Poprawka: błąd Windows 10 Mobile 0x803F8001

Windows 10 został zaprojektowany jako jeden system operacyjny dla wszystkich urządzeń, jednak wydaje się, że niektórzy użytkownicy mają z nim problemy. Użytkownicy zgłaszają błąd 0x803F8001 podczas korzystania ze Sklepu beta i nie mogą pobierać ani aktualizować aplikacji.

Jak naprawić błąd Windows 10 Mobile Beta Store 0x803F8001

Według użytkowników nie mogą pobierać aktualizacji za pośrednictwem sklepu beta, co może być dużym problemem. Niektórzy użytkownicy sugerują wykonanie miękkiego lub nawet twardego resetu, ale resetowanie urządzenia nie pomaga, więc zobaczmy, co jeszcze możesz zrobić.

Rozwiązanie 1 — Zaktualizuj urządzenie

Użytkownicy zgłaszają, że Microsoft jest świadomy tego problemu i że aktualizacja systemu Windows 10 w telefonie rozwiązuje problem. Jeśli możesz upewnić się, że pobrałeś wszystkie aktualizacje dla systemu Windows 10 i byłeś na bieżąco, aby rozwiązać ten problem.

Rozwiązanie 2 — Ustaw pamięć dla nowych aplikacji do telefonu

Domyślnie pamięć dla nowych aplikacji jest ustawiona na kartę SD iz jakiegoś nieznanego powodu nie działa to dobrze w systemie Windows 10. Użytkownicy odkryli, że aby pobrać nowe aplikacje z wersji beta Store najlepszym rozwiązaniem jest zmiana pamięci dla nowych aplikacji z karty SD na telefon.

Aby to zrobić, przejdź do sekcji Pamięć w Ustawieniach i ustaw wszystkie nowe aplikacje do przechowywania w pamięci wewnętrznej telefonu. To nie jest najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza jeśli pobierasz wiele aplikacji, ale jest to solidne obejście.

Rozwiązanie 3 — Zaloguj się do Cortany

Użytkownicy zgłaszają, że zalogowanie się do Cortany pomaga w problemach z logowaniem się przy użyciu poczty e-mail, muzyki lub Sklepu, więc kiedy Cortana poprosi Cię o podanie imienia i konta, upewnij się, że je dodasz.

Jak widać, jest to duży problem, ale jesteśmy pewni, że Microsoft naprawi go w najbliższej przyszłości dzięki nowej aktualizacji.

Link do głównej publikacji