Klawisz Alt w Windows 10: Co zostało zmienione

Skróty są niezbędną częścią systemu Windows, a jednym z najbardziej znanych skrótów jest prawdopodobnie Alt + Tab. Ten skrót istnieje w systemie Windows od dziesięcioleci i nieco się zmienił w Windows 10, więc zobaczmy, jak zmienił się Alt + Tab w Windows 10.

Skrót Alt + Tab został wprowadzony dawno temu i przez lata został nieco zmieniony. Chociaż podstawowa funkcjonalność skrótu pozostała taka sama, zmieniono jego nazwę na Windows Flip w Windows Vista, ale nazwa tak naprawdę nie nadrobiła zaległości i wkrótce została zapomniana. Sposób działania skrótu nie został zmieniony, a przytrzymanie klawisza Alt i naciśnięcie klawisza Tab pozwala z łatwością przełączać się między otwartymi aplikacjami. Gdy znajdziesz aplikację, którą chcesz, po prostu zwolnij klawisze i przełączysz się na nią.okna zakładki alt 10

Musimy również wspomnieć, że system Windows Vista dodał nowy skrót, Klawisz Windows + Tab, który zabrał wszystkie twoje aktywne aplikacje i ustawił je jeden za drugim, a ty możesz ciągle naciskać przycisk Tab, aby przełączać się między otwartymi aplikacjami. Po wydaniu ta funkcja wyglądała imponująco i chociaż była obecna w systemie Windows 7, Microsoft postanowił usunąć ją z systemu Windows 8. W systemie Windows 8 skrót klawisz Windows + Tab miał inną funkcjonalność i korzystanie z niej było mylące, więc Microsoft postanowił naprawić to z Windows 10.

karta alt 10 systemu Windows

Skrót klawiszowy Alt + Tab w systemie Windows 10 działa jak poprzednio, ale zapewnia znacznie większe miniatury, dzięki czemu możesz lepiej zobaczyć, do której aplikacji się przełączasz. Jeśli chodzi o klawisz Windows + Tab, ten skrót przyniesie również wszystkie otwarte aplikacje, ale jednocześnie pozwoli ci przełączyć się na inny pulpit lub utworzyć nowy pulpit w systemie Windows 10. Jedną wielką zaletą tego skrótu jest to, że nie musisz naciskać klawiszy, wystarczy je nacisnąć raz, a uzyskasz dostęp do wirtualnych pulpitów i otwartych aplikacji.

Link do głównej publikacji