Poprawka: Windows Upgrade Assistant utknął przy instalacji w 99%

Ponieważ zbliża się aktualizacja Fall Creators Windows 10, wielu użytkowników spieszy się z nią. Wielu z nich korzysta z ręcznego podejścia lub właśnie z Windows Upgrade Assistant. Istnieje jednak widoczny problem, który niepokoił ich przy poprzednich aktualizacjach. Jak podają niektórzy użytkownicy, Asystent uaktualnienia ma tendencję do zatrzymywania się na 99%.

Najwyraźniej procedura pobierania instalatora działa zgodnie z przeznaczeniem, ale problemy pojawiają się w końcowym segmencie instalacji. W tym celu przygotowaliśmy listę możliwych rozwiązań, które pomogą Ci rozwiązać ten problem. Jeśli masz problemy z asystentem uaktualnienia systemu Windows, sprawdź poniższą listę.

Jak rozwiązać Asystenta uaktualnienia systemu Windows zatrzymany na 99%

Rozwiązanie 1 — Poczekaj chwilę

Czasami potrzebna jest duża dawka cierpliwości. Mianowicie, jak stwierdzili technicy Microsoft, to nie jest błąd. Zasadniczo, jeśli wystąpi błąd aktualizacji, zostaniesz o to poproszony w odpowiednim czasie. Ponieważ po tym wystąpieniu nie pojawia się żaden komunikat o błędzie, możemy zgodzić się, że wszystko, co powinieneś zrobić, to po prostu poczekać, a Windows Upgrade Assistant zakończy instalację. Ostatecznie.

Z drugiej strony niektórzy użytkownicy zgłosili, że zablokowanie „99% instalacji” trwało do 24 godzin, co jest co najmniej śmieszne. Mając to na uwadze, radzimy poczekać do 20 minut. Jeśli asystent nadal utknął na poziomie 99%, przejdź do dodatkowych kroków poniżej.

Rozwiązanie 2 — Tymczasowo wyłącz oprogramowanie antywirusowe innych firm

Mimo że Windows Defender jest świetny pod względem ochrony, niektórzy ludzie bardziej lubią rozwiązania antywirusowe innych firm. To rozsądny wybór z różnych powodów. Ale z drugiej strony rozwiązania antywirusowe innych firm czasami powodują zamieszanie w systemie. Niektóre z nich mogą nawet blokować proces aktualizacji.

Nie zrozumcie nas źle, nie radzimy porzucić rozwiązania innej firmy na rzecz Windows Defender. Można jednak wyłączyć ochronę w czasie rzeczywistym na ograniczony czas, dopóki aktualizacja nie zostanie zainstalowana.

Gdy w końcu poradzisz sobie z tym uaktualnieniem, powinieneś natychmiast ponownie włączyć program antywirusowy.

Rozwiązanie 3 — Odłącz urządzenia peryferyjne

Przyczyną problemu może być fakt, że Windows Update w systemie Windows 10 obejmuje również sterowniki. Zbyt wiele przestarzałych urządzeń peryferyjnych może z pewnością spowodować zamieszanie w procesie aktualizacji. Tak więc, dla samej próby, odłącz wszystkie urządzenia peryferyjne od portów USB. Dodatkowo, jeśli masz czytnik kart SD lub inne podobne urządzenie, również je odłącz. Oczywiście nie obejmuje to myszy i klawiatury.

Po zakończeniu procedury możesz podłączyć wszystkie urządzenia i zająć się sterownikami później. Jeśli problem nadal występuje, a aktualizacja nie działa, spróbuj ponownie, ale tym razem bez urządzeń peryferyjnych. W przypadku, gdy nadal będzie źle działał, kontynuuj rozwiązywanie problemów.

Rozwiązanie 4 — Tymczasowo wyłącz połączenie

Niektórzy użytkownicy byli w stanie rozwiązać ten problem, wyłączając połączenie. Z jakiegoś dziwnego powodu stabilne połączenie negatywnie wpływa na proces aktualizacji. Możesz więc spróbować odłączyć kabel Ethernet, wyłączyć Wi-Fi, a następnie powinieneś poszukać zmian. Powinny być widoczne natychmiast po wyłączeniu połączenia.

Jeśli tak nie jest, możesz ponownie uruchomić procedurę aktualizacji i zaraz po zakończeniu pobierania ponownie przerwać połączenie. Niemniej jednak może to nie działać dla wszystkich.

Rozwiązanie 5 — Uruchom ponownie usługę Windows Update

Kolejnym ważnym krokiem w rozwiązywaniu problemów jest ponowne uruchomienie usługi Windows Update. Ta usługa obejmuje wszystkie procesy związane z aktualizacjami, w tym Windows Upgrade Assistant. Czasami usługa ta może przestać działać bez wyraźnego powodu, co w konsekwencji uniemożliwi zakończenie operacji aktualizacji.

Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej, aby ponownie uruchomić usługę Windows Update:

 1. Na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz usługi, i otwórz Usługi.
 2. Przewiń w dół, aż dojdziesz do Usługa Windows Update.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy i naciśnij Zatrzymać, a następnie powtórz akcję, ale kliknij Początek zamiast.
 4. To powinno rozwiązać problem przeciągnięcia i proces instalacji powinien być kontynuowany.

Rozwiązanie 6 — Użyj narzędzia Windows 10 Media Creation Tool

Czasami Asystent uaktualnienia systemu Windows nie zapewni aktualizacji. Na szczęście masz do dyspozycji więcej niż kilka alternatyw. Narzędzie Windows 10 Media Creation jest najlepszym zamiennikiem i, być może, jest znacznie lepszym narzędziem do tego zadania. Ponadto nie musisz od razu przechodzić do czystej ponownej instalacji. Podobnie jak Windows Upgrade Assistant, narzędzie Media Creation Tool może aktualizować system w interfejsie użytkownika. Będziesz mógł korzystać z komputera podczas całego procesu. Nie wpłynie to zatem na twoją produktywność i nie zajmie Ci dużo czasu.

Aktualizacja za pomocą narzędzia Media Creation Tool jest dość łatwym zadaniem, a jeśli dokładnie przestrzegasz poniższych instrukcji, powinieneś być w stanie to zrobić w mgnieniu oka:

 1. Pobieranie Narzędzie do tworzenia multimediów podążając za tym linkiem.
 2. Uruchom narzędzie i zaakceptuj warunki licencji.
 3. Wybierać Zaktualizuj ten komputer i proces pobierania powinien się rozpocząć.
 4. Po pobraniu plików Media Creation rozpocznie aktualizację.
 5. Ta procedura powinna zająć do 2 godzin, w zależności od wersji systemu Windows 10 i przepustowości.

Rozwiązanie 7 — Przeprowadź czystą ponowną instalację systemu

Wreszcie, jeśli ciągle nie możesz zaktualizować systemu, ostateczność polega na czystej ponownej instalacji. Przed laty ponowna instalacja była długą i skomplikowaną procedurą, ale nie jest tak w Windows 10. Poza nośnikiem startowym, takim jak USB lub DVD, wystarczy narzędzie do tworzenia multimediów, aby działało. Potrzebujesz dysku flash USB z co najmniej 4 GB wolnego miejsca, aby utworzyć rozruchowy dysk instalacyjny.

Oczywiście zanim zaczniemy, niezwykle ważne jest, aby wykonać kopię zapasową danych na partycji dodatkowej lub na dysku zewnętrznym, ponieważ wyczyścisz partycję systemową. Ponadto wykonaj kopię zapasową klucza licencyjnego, ponieważ może być potrzebny później.

Postępuj zgodnie z instrukcjami, a my będziemy gotowi:

 1. Pobieranie Narzędzie do tworzenia multimediów z tego linku.
 2. Podłącz zgodny napęd flash USB.
 3. Biegać Narzędzie do tworzenia multimediów i zaakceptuj warunki licencji.
 4. Wybierz „Utwórz nośnik instalacyjny (dysk flash USB, dysk DVD lub plik ISO) dla innego komputera”.
 5. Wybierz preferowany język, architektura i edycja i kliknij Kolejny.
 6. Wybierać Pamięć flash USB i kliknij Kolejny.
 7. Narzędzie Media Creation Tool pobierze plik instalacyjny i skopiuje pliki instalacyjne na dysk flash USB.
 8. Teraz powinieneś tworzyć kopie zapasowe swoich danych. Wreszcie, gdy wszystko przygotujemy, uruchom ponownie komputer.
 9. Na początkowym ekranie rozruchowym naciśnij F10, F11 lub F12, aby uzyskać dostęp do menu rozruchu. Różni się w zależności od płyty głównej.
 10. Wybierać Dysk flash USB jako podstawowe urządzenie rozruchowe i Konfiguracja systemu Windows 10 powinien rozpocząć się natychmiast.
 11. Postępuj zgodnie z instrukcjami i powinieneś iść.

Że należy to zrobić. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące „instalacji 99%”, opublikuj je w sekcji komentarzy poniżej.

POWIĄZANE HISTORIE, KTÓRE MUSISZ SPRAWDZIĆ:

 • Poprawka: uaktualnienie systemu Windows 10 zawiesza się po otrzymaniu aktualizacji
 • Aktualizacja twórców systemu Windows 10 utknęła w niekończącej się pętli aktualizacji [FIX]
 • Poprawka: błąd aktualizacji systemu Windows 10 0x8024a10a
 • Problemy z Windows Update po zainstalowaniu Windows 10 Creators Update [Poprawka]
Link do głównej publikacji