Jak połączyć urządzenie z Androidem / iOS z Windows 10

Dzielenie się mobilnością na komputerze z systemem Windows 10 można teraz łatwo wykonać dzięki nowej funkcji, która została niedawno dodana przez Microsoft.

Jeśli nie wiesz, w oknie ustawień systemu Windows 10 możesz uzyskać dostęp do nowej funkcji, która zapewnia złożoną funkcjonalność łączenia smartfona z systemem Android lub iOS z komputerem.

W tym artykule pokażemy, jak prawidłowo korzystać z tej nowej funkcji i połączyć własny telefon z Androidem / iOS z Windows 10.

Jak połączyć telefon z Androidem / iOS z Windows 10

 1. Na komputerze naciśnij Win + I klawisze skrótów.
 2. Od Ustawienia systemowe Kliknij Telefon.
 3. Następnie kliknij Dodaj telefon przycisk.podłącz Windows 10 urządzenia z systemem Android
 4. W następnym oknie będziesz musiał wprowadzić swój numer telefonu, który odpowiada urządzeniu, które chcesz połączyć z Windows 10.
 5. Wpisz swój numer i sprawdź smartfon, ponieważ otrzymasz link, który przeniesie Cię do Google Play Store lub iOS App Store, w zależności od używanego typu smartfona.
 6. Kliknij link, a następnie pobierz i zainstaluj Microsoft Apps i Microsoft Launcher w celu włączenia Kontynuuj na PC funkcjonalność w smartfonie.
 7. Pamiętaj, że musisz zalogować się przy użyciu tego samego konta Microsoft na wszystkich urządzeniach.
 8. Więc teraz zainstaluj Cortanę na swoim smartfonie (za pośrednictwem Microsoft Apps) i uruchom oprogramowanie.
 9. W sekcji „Nadchodzące” możesz uzyskać dostęp do przycisku Połącz, który połączy Twój telefon ze skojarzonym systemem Windows 10.
 10. Teraz na komputerze ponownie uzyskaj dostęp do ustawień telefonu; tam powinieneś zobaczyć swój telefon na liście, co oznacza, że ​​połączenie zostało pomyślnie ustanowione.
 11. Wróć do smartfona iz Cortany przejdź do Ustawień i wybierz Wiele urządzeń. Stąd możesz zoptymalizować sesję synchronizacji.
 12. Teraz ze swojego smartfona możesz łączyć treści z Windows 10: strony internetowe, filmy z YouTube, osobiste zdjęcia i tak dalej.
 13. Po prostu kliknij opcję Udostępnij na smartfonie, a następnie wybierz opcję „kontynuuj na komputerze”.
 14. W następnym oknie wybierz komputer, na którym chcesz udostępnić swoje treści.
 15. I to wszystko.

Uwaga: powyższe kroki zostały przetestowane na smartfonie z systemem Android, ale wszystko również powinno działać podobnie na iOS.

Proszę bardzo; w ten sposób możesz połączyć swój telefon z Androidem / iOS z Windows 10.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych wyjaśnień, skontaktuj się z naszym zespołem za pośrednictwem pola komentarzy od dołu — postaramy się jak najszybciej pomóc.

Link do głównej publikacji