Oto dlaczego powinieneś ustawić komputer na automatyczną aktualizację

Ustawienie automatycznej aktualizacji komputera z systemem Windows ma zaoszczędzić czas, który można wykorzystać na faktyczne uruchomienie komputera. I w większości tak jest.

Nikt nie lubi patrzeć na swój komputer, dosłownie licząc od 1 do 100%, podczas gdy te aktualizacje stają się skuteczne.

Jeśli znasz się na swoim komputerze z systemem Windows, być może najlepiej będzie odzyskać kontrolę nad aktualizacjami systemu Windows.

W ten sposób możesz wybrać, które aktualizacje są ważne, które nie, i które mogą sprawić ci niedogodność lub faktycznie uszkodzić komputer.

Choć może to zabrzmieć przerażająco, Microsoft ma kilka wycie, w którym ich nieuczciwe aktualizacje wydały błędy, które nieumyślnie narażają ludzi na ataki hakerów. 

Która jest najnowszą wersją systemu Windows 10? Dowiedz się z naszego stale aktualizowanego artykułu!

Teraz możesz spieszyć do strony ustawień, aby wyłączyć automatyczną aktualizację.

Ale zanim podejmiesz tak drastyczne działanie, musisz mieć pewność, że możesz konsekwentnie monitorować zmiany w systemie Windows pod kątem naprawdę ważnych aktualizacji zabezpieczeń.

Upewnij się również, że masz umiejętności techniczne, aby poprawnie zainstalować wspomniane aktualizacje, gdy tylko zostaną wydane.

Włącz automatyczne aktualizacje, aby zablokować cyberataki

Mówimy to, ponieważ tak ryzykowne, jak przypadkowe wydania błędów Microsoftu, zagrożenie ze strony hakerów wykorzystujących twoje systemy z powodu złych łat Windows jest o wiele poważniejsze i znacznie droższe.

I chociaż te przypadkowe błędy, które zostały na ciebie ustawione przez Microsoft, zakłócą normalne funkcjonowanie twojego komputera, aw niektórych przypadkach zepsują niektóre ważne funkcje, firma produkująca oprogramowanie zawsze naprawia to.

Specjaliści Microsoft ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego mają również swój impuls na temat bezpieczeństwa cybernetycznego i są w lepszej pozycji, aby w porę przewidzieć ataki złośliwego oprogramowania i ransomware oraz wydać łatki bezpieczeństwa.

Nawet jeśli nie są w stanie powstrzymać tych ataków, inżynierowie Microsoft mogą wzmocnić system operacyjny Windows, aby zminimalizować efekt takich ataków.

Z tego powodu może lepiej pozwolić pracownikom firmy Microsoft na łatanie komputera bez wiedzy użytkownika.

Rzut kostką, samodzielne zarządzanie aktualizacjami może być dobrym pomysłem, jeśli, jak powiedzieliśmy wcześniej, możesz nadążyć za aktualizacjami.

Tak, sami Microsoft nie do końca wymyślili, jak wydać łatanie plików, nie uruchamiając drutów błędów, które mogły się przedostać przez pęknięcia.

Ale mogą też mieć bardziej podejrzane powody, aby preferować automatyczne aktualizowanie komputera z systemem Windows.

Blokuj cyberataki bardziej skutecznie, instalując najlepsze narzędzie antywirusowe z naszej nowej listy!

Nastąpiło sporo luzu, gdy w 2016 r. Microsoft wydał łaty, które zachęcały komputery użytkowników do automatycznej aktualizacji z Windows 7 i 8 na Windows 10 bez uzyskania ich zgody.

Problem polega na tym, że takie aktualizacje nie zawsze pojawiają się w dogodnych dla użytkownika momentach. Niektórzy użytkownicy nawet stracili pracę w wyniku wymuszonej aktualizacji.

Firma ostatecznie rozwiązała ten problem, ale nic nie wskazuje na to, że to się więcej nie powtórzy.

Windows 10 doświadczył dość nieoczekiwanej konkurencji ze strony swoich rzekomo gorszych poprzedników. A gigantowi oprogramowania można wybaczyć, że próbują wypuścić jednego z ich największych w historii wydań.

Ale robienie tego, alienowanie lojalnych użytkowników Twoich produktów, nie jest mądrą strategią.

Czujesz frustrację, którą odczuwają ludzie, gdy system Windows 10 jest dosłownie na nich zmuszony, gdy podejmują drastyczne działanie polegające na powstrzymaniu komputerów z systemem Windows przed automatyczną aktualizacją.

Ale prawda jest taka, że ​​inżynieria oprogramowania może być trudna i pełna wyzwań, z których niektóre wymykają się, a nawet flummox, nawet najbardziej wykwalifikowanych inżynierów.

Ostatecznie obowiązkiem każdego użytkownika komputera jest aktywne zabezpieczyć własne systemy i zastosować odpowiednie środki awaryjne, aby złagodzić skutki błędów oprogramowania, zarówno złośliwych, jak i przypadkowych.

Microsoft nie zawsze dobrze to zrobi i być może powinniśmy nauczyć się zmniejszać ich ilość.

POWIĄZANE HISTORIE, KTÓRE MUSISZ SPRAWDZIĆ

  • Napraw błędy Windows Update za pomocą dedykowanego narzędzia Microsoft
  • Poprawka: „Konfigurowanie aktualizacji systemu Windows w 100% ukończone nie wyłącza się 
  • Wybierz, jakie aktualizacje systemu Windows 10 są instalowane za pomocą tego narzędzia
Link do głównej publikacji