Poprawka: mój laptop nie wyświetla ikony WiFi

Prawdziwym bólem głowy może być to, że ikona połączenia bezprzewodowego nie jest widoczna w ustawieniach karty sieciowej. Jest to szczególnie ważne w czasach, gdy bardzo potrzebujesz połączyć się z Internetem za pośrednictwem sieci bezprzewodowej. Przyczyną braku ikony Wi-Fi może być wiele przyczyn, w tym problemy ze sterownikiem karty sieci bezprzewodowej, uszkodzone oprogramowanie układowe karty, wyłączone radio bezprzewodowe lub niewłaściwa instalacja systemu Windows.

Poświęciliśmy więc czas na zapoznanie się z niektórymi poprawkami dotyczącymi braku ikony Wi-Fi na laptopie. Chociaż metody te mają charakter ogólny, możesz wypróbować jeden lub wszystkie kroki opisane w przypadku systemu Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 / 8.1 i Windows 10.

Zaktualizuj oprogramowanie sterownika karty sieci bezprzewodowej

Nieaktualne oprogramowanie sterownika może powodować szereg problemów ze sprzętem. Należą do nich uszkodzenie sterownika, brakujące komponenty oprogramowania i niezgodny sterownik. Aktualizacja do najnowszej wersji oprogramowania dla sterownika może naprawić każdy problem związany ze starszym oprogramowaniem.

Zaktualizuj oprogramowanie wewnętrzne routera i adaptera

Nieaktualne oprogramowanie układowe może czasami blokować routerowi dostęp do Internetu. Uderzenie rozciąga się aż do adaptera. Ponieważ aktualizacje oprogramowania układowego różnią się w zależności od producenta, można zapoznać się z instrukcją obsługi dostarczoną z routerem, aby zaktualizować oprogramowanie układowe.

Najlepszym sposobem na bezpieczną aktualizację sterowników jest użycie specjalistycznego narzędzia, które odciągnie Cię od pobierania i instalowania niewłaściwych wersji sterowników. Pobierz narzędzie do aktualizacji sterowników TweakBit (zatwierdzone przez Microsoft i Norton), aby zrobić to automatycznie i zapobiec ryzyku pobrania i zainstalowania niewłaściwych wersji sterowników.

Zrzeczenie się: niektóre funkcje tego narzędzia nie są darmowe.

Włącz radio bezprzewodowe

Jeśli ikona Wi-Fi nie jest wyświetlana na laptopie, istnieje prawdopodobieństwo, że radio bezprzewodowe zostanie wyłączone w urządzeniu. Możesz włączyć go ponownie, włączając twardy lub miękki przycisk radia bezprzewodowego. Aby znaleźć taki przycisk, zapoznaj się z instrukcją obsługi komputera.

Możesz także włączyć radio bezprzewodowe poprzez konfigurację BIOS. Wprowadź ustawienia BIOS podczas procesu ponownego uruchamiania i zlokalizuj stronę ustawień sieciowych. Stamtąd możesz włączyć radio bezprzewodowe. Zapisz zmiany i zamknij BIOS.

Wykonaj przywracanie systemu

Ikona WiFi może czasem zniknąć po wybudzeniu komputera z trybu hibernacji. Możesz rozwiązać ten problem, przywracając system do poprzedniego ustawienia, gdy działało dobrze. Najpierw przejdź do Przywracania systemu i wybierz punkt przywracania, gdy sieć bezprzewodowa jest w dobrym stanie. Następnie poczekaj na zakończenie procesu.

Zainstaluj bezprzewodowy adapter USB

Jeśli wszystko inne zawiedzie, jedyną opcją jest zakup adaptera bezprzewodowego USB. Możesz podłączyć te klucze karty LAN do standardowego portu USB, aby połączyć się z Internetem.

Jeśli znasz inne sposoby obejścia brakującej ikony WiFi na laptopie, podziel się swoimi pomysłami w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji