Poprawka: konto nie jest autoryzowane do logowania z tej stacji

Utworzenie sieci lokalnej nie zawsze jest łatwe i od czasu do czasu mogą występować błędy. Mówiąc o błędach, wydaje się, że użytkownicy systemu Windows 10 mają pewne problemy z sieciami lokalnymi i zgodnie z nimi dostają: konto nie jest autoryzowane do logowania z tego błędu stacji.

Co zrobić, jeśli konto nie jest autoryzowane do logowania z określonej stacji

Użytkownicy zgłaszają, że nie mogą połączyć się z innymi komputerami w sieci w systemie Windows 10. Może to być duży problem, jeśli jesteś administratorem sieci w miejscu pracy lub jeśli w dużym stopniu polegasz na sieci lokalnej w domu, ale na szczęście dla ciebie masz rozwiązania, które możesz wypróbować.

Rozwiązanie 1 — Edytuj rejestr

Pierwszą rzeczą, którą spróbujemy, jest jedna poprawka rejestru. Aby wykonać tę modyfikację rejestru, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom Edytor rejestru. Aby otworzyć Edytor rejestru, naciśnij klawisze Windows + R, wpisz regedit i naciśnij klawisz Enter, aby go uruchomić.
  2. Po lewej stronie Edytora rejestru przejdź do:
   • HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ LanmanWorkstation \ Parameters.konto nie autoryzowane
  3. W prawym panelu Edytora rejestru kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce i wybierz Nowy> DWORD. Ustaw nazwę DWORD na AllowInsecureGuestAuth. Kliknij dwukrotnie klucz AllowInsecureGuestAuth i ustaw jego wartość na 1.konto nie autoryzowane wiatr 10
  4. Kliknij przycisk OK, aby zamknąć właściwości DWORD i zamknąć Edytor rejestru.
  5. Teraz uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Jeśli jednak wykonanie tego obejścia rejestru nie zakończyło się sukcesem, wypróbuj niektóre z poniższych rozwiązań.

Rozwiązanie 2 — Użyj programu PowerShell

To rozwiązanie działa tak samo, jak wspomniane wcześniej rozwiązanie Edytora rejestru, ale jeśli nie wiesz, jak pracować z Edytorem rejestru, możesz wypróbować to rozwiązanie.

 1. W pasku wyszukiwania wpisz PowerShell.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy PowerShell z listy wyników i wybierz Uruchom jako administrator.
 3. Po uruchomieniu programu PowerShell wklej do niego ten wiersz i naciśnij klawisz Enter, aby go uruchomić:
  • Set-ItemProperty -Path „HKLM: \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ LanmanWorkstation \ Parameters” AllowInsecureGuestAuth -Value 1 -Force
 4. Zrestartuj swój komputer.

Rozwiązanie 3 — Zmień zasady grupy

Użytkownicy zgłaszają, że w zasadach grupy systemu Windows 10 dotyczących dostępu do sieci: Model udostępniania i zabezpieczeń dla kont lokalnych jest domyślnie ustawiony na Klasyczny zamiast Gość, co jest główną przyczyną tego problemu. Aby to naprawić, wykonaj następujące czynności:

 1. Naciśnij klawisz Windows + R, wpisz gpedit.msc i naciśnij OK, aby go uruchomić.
 2. W lewym okienku przejdź do Konfiguracja komputera> Ustawienia systemu Windows> Ustawienia zabezpieczeń> Zasady lokalne> Opcje bezpieczeństwa.
 3. Teraz w prawym okienku znajdź Dostęp sieciowy: model udostępniania i zabezpieczeń dla kont lokalnych i kliknij go dwukrotnie.
 4. Ustaw go na Gość i kliknij OK, aby zapisać zmiany.

To wszystko, mam nadzieję, że przynajmniej jedno z tych rozwiązań było dla ciebie pomocne. Jeśli masz jakieś uwagi, pytania lub sugestie, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji