Oto jak odtwarzać filmy HEVC na PC za pomocą tych narzędzi

Nie brakuje oprogramowania, które rozwinie na twoim urządzeniu całą tę dobroć Filmy HEVC oznaczać. Granie w to też jest proste, zanim jednak przejdziemy do drobiazgów filmów HEVC, zawsze dobrze będzie mieć jasny obraz tego, co to jest i co oznacza.

Co to jest HVEC?

Na początek HEVC jest skrótem od Kodowanie wideo o wysokiej wydajności ale jest również określany jako H.265 i MPEG-H część 2. To samo wskazuje na jego wyższość nad swoim poprzednikiem, AVC. Technicznie rzecz biorąc, HVEC pozwala na większą kompresję przy zachowaniu tego samego rozmiaru pliku. W szczególności uzyskana kompresja jest około dwa razy większa niż w przypadku AVC.

Przekłada się to również na znacznie lepszą jakość wideo przy tej samej przepływności. Innymi słowy, HVEC jest kompatybilny z rozdzielczością wideo do 8192 × 4320 pikseli, co oczywiście obejmuje również rozdzielczości 8K.

Możliwość wydajniejszej kompresji znacznie poprawiła zarówno nagrywanie, jak i dystrybucję filmów w formacie UHD. To dlatego, że format UHD obsługuje czterokrotnie większą gęstość pikseli niż standardowy format Full HD. Dzięki standardowi kompresji AVC byłoby o wiele więcej pikseli do rozwiązania.

Ponadto HVEC został opracowany przez Motion Picture Experts Group (MPEG) i został wprowadzony w 2013 roku. Dzięki temu najwyższy czas, aby w pełni wykorzystać nowy i znacznie ulepszony standard kompresji. Oto jak możesz to zrobić.

Instalowanie oprogramowania kodeka HEVC w celu odtwarzania filmów HVEC na komputerze

Po pierwsze, musisz mieć zainstalowany kodek H.265 na swoim urządzeniu, aby był kompatybilny ze standardem HVEC. Jednak wymagany kodek powinien już znajdować się na twoim urządzeniu, jeśli korzystasz z systemu Windows 10 w wersji 1709. Co dziwne, oprogramowanie jest dostępne tylko dla tych, którzy dokonali aktualizacji do Fall Creators Update, ale brakuje go, jeśli czysto zainstalowałeś Fall Creators Update.

Jeśli więc należysz do tej drugiej kategorii, Microsoft udostępnił rozszerzenie wideo HEVC w sklepie. Należy jednak zauważyć, że aplikacja jest kompatybilna tylko z nowszymi procesorami i procesorami graficznymi. Należą do nich układy Intel 7. generacji, takie jak Kaby Lake itp., A także AMD RX 400, NVIDIA GeForce GTX 1000 i tak dalej.

 • W przypadku niekompatybilnych urządzeń odtwarzanie wideo z pewnością nie będzie zbliżone do optymalnego i może być ograniczone rodzimą rozdzielczością urządzenia. Inne kodeki wideo innych firm, które możesz wziąć pod uwagę, to DivX HEVC, K-Lite Mega Codec Pack, x265 Upgrade.

  Najlepsze odtwarzacze HEVC dla Windows 10

  Jest tu kilka opcji do wypróbowania, każda obiecująca doskonałą jakość odtwarzania wideo HEVC. To prowadzi nas również do drugiej części artykułu, w której wymieniliśmy najlepsze odtwarzacze H.265 HEVC dla urządzeń z systemem Windows.

  1. Gracz 5K

  Gracz 5K może być najnowszym dzieckiem w tym bloku, ale jest już uważany za jeden z najlepszych do odtwarzania filmów HEVC. Jest kompatybilny z formatem UHD, co czyni go również gotowym na HEVC. Jest również prosty i wydajny, z możliwością szybkiego odtwarzania filmów HVEC.

  Jest również lekki, co oznacza, że ​​jego wpływ na sprzęt jest minimalny. Ponadto nie trzeba pobierać żadnego kodeka ani wtyczki, ponieważ odtwarzacz jest wyposażony we wszystkie zasoby potrzebne do odczytu plików wideo HVEC. Obsługuje również formaty 4K, 5K i 8K, oprócz plików wideo H.265, MP4, MKV, AVI. Oszczędzając to, co najlepsze dla ostatniego, 5K Player jest całkowicie darmowy.

  2. VLC Media Player

  VLC jest już jednym z najczęściej używanych odtwarzaczy multimedialnych i ma reputację możliwości obsługi niemal wszystkich plików multimedialnych, które na niego rzucasz. Dlatego nie powinno dziwić, że nasz stary ulubiony VLC jest w stanie obsługiwać pliki wideo HVEC za pomocą élan.

  Jednak może być konieczne pobranie wymaganego kodeka, chyba że używasz najnowszej wersji odtwarzacza VLC. Poza tym oprogramowanie jest tak proste i przyjazne dla użytkownika, jak zawsze.

  • 3. Odtwarzacz Blu-ray UFUSoft

   Oprócz tego, że jest doskonałym odtwarzaczem Blu-ray, jego zdolność do odtwarzania filmów HVEC jest jedną z innych bardzo lubianych cech darmowego oprogramowania. Może również służyć równie dobrze jako odtwarzacz wideo 4K, a inne obsługiwane formaty multimediów to H.264, H.265, MPEG-4 i tak dalej.

   4. Potplayer

   To z pewnością może być dziwna nazwa dla odtwarzacza HEVC, ale wykonuje swoją pracę naprawdę dobrze. Jest to kolejny świetny darmowy program do odtwarzania plików HVEC z największą łatwością. Poza tym jest równie wygodny z kilkoma innymi formatami mediów, takimi jak H.264, MP4, FLV, MKV, AVI, MOV, aby wymienić tylko kilka.

   No i proszę, krótkie wprowadzenie do nowego formatu HVEC, a następnie kompilacja najlepszych odtwarzaczy do odczytu plików wideo HVEC. Przyjęcie któregokolwiek z nich może wymagać porzucenia tego, z którym trzymałeś się tego wszystkiego, ale w końcu może być tego warte.

   Tymczasem oto pokrewne zasoby, z którymi możesz chcieć skorzystać.

   • Rozwiązane: filmy nie odtwarzają się w systemie Windows 10 [online i offline]
   • Jak naprawić problemy z odtwarzaczem wideo w systemie Windows 8, 8.1
   • 7 najlepszych programów do edycji wideo na PC w 2018 roku
   • Xbox One pozwala odtwarzać filmy MKV za pomocą tych kodeków
Link do głównej publikacji