Poprawka: błąd „Domyślną aplikacją było resetowanie” w systemie Windows 10

Windows 10 nie jest zwykłym systemem operacyjnym. Po uruchomieniu systemu Windows 10 dostępna jest ogromna różnorodność nowych aktualizacji i oprogramowania, dzięki czemu Twój komputer / laptop jest szybszy niż wcześniej. Nawet z nowymi funkcjami i aktualizacjami Windows 10 wciąż ma pewne wady.

Okazuje się, że wielu użytkowników zgłasza, że ​​po zaktualizowaniu systemu Windows 10 z poprzedniej wersji na ekranie pojawia się komunikat:

Domyślna aplikacja została zresetowana

Aplikacja spowodowała problem z domyślnym ustawieniem aplikacji dla plików .html, więc została przywrócona do Microsoft Edge.

Aktualizacje systemu Windows nie są jedyną przyczyną tego problemu, może się zdarzyć, gdy po stronie użytkownika nie zostanie ustawione żadne połączenie plików lub aplikacja uszkodzi klucz rejestru User Choice podczas ustawiania połączeń, a następnie przywróci ustawienia domyślne systemu Windows 10.

Jeśli martwisz się, jak się go pozbyć  Problemy z systemem Windows 10 następnie w tym artykule znajdziesz proste rozwiązania problemu Błąd domyślny aplikacji został zresetowany w systemie Windows 10.

Przed omówieniem rozwiązań dowiedzmy się, co to robi Na Domyślna aplikacja została zresetowana środki i alternatywne rozwiązania pozwalające naprawić błąd w prosty i skuteczny sposób bez żadnych problemów.

Co robi Domyślną aplikacją był Reset Windows 10 Means?

Na domyślna aplikacja została zresetowana w systemie Windows 10 to zwykłe powiadomienia, które pojawiają się w Centrum akcji w systemie Windows 10. Jest to również Aktualizacja systemu Windows 10 KB3135173 błąd. Ten błąd resetuje domyślną aplikację w systemie, w którym jest zainstalowany.

Rozwiązanie automatyczne: narzędzie do naprawy komputera

Aby naprawić różne błędy, takie jak Błędy Instalatora Windows, Błędy uruchamiania systemu Windows, problemy Kontroli Active X, Błędy Active X, Błędy rejestru i wiele innych błędów exe, zaleca się wypróbowanie automatycznego rozwiązania, aby pozbyć się wszystkich tych błędów. Automatyczne rozwiązanie, ponieważ istnieją różne błędy, które nie są naprawiane przy żadnej ręcznej rozdzielczości, profesjonalista Narzędzie do naprawy komputera pozwoli ci radzić sobie ze wszystkimi rodzajami problemów związanych z systemem Windows bez robienia czegokolwiek ręcznie.

To skanuje komputer i naprawia wszystkie błędy lub błędy występujące w komputerze / laptopie. Za pomocą tego oprogramowania można również naprawić wszelkiego rodzaju problemy ze sterownikami systemu; zapewnia także możliwość debugowania problemów związanych ze sterownikami. Teraz nie musisz cierpieć z powodu powolnego systemu, ponieważ jego zaawansowana technologia może zmienić stary system w zupełnie nowy komputer. Spróbuj poprawić wydajność starego komputera.

Pobierz narzędzie do naprawy komputera Reimage, aby naprawić problemy z systemem Windows teraz

Metodami ustalenia domyślnej aplikacji był błąd resetowania w systemie Windows 10

Poniżej znajdziesz różne rozwiązania, których możesz się pozbyć Windows 10 Na Domyślna aplikacja została zresetowana błąd. Sprawdź je jeden po drugim.

Rozwiązanie 1: Usuń wbudowane aplikacje za pomocą linii poleceń

Windows 10 zwykle resetuje domyślną aplikację automatycznie do wbudowanych aplikacji, takich jak aplikacja do zdjęć, wideo i audio. Możesz wyeliminować trzy wbudowane aplikacje z systemu Windows 10, aby uniknąć wyświetlania wyskakujących okienek „Domyślna aplikacja została zresetowana” w twoim systemie. Wykonaj poniższe czynności, aby wykonać polecenie w Windows PowerShell:

Krok 1: Kliknij na Windows Ikona.

Krok 2: Rodzaj Windows PowerShell i naciśnij Enter

Krok 3: Pojawi się niebieski ekran, wpisz następujące polecenia jeden po drugim podane poniżej i naciśnij klawisz Enter:

 • get-appxpackage * zunevideo * | remove-appxpackage
 • get-appxpackage * zunemusic * | remove-appxpackage
 • get-appxpackage * zdjęcia * | remove-appxpackage

Możesz także odinstalować nieużywane wbudowane aplikacje systemu Windows 10. Po usunięciu aplikacji sprawdź, czy błąd został naprawiony, czy nie.

