Poprawka: Star Wars Battlefront 2 nie działa w systemie Windows 10

Gorączka Gwiezdnych wojen jest nadal obecna! I chociaż niektórzy ludzie jeszcze nie widzieli filmu, niektórzy cieszą się z różnych interesujących towarów, ale niektórzy postanowili pójść do starej szkoły i zagrać w jedną z najpopularniejszych gier Star Wars, Star Wars Battlefront 2, ponownie.

Ale Battlefront 2 został wydany w 2005 roku, a Microsoft wydał od tego czasu kilka wersji systemu Windows. W tym artykule porozmawiamy o tym, co zrobić, jeśli Star Wars Battlefront 2 nie działa w najnowszej wersji systemu Windows, Windows 10.

Jak sprawić, by Star Wars Battlefront 2 działał w systemie Windows 10

 1. Włącz miksowanie stereo
 2. Uruchom grę w trybie zgodności
 3. Zaktualizuj system Windows i zainstaluj najnowsze sterowniki
 4. Usuń tryb wideo
 5. Wyłącz zaporę ogniową
 6. Uruchom grę jako administrator
 7. Zainstaluj ponownie grę

1. Włącz Stereo Mix

Wielu użytkowników, którzy napotkali problem ze Star Wars Battlefront 2 w Windows 10, powiedziało, że włączenie Stereo Mix rozwiąże problem. Oto, co musisz zrobić, aby włączyć Stereo Mix w systemie Windows 10:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Głośnik na pasku zadań
 2. Otwórz urządzenia rejestrujące
 3. Kliknij puste miejsce prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Pokaż ukryte urządzenia
 4. Pojawi się Stereo Mix, więc po prostu kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Włącz
 5. Jeśli nie możesz włączyć Stereo Mix, prawdopodobnie brakuje Ci sterownika, więc przejdź do Menedżera urządzeń i sprawdź, czy brakuje sterowników audio

Po włączeniu Stereo Mix przejdź do Star Wars Battlefront 2, teraz powinno działać dobrze. Ale jeśli tak nie jest, spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności.

2. Uruchom grę w trybie zgodności

Aby uruchomić Star Wars Battlefront 2 w trybie zgodności, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz folder Star Wars Battlefront 2 (jeśli używasz go przez Steam, powinien to być C: \ Steam \ steamapps \ common \ Star Wars Battlefront 2)
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Start Wars Battlefront 2 i wybierz Właściwości
 3. Przejdź na kartę Zgodność, w obszarze Tryb zgodności zaznacz opcję Uruchom ten program w trybie zgodności dla: i wybierz Windows 7 z menu rozwijanego
 4. Kliknij OK

3. Zaktualizuj system Windows i zainstaluj najnowsze sterowniki

Upewnij się, że używasz najnowszej wersji systemu Windows. Uruchomienie przestarzałych wersji systemu operacyjnego może powodować różne problemy, w tym problemy z uruchamianiem gier lub awarie. Przejdź do Ustawienia> Aktualizacja Zabezpieczenia> Windows Update i kliknij przycisk Sprawdź aktualizacje.

aktualizacja systemu Windows 10

Usługa Windows Update automatycznie instaluje najnowsze aktualizacje sterowników podczas sprawdzania dostępności aktualizacji. Upewnij się jednak, że rzeczywiście zainstalowałeś najnowsze wersje sterowników, uruchamiając Menedżera urządzeń. Jeśli w pobliżu poszczególnych sterowników znajduje się wykrzyknik, kliknij odpowiednie sterowniki prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Aktualizuj.

zaktualizuj sterowniki systemu Windows 10

Polecamy również TweakBit’s Driver Updater (zatwierdzone przez Microsoft i Norton) w celu automatycznego pobierania wszystkich nieaktualnych sterowników na komputer. To świetne narzędzie, które skanuje w poszukiwaniu aktualizacji, skanując w poszukiwaniu zagrożeń. To narzędzie zapewni bezpieczeństwo systemu, ponieważ możesz ręcznie pobrać i zainstalować niewłaściwą wersję sterownika.

4. Usuń tryb wideo

Niektórzy użytkownicy potwierdzili, że usunięcie vidmode rozwiązało problem. Przejdź do C: \ Program Files (x86) \ Steam \ steamapps \ common \ Star Wars Battlefront II \ GameData \ DATA \ _LVL_PC i po prostu usuń tryb wideo.

5. Wyłącz zaporę

Wyłączenie zapory może także pomóc w uruchomieniu Star Wars Battlefront 2 w systemie Windows 10. Niewielu użytkowników potwierdziło, że to szybkie obejście rozwiązało dla nich problem, więc możesz spróbować.

 1. Przejdź do Start> otwórz Panel sterowania> System i zabezpieczenia> Zapora ogniowa> przejdź do Włączanie lub wyłączanie Zapory systemu Windowswyłącz zaporę systemu Windows
 2. Zaznacz pola wyboru, które pozwalają wyłączyć zaporę ogniową

wyłącz zaporę systemu Windows na komputerze

6. Uruchom grę jako administrator

Jeśli grasz w grę w Origin, wykonaj następujące kroki, aby uruchomić ją jako administrator:

 1. Przejdź do C: \ Program Files \ Origin \ Origin.exe> ​​kliknij plik wykonywalny prawym przyciskiem myszy> wybierz Właściwości> przejdź do zakładki Zgodność> wybierz Uruchom jako administrator
 2. Przejdź do C: \ Program Files \ Origin Games \ STAR WARS Battlefront II \ starwarsbattlefrontii.exe> ​​kliknij prawym przyciskiem myszy ten plik .exe> ​​wybierz Właściwości> przejdź do zakładki Cmpatibility> zaznacz pole Uruchom jako administrator

Oto kroki, które należy wykonać w Steam:

 1. Przejdź do biblioteki Steam> kliknij grę prawym przyciskiem myszy> przejdź do Właściwości> karta Pliki lokalne
 2. Przejdź do Przeglądaj pliki lokalne> kliknij plik wykonywalny gry prawym przyciskiem myszy> wybierz Właściwości
 3. Wybierz kartę Zgodność> wybierz „Uruchom ten program jako administrator”> Zastosuj
 4. Uruchom ponownie Steam> ponownie uruchom Star Wars Battlefront 2.

7. Zainstaluj ponownie grę

Jeśli nic nie działało, spróbuj odinstalować i ponownie zainstalować grę.

To wszystko, mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci rozwiązać problem i że możesz teraz grać w swoją ulubioną grę Star Wars na komputerze z systemem Windows 10. Jeśli masz jakieś uwagi, pytania, a może jakieś rozwiązanie tego problemu, którego nie znalazłem, pozostaw je w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji