Nie możesz podłączyć urządzeń Bluetooth do komputera z systemem Windows 10? Oto jak to naprawić

Ponieważ Bluetooth nadal jest niezwykle istotny dla komunikacji na krótkich dystansach, z pewnością opłaca się mieć to wszystko na swoich urządzeniach. Jednak często tak nie było w przypadku systemu Windows 10, ponieważ wielu użytkowników napotykało problemy z łącznością Bluetooth.

Oto niektóre z najczęstszych problemów z Bluetooth w Windows 10, a także sposoby ich rozwiązania.

Typowe problemy z łącznością Bluetooth

Bluetooth nie działa

Jedną z najczęstszych przyczyn tego problemu jest to, że sterowniki Bluetooth w twoim urządzeniu mogą być nieaktualne i musisz zainstalować najnowszą wersję. Aby to zrobić, otwórz Menedżera urządzeń (naciśnij Windows + X i wybierz Menedżera urządzeń), znajdź Bluetooth na liście i kliknij go.

Znajdź konkretny adapter Bluetooth zainstalowany w systemie. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i kliknij „Właściwości”. Kliknij kartę „Sterownik”, a następnie „Aktualizuj sterownik”. Gdy to zrobisz, powinieneś być w stanie korzystać z funkcji Bluetooth na swoim laptopie zgodnie z potrzebami.

Bluetooth nie wyświetla się w Menedżerze urządzeń

Dzieje się tak, jeśli sterownik Bluetooth nie jest zgodny z systemem Windows 10. W takim przypadku ponownie uruchom Menedżera urządzeń (możesz po prostu wpisać Menedżera urządzeń w polu wyszukiwania na pasku zadań i wybrać jedną z podanych opcji) i rozwinąć „Inne urządzenia”.

Kliknij prawym przyciskiem myszy lub naciśnij długo „Nieznane urządzenie” i wybierz Właściwości z wyświetlonego menu. Następnie wybierz kartę „Szczegóły”, a następnie Identyfikatory sprzętu z sekcji Właściwości.

Spowoduje to wyświetlenie identyfikatora (wartości alfanumerycznej) radia Bluetooth dostarczanego z urządzeniem. Skopiuj go, klikając go prawym przyciskiem myszy lub naciskając długo i przeszukując online, aby znaleźć więcej informacji o radiu Bluetooth w swoim urządzeniu. Spróbuj znaleźć oficjalną stronę producenta radia Bluetooth i pobierz stamtąd najnowsze sterowniki zgodne z systemem Windows 10.

Bluetooth nie wyświetla się w Menedżerze urządzeń i nie ma też żadnych nieznanych urządzeń

Dotyczy to tego scenariusza, gdy Menedżer urządzeń nie pokazuje Bluetooth ani innych urządzeń. Sprawa byłaby tutaj nieco bardziej nużąca, ponieważ musisz rozszerzyć każde urządzenie w Menedżerze urządzeń, które ma najdalszą możliwość hostowania Bluetooth pod nimi.

Po pomyślnym zlokalizowaniu urządzenia Bluetooth, a także jego urządzenia nadrzędnego, spróbuj zaktualizować sterownik. Można to zrobić przez kliknięcie prawym przyciskiem myszy / długie naciśnięcie na urządzeniu nadrzędnym i wybranie „Aktualizuj sterownik” z wyświetlonego menu, a następnie „Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika”.

Jeśli to nie zadziała, spróbuj odinstalować urządzenie. Kliknij prawym przyciskiem myszy / długo naciśnij urządzenie i wybierz Odinstaluj urządzenie. Uruchom ponownie komputer. Spowoduje to, że system Windows wykona nową instalację domyślnego sterownika urządzenia.

Inną opcją będzie zlokalizowanie strony producenta i pobranie najnowszych sterowników. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy / naciśnij długo urządzenie nadrzędne i wybierz Aktualizuj sterownik> Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika> ręcznie wybierz pobrany sterownik.

Bluetooth nie działa po aktualizacji do najnowszej wersji systemu Windows 10

Zdarza się, że jest to kolejny powszechny problem z urządzeniami z systemem Windows 10 i występuje częściej, jeśli urządzenie korzysta ze spersonalizowanego profilu Bluetooth. W takim przypadku po prostu ponownie sparuj urządzenie Bluetooth, a będziesz gotowy.

Mamy nadzieję, że powyższe rozwiązania pomogły Ci rozwiązać napotkane problemy z Bluetooth. Jeśli natrafiłeś na inne obejścia tego problemu, możesz wymienić kroki rozwiązywania problemów w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji