Poprawka: „Plik jest zbyt duży dla docelowego systemu plików” w systemie Windows 10

Miejsce w pamięci zwykle nie stanowi problemu w systemie Windows 10, ale czasami przechowywanie dużego pliku może być problemem w zależności od urządzenia pamięci. Użytkownicy zgłosili, że plik jest zbyt duży, aby wyświetlić komunikat o docelowym systemie plików, a dziś pokażemy, jak rozwiązać ten problem.

„Plik za duży dla docelowego systemu plików” w systemie Windows 10, jak to naprawić?

Jeśli pojawia się ten komunikat, oznacza to, że próbujesz przenieść plik większy niż 4 GB na dysk flash USB lub inne urządzenie pamięci masowej. To nie jest błąd systemu Windows, to tylko ograniczenie systemu plików FAT32. W przeszłości FAT32 był najczęściej używanym systemem plików, ale ten system plików mógł obsługiwać tylko pojedyncze pliki o rozmiarze mniejszym niż 4 GB.

To ograniczenie stało się problemem, dlatego wynaleziono nowy system plików o nazwie NTFS. System plików NTFS prawie całkowicie zastąpił system plików FAT32, ale nawet dziś niektóre urządzenia, takie jak smartfony lub konsole, korzystają z FAT32. Jeśli chodzi o komputery, jeśli próbujesz przenieść plik większy niż 4 GB na dysk flash USB z systemem plików FAT32 lub partycję dysku twardego, otrzymasz zbyt duży plik, aby wyświetlić komunikat o docelowym systemie plików. Na szczęście istnieje kilka sposobów rozwiązania tego problemu.

Poprawka — „Plik jest zbyt duży dla docelowego systemu plików” Windows 10 USB, FAT32

Rozwiązanie 1 — Podziel pliki

To może nie być najlepsze rozwiązanie, ale pozwoli ci przechowywać plik na urządzeniu z systemem plików FAT32. Jednym ze sposobów obejścia tego ograniczenia pliku 4 GB jest podzielenie pliku. Aby podzielić duże pliki, możesz użyć narzędzi takich jak GSplit lub HJSplit. Ta metoda jest przydatna, jeśli chcesz zapisać duży plik na dysku flash USB i przenieść go na inny komputer. Nie możesz dołączyć plików na dysku flash, ale powinieneś być w stanie dołączyć je na innym komputerze bez żadnych problemów.

Rozwiązanie 2 — Sformatuj dysk

Formatowanie dysku umożliwia zmianę systemu plików z FAT32 na NTFS lub exFAT. Zarówno exFAT, jak i NTFS pozwalają na przechowywanie plików większych niż 4 GB, dlatego zawsze należy używać NTFS dla partycji dysków twardych oraz NTFS lub exFAT dla sterowników flash USB. Aby sformatować dysk, wykonaj następujące kroki:

 1. Iść do Mój komputer, zlokalizuj dysk, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Format z menu.
 2. Po otwarciu okna Format wybierz NTFS jako system plików lub exFAT i kliknij Początek.
 3. Poczekaj na zakończenie procesu formatowania.

Pamiętaj, że sformatowanie dysku spowoduje usunięcie z niego wszystkich plików, dlatego przed rozpoczęciem formatowania należy wykonać ich kopię zapasową.

 • Jeśli chcesz zachować wszystkie pliki na urządzeniu pamięci masowej, możesz także zmienić system plików bez formatowania. Ta metoda jest nieco zaawansowana iw większości przypadków powinna zachować wszystkie pliki, ale dla pewności utwórz kopię zapasową plików przed użyciem tej metody. Aby zmienić system plików bez usuwania plików, wykonaj następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć menu Win + X. Wybierz Wiersz polecenia (administrator).
  2. Opcjonalne: Po otwarciu wiersza polecenia wprowadź chkdsk F: / f. Użyliśmy F: w naszym przykładzie, ponieważ jest to litera przypisana do naszego dysku flash USB, ale musisz użyć litery pasującej do dysku flash USB. Po zakończeniu skanowania i bez znalezienia błędów przejdź do następnego kroku.
  3. Wchodzić konwersja F: / FS: ntfs i naciśnij Wchodzić uruchomić. Ponownie upewnij się, że używasz właściwej litery dysku. Użyliśmy F: w naszym przykładzie, ale musisz użyć litery pasującej do twojego urządzenia pamięci masowej. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić ten list przed kontynuowaniem.
  4. Po zakończeniu procesu konwersji sprawdź, czy urządzenie pamięci masowej zostało przekonwertowane i czy wszystkie pliki są nadal obecne. Jeśli wszystko jest w porządku, spróbuj ponownie przesłać duży plik.

  Plik zbyt duży dla komunikatu docelowego systemu plików może stanowić problem, ale można łatwo obejść ten problem, dzieląc duży plik. Jeśli chcesz trwale rozwiązać ten problem, musisz sformatować dysk pamięci i użyć systemu plików exFAT lub NTFS.

Link do głównej publikacji