Naprawiono: serwer drukarki przechodzi w tryb offline po przebudzeniu komputera z systemem Windows 8.1, 10

W ramach najnowszych aktualizacji wydanych przez firmę Microsoft naprawiono problemy z drukarkami, które nie działają prawidłowo po przebudzeniu określonego komputera z systemem Windows 8.1. Przeczytaj poniżej, w jaki sposób opisano ten problem i więcej na jego temat.
serwer wydruku offline komputer z systemem Windows 8.1

Masz komputer z systemem Windows RT 8.1, Windows 8.1 lub Windows Server 2012 R2. Łączysz się z serwerem drukarki, który jest udostępniany na Windows Server. Przełączasz komputer w tryb uśpienia i przenosisz go do innej lokalizacji sieciowej. Budzisz komputer i próbujesz drukować za pomocą udostępnionej drukarki. W tym scenariuszu serwer wydruku przechodzi w tryb offline w buforze klienta, nawet jeśli jest on faktycznie osiągalny.

Czytaj także: Rozwiązany: „Wake-on-Lan” nie działa w Windows 8, 8.1

Naprawiono problemy z systemem Windows 8.1 związane z przejściem serwera drukarki w tryb offline

Tak więc, jak widać w powyższym fragmencie oficjalnej strony opisującej aktualizację, poprawka została wydana na te momenty, kiedy serwer drukarki przechodzi w tryb offline w buforze klienta, mimo że jest on faktycznie dostępny. Nie ma do pobrania tej poprawki, ponieważ Microsoft zawarł ją w pakiecie aktualizacji wskazanym przez KB 2955164. Podobnie jak w przypadku innych podobnych poprawek, systemy operacyjne, które go otrzymały, są następujące:

  • Windows 8.1 Enterprise
  • Windows 8.1 Pro
  • Windows 8.1
  • Windows RT 8.1
  • Windows Server 2012 R2 Datacenter, Essentials, Foundation, Standard

Daj nam znać, zostawiając swój komentarz poniżej, jeśli miało to jakikolwiek wpływ na twoje problemy opisane przez Microsoft. Jeśli nie, postaramy się wspólnie wypracować rozwiązanie.

Czytaj także: Windows XP Second Edition: Let’s All Wake Up

Link do głównej publikacji