Nie możesz wyświetlić ani pobrać tego pliku w tej chwili błąd na Dysku Google [FIX]

Dysk Google jest jedną z najczęściej używanych usług przechowywania w chmurze. Mimo to Google nakłada pewne ograniczenia na udostępnianie plików przy użyciu limitów przepustowości. W związku z tym, jeśli w krótkim czasie jest wiele pobrań dla udostępnionego pliku z Dysku Google, może pojawić się następujący błąd:

„Niestety nie można obecnie wyświetlić ani pobrać tego pliku. Zbyt wielu użytkowników ostatnio przeglądało lub pobierało ten plik. Spróbuj ponownie uzyskać dostęp do pliku później. Jeśli plik, do którego próbujesz uzyskać dostęp, jest szczególnie duży lub jest udostępniany wielu osobom, obejrzenie lub pobranie pliku może potrwać do 24 godzin. Jeśli nadal nie możesz uzyskać dostępu do pliku po 24 godzinach, skontaktuj się z administratorem domeny ”.

Jest tak z wielu powodów, ale zwykle jest to mały błąd po stronie serwera i nie ma się czym martwić. Oczywiście oznacza to, że masz pełny dostęp do wspomnianego pliku.

Jak rozwiązać Nie można wyświetlić ani pobrać tego pliku w chwili wystąpienia błędu na Dysku Google

Ten błąd skutecznie blokuje użytkownikom Dysku Google pobieranie pobranego pliku przez około jeden dzień. Chociaż zawsze możesz poczekać kilka dni, a następnie pobrać, istnieje również przydatne obejście, które pozwala pobierać pliki przekraczające ograniczenia przepustowości Dysku Google. Oto jak to działa:

  1. Najpierw zaloguj się na swoje konto na Dysku Google.
  2. Otwórz link do pliku Dysku Google, którego nie możesz pobrać. Kliknij jego Pobieranie , abyś został przekierowany na stronę z informacją „nie możesz teraz wyświetlić ani pobrać tego pliku”.
  3. Edytuj adres URL strony, zastępując część UC adresu URL adresem otwartym. Następnie adresem URL będzie https://drive.google.com/otwarty?id = zamiast https://drive.google.com/uc?id =.
  4. Teraz załaduj edytowany adres URL.
  5. Otwiera się nowa strona z kilkoma przyciskami u góry. Kliknij Dodaj do dysku przycisk na stronie.
  6. Kliknij Mój dysk opcja na stronie konta GD. Teraz będziesz mógł wybrać udostępniony plik.
  7. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy zablokowany plik, który nie jest pobierany, i wybierz Zrób kopię opcja.
  8. Następnie możesz kliknąć kopię pliku prawym przyciskiem myszy i wybrać Pobieranie z menu kontekstowego.

Spowoduje to zapisanie pliku w folderze, z którego można go otworzyć. Ta zgrabna sztuczka umożliwia pobieranie plików wszelkiego rodzaju, które w przeciwnym razie byłyby blokowane przez przydziały Dysku Google.

Link do głównej publikacji