Poprawka: Aktualizacja Windows 10 usuwa Ulubione i ustawienia Microsoft Edge

Ponieważ Windows 10 to darmowa aktualizacja dla użytkowników Windows 8 i Windows 7, nic dziwnego, że wielu użytkowników przełączyło się na Windows 10. Jednak niektórzy użytkownicy narzekali, że po uaktualnieniu do Windows 10 ich zakładki i ulubione nie są dostępne w Edge, więc zobaczmy, czy możemy to naprawić.

Wielu z nas lubi dodawać do zakładek nasze ulubione strony internetowe, abyśmy mogli uzyskać do nich dostęp później, ale po uaktualnieniu systemu Windows 10 użytkownicy zgłaszają, że ich zakładki z Internet Explorera nie są dostępne w Edge, mimo że Microsoft powiedział, że pliki i ulubione zostaną przeniesione z starsze wersje systemu Windows po uaktualnieniu do systemu Windows 10. Co się stało z naszymi ulubionymi, czy zostały zgubione i czy istnieje sposób na ich przywrócenie?

Jak przywrócić brakujące zakładki programu Internet Explorer po aktualizacji systemu Windows 10

Brak ulubionych może być dużym problemem, ponieważ nie będziesz mieć dostępu do ulubionych stron. Oprócz brakujących ulubionych użytkownicy zgłaszali również następujące problemy:

 • Ulubione przeglądarki Internet Explorer brakuje systemu Windows 10 — Wielu użytkowników zgłosiło brak ulubionych ulubionych programu Internet Explorer po aktualizacji systemu Windows 10. Może to stanowić problem, ale powinieneś być w stanie przywrócić ulubione za pomocą jednego z naszych rozwiązań.
 • Gdzie są moi ulubieni w Windows 10 — Wielu użytkowników ma problemy ze znalezieniem swoich ulubionych w systemie Windows 10. Możesz jednak znaleźć swoje ulubione, po prostu przechodząc do katalogu użytkownika.
 • Ulubione przeglądarki Internet Explorer 11 zniknęły — Według użytkowników ich ulubione przeglądarki Internet Explorer 11 zniknęły w systemie Windows 10. To dziwny problem, ale powinieneś być w stanie je przywrócić, przechodząc do katalogu Ulubione.
 • Rejestr zakładek programu Internet Explorer — Czasami ten problem może wystąpić z powodu problemów z rejestrem. Aby je naprawić, musisz ręcznie wprowadzić kilka zmian w rejestrze.
 • Zakładki Internet Explorera do Edge — Jeśli ulubionych nie ma w Edge, możesz rozwiązać problem, importując zakładki Internet Explorera do Edge. Jest to dość proste, aw tym artykule pokażemy, jak to zrobić.
 • Brak ulubionych krawędzi — Twoje ulubione Edge mogą zaginąć z różnych powodów, ale powinieneś być w stanie rozwiązać ten problem za pomocą naszych rozwiązań.

Rozwiązanie 1 — Wybierz opcję Otwórz za pomocą przeglądarki Internet Explorer z Edge

Jeśli po aktualizacji systemu Windows 10 brakuje twoich ulubionych, możesz mieć do nich dostęp z Internet Explorera. Microsoft Edge i Internet Explorer to nie ta sama aplikacja, a jeśli w Edge nie ma ulubionych, najprawdopodobniej są one dostępne w Internet Explorerze. Aby uzyskać dostęp do Internet Explorera, musisz wykonać następujące czynności:

  1. Początek Windows Edge.
  2. W prawym górnym rogu kliknij przycisk więcej działań reprezentowany przez trzy kropki i wybierz Otwórz za pomocą Internet Explorera opcja z menu.
   Ulubione przeglądarki Internet Explorer brakuje systemu Windows 10
  3. Teraz Internet Explorer otworzy się i będziesz mieć dostęp do wszystkich swoich zakładek.

  Teraz możesz z łatwością eksportować swoje ulubione i importować je do Edge.

  Rozwiązanie 2 — Zaimportuj ulubione z Internet Explorera

  Używanie programu Internet Explorer za każdym razem, gdy chcesz uzyskać dostęp do ulubionych, nie jest najbardziej praktycznym rozwiązaniem, dlatego może być o wiele lepiej importować ulubione programy Internet Explorer do systemu Windows Edge.

