Poprawka: problemy z Lumia 1020 WiFi w Windows 10 Mobile

Nokia Lumia 1020 to świetny telefon, mimo że nie jest najnowszym smartfonem na rynku. Nokia Lumia 1020 otrzymała aktualizację Windows 10 Mobile, ale wydaje się, że z aktualizacją Windows 10 występują pewne problemy z WiFi na Lumia 1020.
Problemy z Lumia 1020 WiFi w Windows 10 Mobile
Istnieją pewne problemy z Nokią Lumia 1020 i Wi-Fi, ale na szczęście możesz skorzystać z jednego z tych obejść.

Jak rozwiązywać problemy z WiFi w Windows 10 Mobile na Lumia 1020

Rozwiązanie 1 — Zmień częstotliwość sieci bezprzewodowej

Według niektórych użytkowników Nokia Lumia 1020 ma problemy z połączeniem z sieciami bezprzewodowymi 5 GHz, ale można to łatwo naprawić, uzyskując dostęp do routera i zmieniając częstotliwość połączenia z 5 GHz na 2,4 GHz.

W większości przypadków, aby to zrobić, musisz otworzyć przeglądarkę i wpisać 192.168.1.1. Następnie zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła routera. Jeśli go nie znasz, najlepszym sposobem jest wyszukiwanie go online. Poniższe kroki różnią się w zależności od routera, dlatego najlepszym sposobem jest sprawdzenie instrukcji, jak to zrobić, ale w większości przypadków ta opcja powinna znajdować się w Ustawieniach bezprzewodowych lub WLAN.

Rozwiązanie 2 — Zmień ustawienia szyfrowania Wi-Fi

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej, istnieje kilka metod szyfrowania, jedną z nich jest WEP, znana również jako Wired Equivalent Privacy, która nie jest najbezpieczniejszą metodą szyfrowania. Ta metoda szyfrowania jest stara, nieaktualna i podatna na ataki i nie zaleca się jej używania. Z drugiej strony istnieją lepsze metody szyfrowania, takie jak WPA2-PSK, które są bardziej bezpieczne. Jeśli Lumia 1020 ma problemy z Wi-Fi, możesz spróbować uzyskać dostęp do routera i zmienić szyfrowanie sieci bezprzewodowej z WEP na WPA2-PSK. Podobnie jak częstotliwość bezprzewodowa, ta opcja powinna znajdować się w WLAN lub Ustawieniach bezprzewodowych w routerze.

Rozwiązanie 3 — Ustaw użycie AES zamiast TKIP

Wspominaliśmy o szyfrowaniu WPA2-PSK, ale powinieneś wiedzieć, że istnieją dwa typy WPA2-PSK: TKIP i AES. AES jest nowszy i bezpieczniejszy, a czasem trzeba ustawić telefon tak, aby używał AES zamiast TKIP. Aby to zrobić, przejdź do:

Ustawienia bezprzewodowe> Ręcznie> WPA> Typ szyfru> AES i wybierz opcję Użyj tylko AES.

To wszystko, mam nadzieję, że te rozwiązania pomogły ci w problemach z Wi-Fi w Lumii 1020. Ale nawet jeśli nie udało ci się go rozwiązać, powinieneś trochę poczekać, ponieważ Windows 10 Mobile jest wciąż w fazie opracowywania, a programiści prawdopodobnie wymyślić poprawkę.

Link do głównej publikacji