Poprawka: szybkość FPS spada po zainstalowaniu aktualizacji rocznicowej

Coraz więcej graczy narzeka na problemy spowodowane aktualizacją rocznicową. Najnowsza wersja systemu Windows blokuje tryb wyłączności w kontrolerach gier, uniemożliwiając graczom prawidłowe korzystanie ze swoich urządzeń.

Inni gracze zauważyli ostatnio, że szybkość FPS znacznie spada po zainstalowaniu Anniversary Update. W niektórych przypadkach szybkość klatek na sekundę jest zmniejszana nawet o 50%, co ma duży wpływ na wrażenia z gry.

Jak dotąd wydaje się, że jedynymi użytkownikami, którzy narzekają na liczbę klatek na sekundę, są użytkownicy kart graficznych NVIDIA. Możliwość, że przyczyną tego problemu są przestarzałe sterowniki, można łatwo odrzucić, ponieważ gracze potwierdzili, że ich sterowniki zostały zaktualizowane.

Gracze zgłaszają spadek liczby klatek na sekundę po zainstalowaniu aktualizacji rocznicowej

Właśnie zaktualizowałem mój system Windows 10 do najnowszej wersji 1607 dziś rano. Przed aktualizacją wszystkie moje gry działały w zakresie od 90 fps do 120 fps, ale od czasu aktualizacji wszystkie moje gry fps spadły do ​​60 i wydają się tam zablokowane. Dziwne jest to, że kiedy otwieram grę, zaczyna ona działać w normalnym zakresie 90-120, ale natychmiast spada do 60 i pozostaje tam. Korzystam z NVIDIA GEOFORCE GTX 960M, który jest aktualny (sprawdzony dziś rano), a opcja V-SYNC na panelu sterowania NVIDIA jest wyłączona, a także opcja synchronizacji v w grze.

Wygląda na to, że liczba klatek na sekundę spada z powodu aplikacji Xbox w systemie Windows 10, która cały czas nagrywa klipy z gry. Na szczęście dostępna jest szybka poprawka, a wkrótce przywrócisz normalną liczbę klatek na sekundę.

Jak naprawić spadek liczby klatek na sekundę w rocznicowej aktualizacji

  1. Idź do Aplikacja Xbox> Ustawienia
  2. Wybierz Game DVR> Record Games> wyłącz ta opcja.

Link do głównej publikacji