Czy mogę zainstalować system Windows 10, 8.1 na dwóch urządzeniach z tym samym kluczem?

Jeden z naszych czytelników już dawno wysłał to pytanie i teraz pamiętam je po obejrzeniu na forach społeczności Microsoft. Oto jak brzmi problem. Być może znalazłeś się w tej samej sytuacji i szukasz odpowiedzi.
Windows 8.1 na większej liczbie urządzeń

Instalowanie na 2 urządzeniach z jednym kluczem. Mam dwa urządzenia: laptop i komputer. Kupiłem system Windows 8. Czy mogę zainstalować go na obu urządzeniach z tym samym kluczem? Czy to jest legalne? Czy wpływa to na proces aktualizacji systemu Windows?

  • CZYTAJ TAKŻE: Jak wprowadzić lub zmienić klucz produktu Windows 10, 8.1

Używanie tego samego klucza Windows 10 na dwóch komputerach — czy to możliwe?

Krótko mówiąc, oto odpowiedź wyodrębniona z sekcji dotyczących instalacji i praw użytkowania na stronie warunków i zasad podczas instalacji systemu Windows 10 lub Windows 10. Oczywiście nikt nie czyta go do końca, stąd pytania.

za. Jedna kopia na komputer. Możesz zainstalować jedną kopię oprogramowania na jednym komputerze. Ten komputer jest „komputerem licencjonowanym”.
b. Licencjonowany komputer. Możesz używać oprogramowania na maksymalnie dwóch procesorach na licencjonowanym komputerze jednocześnie. O ile niniejsze postanowienia licencyjne nie stanowią inaczej, nie wolno używać oprogramowania na żadnym innym komputerze.
do. Liczba użytkowników. O ile niniejsze postanowienia licencyjne nie stanowią inaczej, tylko jeden użytkownik może korzystać z oprogramowania na raz.
re. Alternatywne wersje. Oprogramowanie może zawierać więcej niż jedną wersję, na przykład 32-bitową i 64-bitową. Możesz zainstalować i używać tylko jednej wersji jednocześnie.

A więc masz — potrzebujesz osobnych kluczy dla każdego komputera. Oczywiście szkoda, szczególnie, jeśli powiedzmy, że masz jeden laptop z systemem Windows 10 lub Windows 8.1, AIO i jednostkę stacjonarną. Więc nie, nie możesz używać tego samego klucza Windows na wielu urządzeniach.

Inną problematyczną sytuacją jest przypadek wymiany płyty głównej komputera. Mamy dedykowany przewodnik na temat aktywacji systemu Windows 10, jeśli wymieniłeś płytę główną. Sprawdź to, jeśli potrzebujesz pomocy w tej sprawie.

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat kluczy produktu Windows, możesz sprawdzić poniższe przewodniki:

  • POPRAWKA: Tego klucza produktu nie można użyć do zainstalowania detalicznej kopii systemu Windows
  • Czy potrzebuję klucza produktu Windows 10, 8.1? Oto odpowiedź
  • Jak uzyskać tani klucz produktu Windows
  • Jak znaleźć klucz produktu Windows 10
Link do głównej publikacji