Poprawka: uaktualnienie systemu Windows 10 zawiesza się po otrzymaniu aktualizacji

Microsoft zaoferował użytkownikom możliwość uaktualnienia do systemu Windows 10 za darmo do 29 lipca. Firma ogłosiła, że ​​po tej dacie użytkownicy muszą wydać 119 USD, aby zainstalować najnowszy system operacyjny na swoich komputerach.

Minęło sześć miesięcy od wygaśnięcia oferty bezpłatnego uaktualnienia, ale dobrą wiadomością jest to, że nadal możesz całkowicie zainstalować system Windows 10 na komputerze za darmo. Wystarczy pobrać asystenta aktualizacji systemu Windows 10 na swój komputer i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie — to takie proste.

W ubiegłym tygodniu zaktualizowaliśmy nasz ostatni komputer z systemem Windows 7 do Windows 10 za darmo, korzystając z asystenta aktualizacji Microsoft. Jedynym problemem było to, że proces aktualizacji zawieszał się godzinami, sprawdzając dostępność aktualizacji. I tak zainspirowaliśmy się do napisania tego artykułu.

Uaktualnienie systemu Windows 10 utknęło podczas sprawdzania aktualizacji [FIX]

Dobrą wiadomością jest to, że możesz szybko rozwiązać ten problem, wykonując kroki rozwiązywania problemów wymienione poniżej:

1. naciśnij Windows + R. > powoduje to otwarcie okna dialogowego.

2. Wpisz services.msc > zlokalizuj Usługa Windows Update 

3. Kliknij prawym przyciskiem myszy> wyłącz usługę Windows Update

4. Idź do C: \ Windows \ SoftwareDistribution > usuń wszystkie pliki

3. Wróć do usługi Windows Update> uruchom ponownie

4. Wróć do okna instalacji systemu Windows 10> proces aktualizacji zostanie wznowiony i zakończy się powodzeniem.

Nikt nie wie na pewno, dlaczego ta luka aktualizacyjna wciąż istnieje. Microsoft nie wydał jeszcze żadnych uwag na temat tej sytuacji. Niektóre pogłoski sugerują, że Microsoft chce nagradzać ciekawych użytkowników, którzy odwiedzają stronę aktualizacji nawet dzisiaj. W końcu firma chce zobaczyć jak najwięcej komputerów w systemie Windows 10, więc po co usuwać tę okazję? Tak czy inaczej, jest bardzo mało prawdopodobne, aby Microsoft po prostu zapomniał zamknąć kanał aktualizacji systemu Windows 10.

Link do głównej publikacji