Jak pomniejszyć / zwiększyć za pomocą myszy w systemie Windows 8, 8.1

Windows 8 to świetny system operacyjny, zwłaszcza jeśli używasz urządzenia przenośnego lub dotykowego. Dlaczego? Cóż, ponieważ wraz z wydaniem systemu Windows 8 Microsoft stworzył i udostępnił nową platformę, która chce pomóc Ci we wszystkich twoich działaniach, niezależnie od tego, czy mówimy o działalności biznesowej, czy o celu rozrywkowym.pomniejsz okna myszy 8
W ten sposób system Windows 8 ma bardziej przyjazny interfejs użytkownika, a także inne wbudowane aplikacje i funkcje, które mogą poprawić działanie systemu Windows. W związku z tym powinieneś wiedzieć, że możesz wykonywać klasyczne operacje łatwiej i szybciej, korzystając z nowych funkcji. Na przykład możesz oddalać lub powiększać w aplikacjach Metro za pomocą myszy. Jest to łatwe, ale jeśli nie korzystałeś z tej funkcji, możesz mieć problemy ze zrozumieniem, jak używać myszy, aby pomniejszać lub powiększać urządzenie z systemem Windows 8 lub Windows 8.1.

Zobaczmy zatem, jak łatwo korzystać z tej nowej funkcji zintegrowanej z systemem Windows 8.

Jak pomniejszyć / zwiększyć za pomocą myszy w systemie Windows 8 i Windows 8.1

Gdy jesteś w metrze i używasz myszy, gdy tylko przesuniesz wskaźnik myszy nad określonym tytułem, na dole ekranu wyświetli się pasek przewijania. Teraz, aby pomniejszyć lub wewnątrz, nie musisz używać tego paska przewijania. Wszystko, co musisz zrobić, to przesunąć wskaźnik myszy na środek prawej lub lewej krawędzi ekranu. W ten sposób metro będzie automatycznie przewijać w kierunku wskazywanym za pomocą myszy. Ponadto, aby uzyskać podobne wyniki, możesz pomniejszyć lub powiększyć obraz za pomocą kółka myszy.

Ponadto w celu zmniejszenia lub powiększenia w niektórych aplikacjach możesz użyć klasycznej metody: naciśnij klawisz Ctrl na klawiaturze, a jednocześnie naciskając i przytrzymując wspomniany przycisk, przewiń w dół lub w górę za pomocą kółka myszy.

Cóż, w ten sposób możesz przewijać i pomniejszać za pomocą myszy podczas korzystania z platformy Windows 8 lub Windows 8.1.

Link do głównej publikacji