Napraw problemy z kontrolerem Xbox One w rocznicowej aktualizacji

Wcześniej w tym tygodniu informowaliśmy, że Anniversary Update złamał sterowniki wielu kontrolerów gier, powodując falę niezadowolenia wśród graczy. Krótko mówiąc: rocznicowa aktualizacja wyłącza tryb wyłączności w kontrolerach, uniemożliwiając graczom prawidłowe korzystanie ze swoich urządzeń.

Pierwszymi narzekającymi na ten problem byli użytkownicy DualShock 4. Dzisiaj właściciele Xbox One dołączyli do swoich szeregów i zaczęli zgłaszać problemy z kontrolerem po aktualizacji do najnowszej wersji systemu Windows.

Użytkownicy Xbox One narzekają, że ich kontroler Xbox One rozłącza się w rocznicowej aktualizacji

1. Odłącza się natychmiast. Pozornie można to rozwiązać poprzez ponowne sparowanie kontrolera. Naciśnij przycisk klucza sprzętowego, włącz kontroler i szybko naciśnij przycisk synchronizacji na kontrolerze, zanim się wyłączy.

2. Pozornie rejestruje się obecnie 2 kontrolery. Na przykład sprawdzenie ustawień trybu dużego obrazu Steam spowoduje wyświetlenie następujących informacji, a wszystkie wejścia zostaną zarejestrowane dwukrotnie; niektóre gry będą również działać niepoprawnie i działać tak, jakby podłączone były 2 kontrolery (zobaczysz, że podpowiedzi przycisków zmieniają się z przycisków Xbox na ogólne „1” itp.). Dragon’s Dogma to przykład gry, która pokazuje te problemy.

Dwa opisane powyżej problemy występują zarówno wtedy, gdy kontroler Xbox One jest przewodowy, jak i bezprzewodowy. Ponieważ użytkownicy potwierdzili, że dwa obejścia sugerowane przez zespół pomocy technicznej Microsoft naprawdę nie działają, możesz również wypróbować tę poprawkę i sprawdzić, czy to ci pomoże.

Jak rozwiązać problemy z kontrolerem Xbox One w rocznicowej aktualizacji

  1. Zamknij całkowicie kontroler Xbox One
  2. Iść do Menadżer urządzeń > Urządzenia HID > Kontroler gry > Wyłączyć
  3. Poczekaj na wykonanie polecenia
  4. Włącz tę funkcję ponownie
  5. Podłącz kontroler i sprawdź, czy problem nadal występuje.

Na razie nie ma trwałej poprawki tego problemu, ale mamy nadzieję, że Microsoft wkrótce opublikuje aktualizację, ponieważ problem ten trapi wielu graczy.

Link do głównej publikacji