systemu.
 2. We właściwościach systemu otwórz kartę Ochrona systemu.
 3. Kliknij przycisk Przywracanie systemu.
 4. Kliknij przycisk Dalej i w następnym oknie dialogowym wybierz preferowany punkt przywracania.
 5. Możesz poinformować o odpowiednich zmianach, które nastąpią po przywróceniu, klikając Skanuj w poszukiwaniu programów, których dotyczy problem.
 6. Po upewnieniu się, do której daty chcesz przywrócić komputer, zaznacz punkt przywracania i kliknij Dalej.
 7. Na koniec kliknij przycisk Zakończ.
 8. Komputer uruchomi się ponownie i rozpocznie się procedura przywracania.

Rozwiązanie 6 — Użyj alternatywnych opcji odzyskiwania

Z drugiej strony, wraz z wprowadzeniem systemu operacyjnego Windows 10, użytkownicy mogą wykonywać dokładniejsze kroki rozwiązywania problemów z dodatkiem zaawansowanych opcji odzyskiwania. Jedną z nich jest opcja odzyskiwania „Zresetuj ten komputer”, która pozwala zachować dane podczas przywracania systemu do wartości domyślnych.

Jeśli nie masz pewności, jak uruchomić tryb odzyskiwania „Zresetuj ten komputer” w systemie Windows 10, wykonaj dokładnie następujące kroki:

 1. Naciśnij klawisze Windows + I, aby otworzyć aplikację Ustawienia.
 2. Otwórz aktualizację Sekcja bezpieczeństwa z menu.
 3. Kliknij Odzyskiwanie w lewym okienku.
 4. Kliknij Rozpocznij w obszarze Zresetuj ten komputer.
 5. Wybierz opcję Zachowaj swoje pliki.
 6. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aż do zakończenia resetowania

Następnie komputer uruchomi się ponownie i będziesz mógł bezproblemowo poruszać się. Jeśli jednak problem występuje nadal i ponownie pojawia się podstawowy błąd systemowy 105, zalecamy wzięcie pod uwagę czystej ponownej instalacji.

Rozwiązanie 7 — Zainstaluj ponownie system

Wreszcie dochodzimy do właściwego rozwiązania nawet najbardziej odpornych błędów systemowych. Dzięki czystej reinstalacji powinieneś być bezpieczny, że każdy poprzedni, niezręcznie spowodowany błąd ulegnie. Wiemy jednak, że z wielu powodów nie jest to sympatyczne rozwiązanie. Po pierwsze stracisz wszystkie zainstalowane programy i niestandardowe ustawienia. Po drugie, procedura może być czasochłonna, a czasami zbyt skomplikowana.

Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zalecamy zapoznanie się z tym artykułem. Tam znajdziesz dokładne wyjaśnienie procedury ponownej instalacji.

Po czystej ponownej instalacji kończymy ten artykuł. Mamy nadzieję, że uznasz to za przydatne i pomocne. I nie zapomnij podzielić się swoimi doświadczeniami z tymi błędami, w tym pytaniami lub sugestiami. Dziękuję za przeczytanie.

Link do głównej publikacji