Ochrona zasobów systemu Windows nie może uruchomić usługi naprawy

Windows 10 to jeden z najbardziej stabilnych, bezpiecznych i płynnych systemów operacyjnych opracowanych i wydanych przez Microsoft. Ponieważ jednak rozmawiamy o ogromnej platformie, która jest zawsze w fazie rozwoju, ulepszenia są zawsze mile widziane. Ale czasami te ulepszenia nie są wdrażane tak szybko, jak chcemy. Z tego powodu wielu użytkowników decyduje się wziąć sprawę w swoje ręce.

Dlatego staramy się poprawiać wbudowane ustawienia i funkcje, używając aplikacji innych firm lub pobierając i flashując procesy, które nie są wydawane przez Microsoft. Tak czy inaczej, możemy skończyć z bałaganem — możemy uszkodzić wewnętrzne pliki, używane przez nas aplikacje mogą uszkodzić domyślny rejestr lub kto wie, że coś istotnego może zostać po prostu usunięte. W ten sposób pojawiają się problemy i musimy znaleźć idealny sposób na ich rozwiązanie.

Zrozumienie, dlaczego występują błędy

Zwykle pierwszym stosowanym przez nas procesem rozwiązywania problemów jest Kontroler plików systemowych lub sfc.exe. Jest to usługa oferowana domyślnie w centrum systemu Windows, znajdującym się w folderze C: WindowsSystem32. To narzędzie wykonuje proces skanowania, który wyszukuje uszkodzone pliki systemowe Windows. SFC (System File Checker) naprawi również zepsucie lub błędy związane z systemem i może przywrócić pakiet ochrony przywracania systemu Windows (WRP), przez który urządzenie z systemem Windows 10 nie może już działać poprawnie.

Dobrze, więc na razie wszystko powinno być krystalicznie czyste. Ale co należy zrobić, gdy skanowanie SFC nie działa? W większości sytuacji, jeśli Instalator modułów systemu Windows nie jest włączony, narzędzie SFC nie dokończy skanowania systemu, więc nie można naprawić domyślnych usterek. Instalator modułów systemu Windows to dedykowana usługa wstępnie zainstalowana również w oprogramowaniu Windows; ta usługa musi uzyskiwać dostęp do plików WRP i wpisów rejestru po zainicjowaniu skanowania SFC. Cóż, to oczywiste, że jeśli usługa jest wyłączona, pojawi się komunikat ostrzegawczy lub błąd informujący, że „Ochrona zasobów systemu Windows nie może uruchomić usługi naprawy”.

Teraz powinieneś zrozumieć, jak działa skanowanie SFC i dlaczego pojawia się komunikat „Ochrona zasobów systemu Windows nie może uruchomić usługi naprawy” Błąd systemu Windows 10. Na podstawie powyższego wyjaśnienia problemy można łatwo rozwiązać, włączając Instalator modułów systemu Windows. Oto, w jaki sposób możesz osiągnąć tę poprawkę.

Jak naprawić: „Ochrona zasobów systemu Windows nie może uruchomić usługi naprawy”

 1. Włącz komputer z systemem Windows 10.
 2. Na pulpicie naciśnij Win + R. klawisze klawiatury w celu wyświetlenia pola Uruchom.
 3. Tam wprowadź: services.msc i kliknij OK.services.msc Windows 10
 4. Zostanie wyświetlone okno Usługi. Następnie kliknij dwukrotnie Instalator modułów systemu Windows.instalator modułu systemu Windows
 5. Zostanie uruchomiony panel Ustawienia ogólne. Stamtąd przejdź do zakładki Ogólne.
 6. Typ uruchomienia musi być ustawiony na „podręcznik’. Jeśli jest inny, zmień odpowiednio ustawienie.
 7. Kliknij OK, a następnie Zastosuj ustawienia.problem z zaufanym instalatorem systemu Windows 10 sfc
 8. Możesz teraz zamknąć okno usługi.
 9. Otwórz podwyższone okno cmd: uruchom Menadżer zadań (CTRl + Alt + Del), kliknij Plik, wybierz Uruchom nowe zadanie i wpisz „cmd”. Wskazówka: upewnij się, że „utwórz to zadanie z uprawnieniami administracyjnymi” jest zaznaczone, a następnie naciśnij OK.cmd podwyższone
 10. W typie okna cmd sc config trustinstaller start = żądanie i naciśnij Enter.
 11. Następnie wpisz zaufany instalator net start i naciśnij Enter.
 12. Gotowy.

Po zastosowaniu powyższych kroków powinieneś być w stanie zainicjować skanowanie SFC. Błąd „Ochrona zasobów systemu Windows nie może uruchomić usługi naprawy” powinien zostać naprawiony, aby można było wznowić inicjatywę rozwiązywania problemów.

Aby rozpocząć skanowanie, ponownie uruchom okno wiersza polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień i naciśnij klawisz Enter sfc / scannow (między sfc a „/” jest spacja). Uwaga: w zależności od problemów lub własnej konfiguracji systemu Windows 10 skanowanie może chwilę potrwać; po prostu wykonaj swoją pracę, gdy proces jest uruchomiony.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji na temat właśnie wyjaśnionego procesu, nie wahaj się z nami skontaktować, korzystając z pola komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji