Ostrzeżenie: Fałszywa aktualizacja Adobe Flash instaluje złośliwe oprogramowanie na komputerze z systemem Windows

Jeśli pojawi się nieoczekiwany komunikat z prośbą o aktualizację programu Adobe Flash Player, zastanów się dwa razy przed naciśnięciem przycisku aktualizacji. Jest to stara strategia wykorzystywana przez hakerów do instalowania złośliwego oprogramowania na twoim komputerze. Niestety, ich sztuczka naprawdę działa, ponieważ użycie nazwy wiarygodnego programisty nadaje wiarygodność wyskakującym okienku aktualizacji.

Fałszywe okno aktualizacji Adobe Flash jest wyjątkowo dobrze zaprojektowane, nie pozostawiając powodów do podejrzeń. Co gorsza, czasami zawartość fałszywych wyskakujących okienek aktualizacji jest faktycznie dystrybuowana za pośrednictwem legalnych stron internetowych, co daje złudzenie, że okna aktualizacji są wystarczająco uzasadnione.

Według raportów użytkowników fałszywa aktualizacja Adobe Flash często przejmuje twoją wyszukiwarkę, wyskakuje różne okna reklam lub spowalnia komputer.

Fałszywe wyskakujące okienka Adobe Flash Update powodują błędy w systemie Windows

wyskakujące okienko aktualizacji fałszywego Adobe Flash Player

„Ostatnio miałem cztery wyskakujące okienka IE 11 na karcie. trzy poprosiły mnie o zainstalowanie poprawki IE 11. Adres internetowy nie jest Microsoft. Dzisiaj otrzymałem ten sam rodzaj pop-upu, ale wygląda jak Adobe. Spójrz na adres internetowy. jakieś pomysły?»

Adobe jest świadomy tego problemu i potwierdził, że stosuje ścisłe i zbędne kontrole bezpieczeństwa, aby upewnić się, że wysyłane oprogramowanie jest autentyczne. Firma dodała, że ​​nie może nic zrobić, aby zatrzymać fałszywe wyskakujące okienka aktualizacji Adobe Flash, o ile użytkownicy otrzymają je z innego źródła.

Zasadniczo ludzie są łatwiejsi do pokonania niż nowoczesne zabezpieczenia oprogramowania. Atakujący często projektują fałszywe wyskakujące okienka aktualizacji Flash Playera, a wielu nawet otacza całkowicie legalne instalatory Flash Playera wewnątrz swojej dystrybucji złośliwego oprogramowania. Czasami są one dystrybuowane na całkowicie uzasadnionych stronach internetowych za pomocą fałszywych reklam lub błędów, które pozwalają atakującym opublikować wykonywalny javascript. Jako użytkownik widzisz wystarczająco wyglądające okno dialogowe, kliknij przycisk na stronie internetowej innej firmy, zabierze Cię do losowej witryny z pobranym plikiem, a otrzymasz działającego Flash Playera ze złośliwym oprogramowaniem.

Jak uniknąć oszukania przez fałszywe wyskakujące okienka aktualizacji Adobe Flash

  1. Zawsze pobieraj oprogramowanie bezpośrednio z oficjalnej strony Adobe i nigdy nie podążaj za linkami w wyskakujących oknach lub e-mailach.
  2. Podczas instalowania oprogramowania / aktualizacji pozwól, aby komputer automatycznie wykonał czynność za Ciebie.
  3. Użyj przeglądarki, która dołącza Flash Playera jako wbudowany komponent (Google Chrome, IE lub Edge w systemie Windows 8 i nowszych). Zaletą jest to, że przeglądarka i system operacyjny obsługują aktualizacje, nie jest wymagane oddzielne pobieranie ani instalacja.

Jeśli kliknąłeś już fałszywe zaproszenie do aktualizacji, uruchom pełne skanowanie systemu i zainstaluj jedno z narzędzi antyhakerskich wymienionych w naszym artykule „10 najlepszych programów antyhakerskich dla systemu Windows 10”.

Link do głównej publikacji