Następnie możesz przywrócić aplikacje z powrotem, wystarczy wpisać polecenia wymienione poniżej w Windows PowerShell:

Pakiet Get-Appx -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register „$ ($ _. InstallLocation) \ AppXManifest.xml”}

Rozwiązanie 2: Odinstaluj programy lub odinstaluj aktualizacje systemu Windows

Jeśli ciągłe resetowanie domyślne aplikacji nastąpi po zainstalowaniu nowego oprogramowania, aplikacji, programów lub aktualizacji systemu Windows, sugeruje się ich odinstalowanie w celu rozwiązania problemu. W panelu sterowania przejdź do opcji Programy i funkcje lub Ustawienia systemu Windows, aby usunąć programy.

Odinstaluj programy

 1. naciśnij Windows + R. klucz do uruchomienia Biegać.
 2. Rodzaj appwiz.cpl w pudełku.
 3. Kliknij dobrze.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy oprogramowanie lub program, który niedawno zainstalowałeś.
 5. Wybierz Odinstaluj.

Czasami dzieje się tak, gdy nie można odinstalować programu i usunąć pozostawionych plików usuniętych programów.

Otrzymać Revo Uninstaller, aby odinstalować program

Odinstaluj aktualizacje systemu Windows

 1. Otworzyć Ustawienia.
 2. Idź do Aktualizacja bezpieczeństwo menu.
 3. Wybierz Aktualizacja systemu Windows zakładka w lewym okienku.
 4. Kliknij Zaktualizuj historię po prawej stronie.
 5. Sprawdź najnowsze aktualizacje, które powodują problem z „resetowaniem domyślnej aplikacji” i odinstaluj je.

Rozwiązanie 3: Odinstalowując aktualizację odpowiedzialną

Ten problem może również wystąpić z powodu aktualizacji systemu Windows 10 (KB 3135173). Zasadniczo resetuje ustawienia domyślne aplikacji do wartości domyślnych poprzez modyfikację ustawień rejestru lub ich uszkodzenie. Microsoft jest dobrze znany na temat tego problemu, dlatego współpracują z dostawcami aplikacji, aby naprawić ten błąd w przyszłych aktualizacjach systemu Windows.

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby rozwiązać problem:

Krok 1: Otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora.

Krok 2: Wpisz podane poniżej polecenie i naciśnij klawisz Enter.

wusa / uninstall / kb: 3135173

Rozwiązanie 4: Ustaw ręcznie ustawienia domyślne aplikacji

Aby ręcznie ustawić domyślne ustawienia aplikacji, wykonaj poniższe czynności, aby pozbyć się domyślnych ustawień aplikacji:

Krok 1: otwarty Aplikacja ustawień zaSystem za Domyślne aplikacje.

Krok 2: Kliknij Wybierz domyślne aplikacje według typu pliku link, obecny w prawym panelu okna.

Krok 3: Następnie przewiń w dół i znajdź problematyczne rozszerzenie. Ustaw domyślną aplikację, klikając nazwę aplikacji obok niej. Po wykonaniu tej czynności zamknij Aplikacja ustawień i uruchom ponownie system.

Wniosek:

Ponieważ metody ręczne są czasochłonne, ryzykowne i techniczne, nie będą obejmowały więcej, chyba że nie masz doskonałej wiedzy komputerowej. Wypróbuj narzędzie do naprawy komputera, aby rozwiązać problem naraz.

Mam nadzieję, że ten artykuł okaże się dla Ciebie pomocny. Wypróbuj wyżej wymienione rozwiązania naprawić „Domyślną aplikacją było zresetowanie” Błąd w systemie Windows 10.

Jeśli masz jakieś pytanie związane z tym artykułem, możesz je napisać w naszej sekcji komentarzy.

Podsumowanie
Nazwa artykułu
Poprawka: błąd „Domyślną aplikacją było resetowanie” w systemie Windows 10
Opis
Szukasz rozwiązań systemu Windows 10 Błąd „Domyślna aplikacja została zresetowana”? Znajdź proste i skuteczne sposoby rozwiązania problemu, uzyskaj również wiedzę na temat tego, co oznacza błąd i jego alternatywnych poprawek.
Autor
Jacek
Nazwa wydawcy
NAPRAW BŁĘDY PC
Logo wydawcy
NAPRAW BŁĘDY PC

Link do głównej publikacji