  1. Początek Brzeg przeglądarka.
  2. Wybierz Hub> Ulubione.
   Ulubione przeglądarki Internet Explorer 11 zniknęły
  3. Teraz kliknij Importuj ulubione przycisk.
   Rejestr zakładek programu Internet Explorer
  4. Wybierz Internet Explorer z listy i kliknij Import przycisk.
   Zakładki Internet Explorera do Edge

  Teraz musisz tylko chwilę poczekać, aż Twoje ulubione zostaną zaimportowane z Internet Explorera do Microsoft Edge. Po zakończeniu importowania powinieneś mieć dostęp do ulubionych.

  Rozwiązanie 3 — Sprawdź katalog ulubionych

  Jeśli brakuje ulubionych programu Internet Explorer, możesz uzyskać do nich dostęp, przechodząc do strony Ulubione katalog na komputerze. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + R. aby otworzyć okno dialogowe Uruchom.
  2. Teraz wejdź %profil użytkownika% w polu wprowadzania i naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
  3. Teraz idź do Ulubione katalog i powinieneś być w stanie znaleźć wszystkie swoje stare ulubione.
   Ulubione przeglądarki Internet Explorer brakuje systemu Windows 10

  Możesz również szybko uzyskać dostęp do tego folderu, po prostu przechodząc do C: \ Users \ twoja_nazwa_użytkownika \ Ulubione katalog w Eksploratorze plików. Gdy znajdziesz swoje ulubione, powinieneś być w stanie je otworzyć w Microsoft Edge i zapisać je ponownie.

  Niewielu użytkowników zgłosiło, że możesz rozwiązać ten problem, po prostu przywracając poprzednią wersję Ulubione informator. Jest to stosunkowo proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

   1. Znajdź Ulubione katalog, wykonując powyższe kroki.
   2. Kliknij prawym przyciskiem myszy katalog Ulubione i wybierz Nieruchomości z menu.
    Gdzie są moi ulubieni w Windows 10
   3. Teraz przejdź do Poprzednia wersja patka. Wybierz starszą wersję i kliknij otwarty lub Przywracać.
    Ulubione przeglądarki Internet Explorer 11 zniknęły

   Po wykonaniu tej czynności powinieneś zobaczyć wszystkie stare ulubione.

   Możesz także spróbować przywrócić domyślną lokalizację katalogu Ulubione. Jest to dość proste i aby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki:

   1. Znajdź Ulubione katalog, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Nieruchomości z menu.
   2. Teraz przejdź do Lokalizacja kartę i kliknij Przywróć wartości domyślne. Kliknij dobrze aby zapisać zmiany.
    Gdzie są moi ulubieni w Windows 10

   Po wykonaniu tej czynności sprawdź, czy problem nadal występuje.

   Rozwiązanie 4 — Sprawdź rejestr

   Według użytkowników, jeśli po aktualizacji systemu Windows 10 brakuje twoich ulubionych, problem może być związany z rejestrem. Czasami niektóre wartości nie wskazują prawidłowych katalogów, co może powodować pojawienie się problemu. Możesz to jednak naprawić, wykonując następujące czynności:

   1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wpisz regedit. naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
    Rejestr zakładek programu Internet Explorer
   2. W lewym okienku przejdź do Komputer \ HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Shell Folders. W prawym okienku zlokalizuj Ulubione i upewnij się, że ścieżka do katalogu Ulubione jest poprawna. Domyślnie tak powinno być C: \ Users \ twoja_nazwa_użytkownika \ Ulubione. Jeśli nie, kliknij dwukrotnie, aby go zmienić.
    Zakładki Internet Explorera do Edge
   3. Teraz przejdź do Foldery powłoki użytkownika klucz i sprawdź Ulubione wartość. To powinno powiedzieć % USERPROFILE% \ Ulubione. Jeśli wartość jest inna, możesz ją zmienić na % USERPROFILE% \ Ulubione /.
    Brak ulubionych krawędzi
   4. Opcjonalnie: wprowadź te same zmiany w HKEY_USERS \ .default \ Software \ Microsoft \ Windows \ Current Version \ Explorer \ Shell foldery i HKEY_USERS \ .default \ Software \ Microsoft \ Windows \ Current Version \ Explorer \ User Shell foldery klawiatura.

   Kilku użytkowników zgłosiło, że czasami ciąg Ulubione może wskazywać niewłaściwy dysk lub katalog, co powoduje wystąpienie tego błędu, ale jak widać, możesz łatwo rozwiązać ten problem, korzystając z jednego z naszych rozwiązań.

   To wszystko, teraz już wiesz, jak przywrócić zakładki do Microsoft Edge, nawet jeśli system usunął je przypadkowo.

Link do głównej publikacji