Poprawka: funkcja „usuń wszystko” programu Avast nie działa w systemie Windows 10

Avast to popularne oprogramowanie zabezpieczające innych firm, które może płynnie działać zarówno w średnich, jak i zaawansowanych konfiguracjach systemu Windows 10.

W większości sytuacji program antywirusowy skutecznie zabezpiecza komputer przed atakiem złośliwego oprogramowania lub podobnych złośliwych i zainfekowanych plików.

Jeśli po prostu wykonałeś skanowanie systemu i Avast znalazł wirusy, musisz kliknąć opcję „Resolve alprzycisk l. Od tego momentu program antywirusowy powinien usunąć wszystko, co może nie być dobre dla systemu Windows 10.

Jeśli jednak kliknięcie opcji „rozwiąż wszystko” nie działa lub jeśli Avast nie kończy procesu usuwania wirusa, musisz działać szybko, ponieważ może dojść do naruszenia bezpieczeństwa.

W każdym razie, jak widać poniżej, w większości sytuacji, gdy blokuje się funkcja „rozwiąż wszystko”, dyskutujemy o problemie ze zgodnością, który można łatwo naprawić, jak wyjaśniono w tym samouczku.

Jak naprawić Avast „rozwiąż wszystko” nie działa w systemie Windows 10

 • Rozwiązanie 1 — Zastosuj wszelkie oczekujące aktualizacje.
 • Rozwiązanie 2 — Upewnij się, że korzystasz z aktywowanej i oryginalnej platformy Windows 10.
 • Rozwiązanie 3 — Wyłącz lub usuń inne podobne programy bezpieczeństwa.
 • Rozwiązanie 4 — Uruchom ponownie w trybie awaryjnym.

1. Zastosuj wszelkie oczekujące aktualizacje

Mogą wystąpić problemy z funkcjonalnością, jeśli program antywirusowy nie może zastosować określonej aktualizacji. Sprawdź, czy są dostępne aktualizacje dla Twojego programu Avast — program antywirusowy powinien codziennie otrzymywać i instalować te aktualizacje automatycznie.

Jeśli jednak wystąpi problem z połączeniem internetowym, aktualizacji nie można zainstalować, a wtedy mogą wystąpić problemy z „rozwiązaniem wszystkich”.

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, to sprawdzić swoje połączenie internetowe. Możesz także ponownie uruchomić system Windows 10 lub ponownie zainstalować oprogramowanie Avast. Jeśli te rozwiązania nie działają, możesz pobrać i zastosować aktualizacje ręcznie z oficjalnej strony internetowej Avast.

A ponieważ rozmawiamy o aktualizacjach, dobrym pomysłem jest sprawdzenie, czy oprogramowanie Windows 10 działa na najnowszych łatkach wydanych przez Microsoft: naciśnij Win + I klawisze skrótu i ​​od Ustawienia systemowe Kliknij Aktualizacja Bezpieczeństwo.

Następnie przejdź do karty Windows Update i zastosuj aktualizacje, które mogą oczekiwać na Twoją akceptację. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer i jeszcze raz uruchom Avast.

 • Przeczytaj także: Usługa Windows Update nie działa w systemie Windows 10 [Poprawka]

2. Użyj oryginalnego i aktywowanego systemu Windows 10

Avast może poprawnie działać tylko wtedy, gdy oprogramowanie Windows 10 jest poprawnie aktywowane. Nawet jeśli już aktywowałeś system Windows, czasem z powodu różnych motywów, możesz dowiedzieć się, że musisz go ponownie aktywować.

W każdym razie powody, dla których tak się dzieje, nie są dla nas istotne. Musisz sprawdzić, czy system Windows 10 jest oryginalny, czy nie, a oto, jak możesz to zrobić:

 1. Otwórz okno wiersza polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień: kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Start systemu Windows, a na wyświetlonej liście kliknij „Wiersz polecenia (administrator)’.podwyższone cmd
 2. W typie okna cmd slmgr / xpr i naciśnij Enter.
 3. Cmd powinien zwrócić komunikat „Maszyna jest aktywowana na stałe”.

3. Wyłącz / usuń dodatkowe rozwiązania bezpieczeństwa

Avast może działać poprawnie, jeśli na komputerze używasz innych podobnych programów. Na przykład, jeśli chcesz korzystać z Avast bez żadnych problemów, najpierw wyłącz domyślne oprogramowanie Windows Defender.

I oczywiście nie należy używać więcej niż jednego programu antywirusowego lub antymalware w tym samym czasie, co kończy się w przypadku problemów z kompatybilnością. I to może być powód, dla którego nie możesz w tej chwili korzystać z funkcji „rozwiązuj wszystko”.

Możesz wyłączyć Windows Defender, wykonując następujące czynności:

 1. wciśnij Win + R. Skróty klawiszowe iw polu Uruchom wpisz gpedit.msc.
 2. Edytor lokalnych zasad grupy zostanie wyświetlony na twoim komputerze.
 3. Następnie w lewym panelu kliknij konfiguracja komputera.
 4. Przewiń w dół i przedłuż Szablony administracyjne.
 5. Teraz dostęp Komponenty Windows i wybierz Windows Defender wejście.
 6. W prawym panelu kliknij dwukrotnie Wyłącz Windows Defender.
 7. Wybierz opcję Włączone, aby wyłączyć program Windows Defender.
 8. Zapisz zmiany i w końcu uruchom ponownie komputer.

Przeczytaj także: 5 najlepszych programów antywirusowych dla komputerów do gier

4. Uruchom ponownie w trybie awaryjnym

Jeśli funkcja „rozwiąż wszystko” Avast nie działa z powodu pewnych problemów ze zgodnością spowodowanych przez aplikacje innych firm lub ostatnio zainstalowane oprogramowanie, należy ponownie uruchomić system Windows 10 w trybie awaryjnym i uruchomić skanowanie systemu z tego miejsca.

W trybie awaryjnym wszystkie aplikacje i programy innych firm będą domyślnie wyświetlane; jednak skanowanie systemu sprawdzi te pliki, aby w ten sposób sprawdzić, czy na komputerze występuje atak złośliwego oprogramowania. Oto jak możesz ponownie uruchomić komputer w trybie awaryjnym:

 1. wciśnij Win + R. klawisze skrótu.
 2. Wewnątrz typu Run msconfig i naciśnij Enter.
 3. Z przełącznika Konfiguracja systemu na Bagażnik patka.
 4. W obszarze Opcje rozruchu kliknij Bezpieczny rozruch.tryb bezpieczny w sieci
 5. Kliknij również Sieć.
 6. Zapisz zmiany i uruchom ponownie komputer.
 7. Ponowne uruchomienie automatycznie włączy tryb awaryjny w systemie Windows 10.

W ten sposób możesz naprawić funkcję Avast „rozwiązać wszystko” nie działa problem.

Jeśli nadal występuje ten sam błąd, nie wahaj się i podaj jak najwięcej szczegółów, ponieważ na podstawie tych obserwacji możemy znaleźć rozwiązanie, które może rozwiązać Twój problem.

Link do głównej publikacji