Poprawka: błąd dodawania znajomego na Steam

Miliony graczy używają Steam do zabawy ze znajomymi, ale użytkownicy Windows 10 zgłosili jeden niezwykły problem. Według nich, podczas dodawania nowego znajomego do listy znajomych pojawia się błąd. Ten problem uniemożliwi dodawanie nowych znajomych, więc zobaczmy, jak go naprawić.

„Błąd dodawania znajomego” na Steamie, jak to naprawić?

Poprawka — „Błąd dodawania znajomego” na Steamie

Rozwiązanie 1 — Sprawdź, czy ten użytkownik jest zablokowany

Jeśli zablokowałeś konkretnego użytkownika Steam, nie będziesz mógł dodać go jako znajomego, dopóki go nie odblokujesz. Aby odblokować określonego użytkownika, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz swoje Parowy profil.
 2. Po prawej stronie kliknij Zarządzaj przyjaciółmi połączyć.
  błąd dodawania-znajomego-steam-znajomych-1
 3. Iść do Zablokowani użytkownicy patka.
  error-added-friend-steam-friends-2
 4. Zlokalizuj zablokowanego użytkownika i kliknij go.
 5. Kliknij Więcej przycisk i wybierz Odblokuj całą komunikację.
  error-added-friend-steam-friends-3
 6. Na koniec kliknij Tak, odblokuj je przycisk, aby odblokować tego użytkownika.
  error-added-friend-steam-friends-4

Po odblokowaniu użytkownika powinieneś być w stanie ponownie dodać go jako przyjaciela. Pamiętaj, że możesz dodawać tylko użytkowników, którzy Cię nie blokowali, więc jeśli zostaniesz zablokowany przez określonego użytkownika, nie będziesz mógł ich dodać, chyba że najpierw Cię odblokują.

Rozwiązanie 2 — Sprawdź, czy twoje konto nie jest ograniczone

Steam wdrożył środek bezpieczeństwa, który uniemożliwia oszustom dodawanie nowych znajomych. Każdy użytkownik dołączający do Steam ma ograniczone konto użytkownika. To konto ma pewne ograniczenia, a jednym z nich jest brak możliwości dodawania znajomych. Jedynym sposobem na uzyskanie pełnego konta Steam ze wszystkimi funkcjami jest zakup gry od Steam. Możesz kupić dowolną grę, a po dodaniu gry do swojego konta możesz bez problemu dodawać znajomych. Jeśli twoje konto jest nowe i nie ma w nim żadnych płatnych gier, nie będziesz mógł dodawać znajomych, dopóki nie kupisz gry na Steam.

Rozwiązanie 3 — Sprawdź prośby znajomych

Steam pozwala mieć ograniczoną liczbę znajomych i zaproszeń do znajomych, a jeśli nie możesz dodać określonego znajomego, może to wynikać z liczby zaproszeń do znajomych. Jednym z najprostszych sposobów rozwiązania tego problemu jest zaakceptowanie lub odrzucenie zaproszeń do znajomych. Po zaakceptowaniu lub odrzuceniu kilku zaproszeń do znajomych powinieneś mieć możliwość dodawania nowych znajomych na Steam bez żadnych problemów. Niektórzy użytkownicy sugerują, że musisz usunąć wszystkie oczekujące zaproszenia do znajomych, więc możesz również spróbować.

 • Rozwiązanie 4 — Użyj polecenia steam: // flushconfig

  Według użytkowników możesz łatwo rozwiązać ten problem za pomocą polecenia steam: // flushconfig. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + R. aby otworzyć Biegać dialog.
  2. Wchodzić steam: // flushconfig w Uruchom okno dialogowe i naciśnij dobrze lub Wchodzić.
   error-added-friend-steam-dns-1
  3. Steam zresetuje teraz swoją konfigurację i powinieneś móc dodawać znajomych ponownie.

  Rozwiązanie 5 — Zablokuj i odblokuj znajomego, którego próbujesz dodać

  Czasami może występować błąd w Steamie, który uniemożliwia dodawanie znajomych, ale powinieneś być w stanie to naprawić, blokując i odblokowując swojego przyjaciela. Aby zablokować swojego przyjaciela, po prostu odwiedź jego profil i kliknij Więcej przycisk i wybierz Zablokuj całą komunikację. Następnie odblokuj go i spróbuj dodać ponownie. Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak odblokować znajomych na Steamie, sprawdź Rozwiązanie 1 po szczegółowe instrukcje.

  Niewielu użytkowników twierdzi również, że możesz rozwiązać ten problem, jeśli Ty i Twój przyjaciel blokujecie się i odblokowujemy. Nie jesteśmy pewni, czy to rozwiązanie działa, ale niewielu użytkowników zgłosiło sukces podczas korzystania z tej metody, więc możesz spróbować.

  Rozwiązanie 6 — Wyłącz udostępnianie rodziny

  Steam dodał przydatną funkcję o nazwie Family Sharing, która pozwala udostępniać swoje gry członkom rodziny lub znajomym. Ta funkcja jest świetna, ponieważ pozwala twoim znajomym lub członkom rodziny grać w gry Steam na ich komputerze bez ich kupowania. Oczywiście ta funkcja ma swoje ograniczenia i nie możesz korzystać z konta ani grać w żadne gry, gdy grają w nią członkowie rodziny. Ta funkcja może również powodować problemy podczas dodawania znajomych, więc możesz chcieć ją wyłączyć na stałe. Aby wyłączyć udostępnianie rodziny, wykonaj następujące kroki:

  1. Początek Parowy.
  2. Idź do Ustawienia ekran i otwórz Rodzina patka.
  3. Wybierz Zarządzaj innymi komputerami i cofnij autoryzację wszystkich komputerów.

  Możesz również to zrobić w swoim profilu Steam, wykonując następujące kroki:

  1. Otwórz swoje Profil Steam.
  2. W prawym górnym rogu kliknij małą strzałkę obok nazwy użytkownika Steam i wybierz Szczegóły Konta opcja.
   error-added-friend-steam-family-1
  3. Przewiń w dół do sekcji Ustawienia rodziny i kliknij Zarządzaj udostępnianiem bibliotek rodzinnych opcja.
   error-added-friend-steam-family-2
  4. Pojawi się lista wszystkich autoryzowanych komputerów. Kliknij Odwołać połączyć. Usuń wszystkie komputery z listy udostępniania rodziny.
   error-added-friend-steam-family-3
  5. Po wykonaniu tej czynności uruchom ponownie Steam i spróbuj ponownie dodać znajomych.

  Możliwość grania w gry ze znajomymi na Steam jest jedną z jego najlepszych funkcji. Jeśli z jakiegoś powodu pojawia się błąd podczas dodawania wiadomości znajomego na Steam, koniecznie wypróbuj wszystkie rozwiązania z tego artykułu.

Link do głównej publikacji