Poprawka: czcionka systemu Windows 10, 8.1, 7 jest za mała

U niektórych użytkowników systemu Windows 10, Windows 8.1 lub Windows 7 występuje irytujący problem z czcionką — czcionka jest za mała na ich urządzeniach. Jest bardzo prosta poprawka tego problemu, o której omówimy poniżej.
Młody człowiek patrząc przez szkło powiększające
Jeśli zostałeś dotknięty problemem z małą czcionką w Windows 1, Windows 8.1, Windows 7, oto co możesz zrobić, aby rozwiązać ten problem. Problem może być spowodowany wysokim skalowaniem DPI w systemie Windows, więc sprawdź nasz poprzedni post z podobnymi poprawkami roboczymi — Chrome wygląda rozmazany w Windows 8.1, 10: Co robić. Jeśli problem będzie się powtarzał, oto jak powiększyć lub zmniejszyć czcionkę na ekranie, w naszej sytuacji chcesz ją powiększyć.

Czytaj także: Pakiety ikon Windows 10: jak znaleźć Zmienić je

Jak zwiększyć czcionkę w Windows 10, 8.1 i Windows 7

 1. Zmień rozmiar czczionki
 2. Zmień rozdzielczość ekranu
 3. Naciśnij klawisz CTRL i użyj kółka myszy

1. Zmień rozmiar czcionki

Możesz powiększyć tekst (i inne rzeczy, takie jak ikony) bez zmiany rozdzielczości ekranu monitora lub laptopa. W ten sposób możesz sprawić, że tekst będzie lepiej widoczny, a monitor lub laptop będą ustawione w najlepszej możliwej rozdzielczości.

Oto jak zmienić rozdzielczość ekranu w systemie Windows 8.1:

 • Rozdzielczość otwartego ekranu przesuwając palcem od prawej krawędzi ekranu, wybierz Wyszukaj, wpisz Wyświetl w polu wyszukiwania, wybierz Ustawienia, a następnie Wyświetl.
 • Wybierać Większy — 150%. To ustawia tekst i inne elementy na 150% normalnego rozmiaru. Ta opcja pojawia się tylko wtedy, gdy monitor obsługuje rozdzielczość co najmniej 1200 x 900 pikseli.
 • Trafienie Zastosować

Jeśli chcesz zmienić rozmiar tekstu dla poszczególnych elementów w systemie Windows 8.1, oto, co musisz zrobić

 • Rozdzielczość otwartego ekranu
 • W obszarze Zmień tylko rozmiar tekstu wybierz element, który chcesz zmienić, i wybierz rozmiar tekstu.
 • Zastosować

Jak zmienić rozmiar czcionki w systemie Windows 10:

 1. W systemie Windows 10 rzeczy są prostsze. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Start> wpisz „display”> wybierz Zmień ustawienia wyświetlania.
 2. W obszarze Skala i układ możesz zmienić rozmiar tekstu, aplikacji i innych elementów

rozdzielczość wyświetlacza

2. Zmień rozdzielczość ekranu

Innym sposobem na zwiększenie rozmiaru czcionki na PC jest zmiana rozdzielczości wyświetlania. Należy jednak pamiętać, że domyślna rozdzielczość ekranu korzysta z najlepszej możliwej konfiguracji do wyświetlenia systemu Windows.

Zwiększenie rozdzielczości rzeczywiście zwiększy wszystkie części interfejsu użytkownika, ale niektóre z nich staną się rozmyte lub nawet znikną.

Aby zmienić rozdzielczość ekranu w systemie Windows 10, przejdź do Ustawienia> Wyświetlanie i wybierz inny poziom rozdzielczości z menu rozwijanego.

zmień rozdzielczość wyświetlacza

3. Naciśnij klawisz CTRL i użyj kółka myszy

Jeśli chcesz zwiększyć rozmiar czcionki w różnych aplikacjach i programach lub podczas przeglądania Internetu, możesz po prostu nacisnąć i przytrzymać klawisz CRTL na klawiaturze i przewijać w górę za pomocą kółka myszy. Rozmiar tekstu w odpowiednich aplikacjach i programach automatycznie wzrośnie.

To wszystko, mamy nadzieję, że te sugestie pomogły. Jeśli masz dodatkowe wskazówki i sugestie, możesz je wymienić w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji