Szybka poprawka: kompilacja systemu Windows 10 nie ma dźwięku

Różne problemy są powszechnym widokiem w kompilacjach systemu Windows 10 Preview. To właśnie kompilacje mają pokazać Microsoftowi, co należy poprawić i poprawić.

Najnowsza kompilacja 15014 systemu Windows 10 Preview nie jest wyjątkiem od reguły, ponieważ wprowadza kilka własnych problemów. Jednym z problemów z tej wersji, przed którym ostrzegał nas Microsoft, jest problem z odtwarzaniem dźwięku. W rzeczywistości może wystąpić więcej niż jeden problem związany z dźwiękiem, w tym:

 • Bez dźwięku
 •  Ciągłe wysokie zużycie procesora / dysku
 • Edge ulega awarii podczas otwierania ustawień w aplikacji

Według Microsoftu obejście tego problemu jest proste, wystarczy usunąć kilka plików i wszystko powinno wrócić do normy. Oto dokładnie, co trzeba zrobić:

 1. Otwórz wiersz polecenia
 2. Wklej następujące polecenie:
  • Rmdir / s% ProgramData% \ Microsoft \ Spectrum \ PersistedSpatialAnchors
  • Shutdown / r
 3. Zrestartuj swój komputer

Możesz też samodzielnie usunąć ten sam plik:

 1. Otwórz Eksplorator plików
 2. Przejdź do tego folderu:
  • c: \ ProgramData \ Microsoft \ Spectrum
 3. Wybierz folder „PersistedSpatialAnchors” i kliknij Usuń
 4. Uruchom ponownie komputer

Po usunięciu „PersistedSpatialAnchors” nie powinieneś mieć żadnych problemów z odtwarzaniem dźwięku w Windows 10 Preview build 15014. Z drugiej strony, jeśli problem nadal występuje, jego przyczyna jest inna. W takim przypadku zapoznaj się z naszym artykułem na temat problemów z dźwiękiem w systemie Windows 10, aby uzyskać jeszcze więcej rozwiązań.

W każdym razie Microsoft powinien naprawić ten problem w nadchodzących kompilacjach. Nie musisz się więc obawiać, że na zawsze utkniesz z uszkodzonym dźwiękiem.

Czy wypróbowałeś nasze rozwiązanie, aby rozwiązać problem z dźwiękiem w wersji Windows 10 Preview 15014? Czy to było pomocne? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji