Odpowiadamy: Czy mogę wyczyścić ponownie zainstalować system Windows 10 po aktualizacji?

Windows 10 jest nadal oferowany jako bezpłatna aktualizacja dla większości ludzi, ale można śmiało powiedzieć, że niektórzy użytkownicy są nieco sceptyczni. Użytkownicy mają również różnego rodzaju pytania. Jednym z głównych obecnie pytań jest to, czy użytkownicy mogą zainstalować czystą kopię po aktualizacji systemu Windows 10. Oto odpowiedź.
Windows 10 RTM wydania wind8apps
Kiedy ogłoszono Windows 10, ludzie byli bardzo podekscytowani, gdy dowiedzieli się, że Windows 10 będzie bezpłatny dla wszystkich oryginalnych użytkowników Windows 7 i Windows 8.1. Wszyscy byliśmy podekscytowani, gdy zaoferowano nam bezpłatną aktualizację do najnowszego systemu operacyjnego, ale czy system Windows 10 jest naprawdę bezpłatny, czy jest to tylko jednorazowa bezpłatna aktualizacja?

Czy mogę ponownie zainstalować system Windows 10 na komputerze po aktualizacji?

Według Microsoft Windows 10 jest bezpłatny i pozostanie darmowy dla wszystkich użytkowników, którzy dokonali aktualizacji z oryginalnego systemu Windows 7 lub Windows 8. Oznacza to, że możesz wykonać czystą ponowną instalację systemu Windows 10, jeśli chcesz, i nadal będziesz licencja za darmo.

Gdy aktywujesz system Windows 10 za pomocą uaktualnienia, jest on rejestrowany na sprzęcie komputerowym i możesz go ponownie zainstalować tyle razy, ile chcesz. Jest to niezwykle przydatne, jeśli nie chcesz wracać do poprzedniej wersji systemu Windows i nie chcesz przechowywać go na dysku twardym.

Możesz bezpiecznie sformatować dysk twardy i zainstalować system Windows 10 od podstaw na tym samym komputerze. Pamiętaj, że system Windows 10 jest zarejestrowany na twoim komputerze, więc nie będziesz mógł go zainstalować na swoim laptopie ani nigdzie indziej.

Pamiętaj również, że możesz przywrócić system Windows 7 lub Windows 8.1, jeśli nie lubisz systemu Windows 10, ale nie oznacza to, że możesz zainstalować system Windows 10 na dowolnym komputerze korzystającym z licencji, ponieważ każdy komputer otrzymuje jedną licencję i ta licencja jest zarejestrowana na tym komputerze, nawet jeśli nie używasz już systemu Windows 10.

 • Oto niektóre często zadawane pytania dotyczące systemu Windows 10, ale jeśli martwisz się, czy możesz przeprowadzić czystą ponowną instalację systemu Windows 10 po aktualizacji do systemu Windows 10, nie musisz się martwić.

  Możesz wykonać dowolną liczbę czystych ponownych instalacji za darmo na komputerze, pod warunkiem, że Twój sprzęt, w tym przypadku płyta główna pozostanie taka sama.

  Możesz wyczyścić ponownie system operacyjny, używając narzędzia Microsoft Media Creation Tool do utworzenia nośnika startowego w celu ponownej instalacji systemu Windows 10. Po włożeniu nośnika startowego dostępne są dwie opcje: ponownie wykonaj czystą instalację lub uaktualnij.

  Jeśli komputer prosi o podanie klucza produktu, po prostu wybierz opcję „Ponownie instaluję system Windows 10 na tym komputerze”. Powinno to wymusić kontynuowanie instalacji, a komputer ponownie aktywuje licencję produktu.

  Możesz także wyczyścić ponownie system Windows 10, korzystając z opcji Resetuj narzędzia odświeżania systemu Windows 10.

  Jeśli zdecydujesz się zaktualizować sprzęt lub wymienisz go z innego powodu, może być konieczne skontaktowanie się z firmą Microsoft w celu sprawdzenia, czy możesz przenieść licencję.

  Jeśli masz jakieś problemy związane z systemem Windows 10, możesz sprawdzić rozwiązanie w sekcji Poprawka systemu Windows 10.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat ponownej instalacji systemu Windows 10, sprawdź następujące przewodniki:

  • Jak ponownie zainstalować system Windows 10
  • POPRAWKA: System Windows 10 nie aktywuje się po ponownej instalacji
  • Narzędzie Odśwież Windows ponownie instaluje system Windows bez ISO
Link do głównej publikacji