Jak włączyć ochronę przed zapisem urządzeń USB w systemie Windows

Prawdopodobnie widziałeś następujący scenariusz w wielu thrillerach i filmach szpiegowskich; Szpieg łączy pamięć USB z komputerem, aby skopiować dane z komputera do urządzenia. Filmy niekoniecznie odzwierciedlają rzeczywistość, ale w tym scenariuszu jest trochę prawdy. Rzeczywiście możliwe jest podłączenie urządzenia USB do komputera z systemem Windows w celu skopiowania danych z tego komputera do wymiennego urządzenia pamięci masowej.

Czasami w najlepszym interesie firm, organizacji i osób jest ochrona danych na ich komputerze przed kopiowaniem w ten sposób.

Microsoft dodał opcje do systemu operacyjnego Windows (a dokładniej do Windows XP i nowszych systemów operacyjnych), aby zabezpieczyć przed zapisem wszystkie podłączone do niego urządzenia USB. Oznacza to, że ochrona komputera w ten sposób może nie zawsze być możliwa, na przykład jeśli dane muszą być regularnie zapisywane na urządzeniach USB.

Ochrona przed zapisem dodaje kolejną warstwę ochrony komputera. System sam w sobie nie jest głupim dowodem, ponieważ nadal można kopiować dane, na przykład przesyłając je do Internetu lub połączenia sieciowego.

Ochrona przed zapisem urządzeń USB

Możesz włączyć lub wyłączyć ochronę przed zapisem wszystkich urządzeń USB podłączonych do systemu operacyjnego Windows. Oba ustawienia są skonfigurowane w rejestrze systemu Windows. Oto jak to się robi.

Otwórz edytor rejestru systemu Windows za pomocą skrótu Windows-r, wchodzić regedit do formularza i naciśnij powrót klawisz na klawiaturze.

Przejdź do następującego klucza rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ StorageDevicePolicies

Należy pamiętać, że może być konieczne utworzenie klucza StorageDevicePolicies, jeśli nie istnieje. Następnie wybierz klucz i kliknij prawym przyciskiem myszy w prawym oknie. Wybierz Nowy> Dword (32-bit) Wartość z menu kontekstowego i nazwij wpis WriteProtect.

Następnie kliknij dwukrotnie nowy wpis i zmień wartość z 0 na 1. Wartość 1 wyłącza zapis na wszystkich podłączonych urządzeniach USB. Jeśli chcesz ponownie włączyć zapis, musisz zmienić wartość klucza na 0.

przechowywane magazyny

Nowe ustawienie zacznie obowiązywać natychmiast. Każdy użytkownik, który próbuje skopiować dane na urządzenia USB z włączoną ochroną przed zapisem, otrzymuje następujące okno powiadomienia.

dysk jest chroniony przed zapisem

Czyta

Skopiować plik
Dysk jest chroniony przed zapisem
Usuń ochronę przed zapisem lub użyj innego dysku.

Utworzyłem dwa pliki rejestru, aby włączyć lub wyłączyć ochronę przed zapisem. Możesz pobrać plik zip zawierający oba pliki tutaj: zabezpieczenie przed zapisem

W ten sposób możesz wyłączyć ochronę przed zapisem kliknięciem na plik i włączyć go ponownie po skopiowaniu plików na urządzenie USB.

Podsumowanie
Jak włączyć ochronę przed zapisem urządzeń USB w systemie Windows
Nazwa artykułu
Jak włączyć ochronę przed zapisem urządzeń USB w systemie Windows
Opis
Dowiedz się, jak włączyć ochronę przed zapisem urządzeń USB podczas korzystania z komputera z systemem Windows.

Link do głównej publikacji