Czy suma Power BI się nie sumuje? Wypróbuj te rozwiązania

Power Bi to potężne narzędzie BI do wizualizacji danych firmy Microsoft. Oferuje firmom możliwość prezentacji danych w nowy sposób dzięki interaktywnej wizualizacji danych. To powiedziawszy kiedyś, w Power Bi suma środków może się nie sumować. Wielu użytkowników zgłosiło problem „Power BI total nie sumuje się”.

Kilku użytkowników zgłosiło podobne problemy w społeczności Power BI. Według użytkowników sumy nie sumują tabeli po zastosowaniu filtrów.

Cześć,
Mam tę miarę -> GP = — 1800 + SUMA (vw_PivotVisitsInvoiced [Generowane dochody])
Kolumna obliczeniowa -> Wygenerowany dochód = vw_PivotVisitsInvoiced [Visits_NoHrs] * 6.25
Dlaczego moja suma poniżej jest nieprawidłowa?

Ten błąd jest zwykle spowodowany nieprawidłową relacją tabeli lub formułą obliczeniową. Jeśli ten problem również Cię niepokoi, oto kilka wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, które pozwalają ustalić, że suma Power BI nie dodaje błędu.

Jak naprawić tabelę Power BI nie pokazuje sumy

1. Sprawdź miary stołu

Łącznie Power BI nie't add up

 1. Jeśli twój problem jest podobny do powyższego cytatu, spróbuj użyć SUMX ().
 2. Ponieważ twój lekarz ogólny jest miarą, najpierw sumuje wszystkie dane, a następnie odejmuje według określonej liczby.
 3. Za pomocą SUMX () możesz ocenić wyrażenie w każdym wierszu. Sprawdź poniższy przykład:
  GP = SUMX (vw_PivotVisitsInvoiced, vw_PivotVisitsInvoiced [wygenerowany dochód] -1800)
 4. Użyj SUMX () i sprawdź, czy to pomoże rozwiązać problem.

Jak szybko ominąć problemy z logowaniem do Power BI

2. Sprawdź swoje relacje przy stole

Łącznie Power BI nie't add up

 1. Jeśli próbujesz dodać filtr do tabeli, a suma się nie sumuje, może to być związane z relacją w tabeli.
 2. Jednym ze sposobów rozwiązania tego jest zmiana kierunku filtra krzyżowego między tblProjects i tblEvents z SIngle na Both.
 3. Po zmianie filtra krzyżowego wynik powinien być zgodny z oczekiwaniami, a tabela powinna się sumować.

3. Inne rozwiązania do wypróbowania

Łącznie Power BI nie't add up

 1. Jednym z problemów związanych z problemami z Power BI jest to, że rozwiązanie każdego problemu może być inne w zależności od problemu i oczekiwanego rezultatu. Jednak tablet nie sumuje się zwykle, gdy używana formuła jest niepoprawna.
 2. Przejrzyj ponownie środki i sprawdź, czy wszystko jest w porządku. Jeśli nie możesz znaleźć żadnego problemu, poproś o pomoc w społeczności Power BI.

Rozwiązanie dla usługi Power BI total nie sumuje się, może być różne dla każdego użytkownika. Jednak przez większość czasu problem wynika z niewłaściwych środków. Postępuj zgodnie z instrukcjami w tym artykule i spróbuj odpowiednio wprowadzić zmiany w swoich środkach.

Jeśli problem będzie się powtarzał, użyj podanego powyżej linku do społeczności Power Power, aby uzyskać więcej pomocy. Społeczność Power BI może pomóc w rozwiązaniu problemu.

Link do głównej publikacji