Poprawka: Windows 10 November Update 1511 utknął podczas instalacji

Największa aktualizacja dla systemu Windows 10 od czasu wydania, aktualizacja Windows 1511 Aktualizacja została wydana dzisiaj, a pierwsze problemy już są. Jednym z problemów, z którymi boryka się wielu użytkowników, jest problem z instalacją Windows Update listopadowego. Ale jest kilka rzeczy, które możesz spróbować rozwiązać, instalując aktualizację systemu Windows z listopada.

Co zrobić, jeśli utkniesz podczas instalowania aktualizacji Windows 10 November Update

Rozwiązanie 1 — Wyjmij wszystkie karty SD i inne urządzenia peryferyjne

Według raportów na forach Microsoft rozwiązaniem, które pomogło większości użytkowników, jest usunięcie wszystkich kart SD z komputera, a następnie próba ponownej aktualizacji systemu Windows 10. Jeśli więc masz jakieś karty SD podłączone do komputera, podczas próby zainstalowania aktualizacji systemu Windows w listopadzie usuń je i powinieneś być w stanie kontynuować instalację. Oprócz usuwania kart SD możesz również spróbować usunąć inne urządzenia peryferyjne.

Rozwiązanie 2 — Oczyść trochę miejsca na dysku

Jak już powiedzieliśmy, aktualizacja systemu Windows 1511 z listopada jest największą jak dotąd aktualizacją dla systemu Windows 10, co oznacza, że ​​zajmuje również dużo miejsca na dysku. Wymaga 3 GB miejsca na dysku twardym, więc powinieneś sprawdzić, czy masz wystarczająco dużo miejsca na dysku twardym i wyczyścić niepotrzebne miejsce. Aby wyczyścić niepotrzebne miejsce na dysku twardym, wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz ten komputer, kliknij prawym przyciskiem myszy dysk C:
  2. Idź do Właściwości
  3. Otwórz Oczyszczanie dyskuWindows 10 listopada problem z aktualizacją
  4. Sprawdź listę plików, które chcesz usunąć, i naciśnij OK

Rozwiązanie 3 — Zresetuj Windows Update

Jeśli usunięcie kart SD i czyszczenie miejsca na dysku nie działało, być może coś jest nie tak z funkcją Windows Update. Ponieważ różne czynniki mogą zakłócać działanie Windows Update i prawdopodobnie nie masz czasu i cierpliwości, aby wypróbować je wszystkie, zalecamy uruchomienie narzędzia Windows Update Reset. To narzędzie całkowicie zresetuje Windows Update i, miejmy nadzieję, będziesz mógł bez problemu pobrać aktualizację Windows z listopada. Pisaliśmy już o tym narzędziu wcześniej, więc sprawdź ten artykuł, aby uzyskać więcej informacji i link do pobrania.

Aktualizacja systemu Windows 10 z listopada jest naprawdę ważna dla systemu i naprawdę powinna działać dla wszystkich. Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci rozwiązać problemy z pobraniem aktualizacji. I powiedz nam w komentarzach, jakie są Twoje wrażenia z pobierania aktualizacji systemu Windows 10 z listopada?

Link do głównej publikacji